Najważniejsze inwestycje Radomia w 2014 roku

Najważniejsze inwestycje Radomia w 2014 roku

Radom
REKLAMA

Jedną z inwestycji drogowych mających największe znaczenie dla Radomia jest południowa obwodnica miasta. W 2014 roku prace przy jej budowie będą kontynuowane. Nie jest to jedyne przedsięwzięcie planowane przez miasto.

 

Obwodnica w budowie

Na warunkowo dopuszczonym dla ruchu odcinku obwodnicy południowej miasta będą montowane jeszcze ekrany akustyczne. W najbliższych miesiącach powstanie też kładka dla pieszych na wysokości ulicy Witkacego. Ponadto, wybudowane zostanie jezdnia łącząca węzeł na Południu z ulicą Czarnoleską.

 

Praktycznie gotowe są już jezdnie piątego etapu obwodnicy. Trwają też ostatnie roboty na drogach odbarczających na czwartym etapie południowego obejścia Radomia. Wkrótce rozpocznie się łączenie budowanej trasy z drogą krajową nr 7.

 

Budowa południowej obwodnicy Radomia ma się zakończyć do końca sierpnia. Koszt tej inwestycji przekroczy 200 mln zł. Prace przy realizacji trasy rozpoczęły się wiosną 2012 roku, a do końca roku 2013 zrealizowano 75 robót.

 

REKLAMA

Miejskie ulice będą odmienione

W pierwszej połowie marca zostaną otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej. Jeszcze w bieżącym roku wybrany wykonawca rozpocznie pierwsze roboty w rejonie przyszłego węzła nad torami. W tym roku budowane będą jezdnie nowego przedłużenia między ulicą Armii Ludowej Godowską.

 

Przebudowany zostanie też odcinek ulicy Żółkiewskiego od Zbrowskiego do Kozienickiej. W ramach tej inwestycji, powstaną nad torami dwa nowe bliźniacze wiadukty, po jednym dla każdej nitki. W przetargu na to przedsięwzięcie złożono sześć ofert, których wartość waha się w od 43 mln zł do 69 mln zł.

 

Prace obejmą też ulicę Mieszka I. Ostatni odcinek nowego przedłużenia tej drogi powstanę między ulica Ofiar Firleja i Witosa. Z kolei na ulicy Limanowskiego zostanie odtworzona nawierzchnia, która została uszkodzona w wyniku robót wodociągowych.

 

Pozostałe inwestycje drogowe obejmą ulicę Starowiejską, Czystą, Chodowicza, Uniwersytecką, Pasterską, Zubrzyckiego (dokumentacja projektowa), drogi w ramach inwestycji szynowych oraz zatoki do kontroli samochodów ciężarowych wraz z drogą dojazdową do ulicy Malawskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA