Budowy Młyna i Nadolnika w Poznaniu nabierają tempaźródło: Materiały inwestora

Budowy Młyna i Nadolnika w Poznaniu nabierają tempa

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Pięć inwestycji na terenie Poznania rozwija aktualnie deweloper Grupa Partner. Największe postępy są widoczne na poznańskim Zielińcu, gdzie powstaje Młyn nad Cybiną, a także przy ulicy Nadolnik. Tam trwa budowa Nadolnik Compact Apartments.
Wiele inwestycji w aglomeracji poznańskiej powstaje na przedmieściach, to deweloperzy wciąż szukają atrakcyjnych terenów pod zabudowę mieszkaniową także w granicach miasta. Jak przekonują eksperci rynku nieruchomości, idealny kompromis to mieszkania blisko terenów zielonych, a jednocześnie pozwalających korzystać z pełnego zaplecza handlowo-usługowego w centrum i okolicach. Czy trudno takie rozwiązanie przygotować? – Grupa Partner aktualnie realizuje pięć inwestycji w Poznaniu, a każda z nich znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przyrody. Decyzja o rozpoczęciu każdego z naszych projektów była naturalna, ponieważ wiedzieliśmy, że dysponujemy terenami w atrakcyjnych dla poznaniaków lokalizacjach – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. 
Młyn nad Cybiną powstaje u zbiegu ulic Sarniej i Sośnickiej na poznańskim Zielińcu, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Swarzędzkiego. Według harmonogramu, w drugiej połowie 2018 roku budynek ma być gotowy. W ramach całej inwestycji, w młynie, przekształconym na obiekt mieszkalny będzie łącznie 131 lokali o zróżnicowanym metrażu. Prace są mocno zaawansowane – trwa montaż stolarki okiennej w obu skrzydłach budynku, jak i zadaszanie całości. Duże postępy są także na budowie Nadolnik Compact Apartments. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu finalnie zostanie przygotowany pełen zespół złożony z sześciu budynków, a w nim smart apartamenty o powierzchni 19-51 mkw. Łącznie będzie blisko 1000 lokali, to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Grupa Partner, która jest inwestorem kompleksu, zaplanowała, że w 2018 roku będzie gotowy I etap, czyli budynek z 213 smart apartamentami. Budowlańcy pracują już na ostatniej kondygnacji, a w najbliższym czasie nastąpi montaż pokrycia dachowego. Pracownicy Grupy Partner budują też osiedle Śródka OdNowa przy ulicy Bernata. Zostały wykopane fundamenty pod niewielki budynek z 29 mieszkaniami. – Tuż obok znajdują się: Wartostrada, idealna dla rowerzystów, ale też Ostrów Tumski, czy Stary Rynek – opisuje Michał Wawrzyniak z Grupy Partner. 
REKLAMA
Przy rzece, ale po przeciwległej stronie Poznania, powstaje Przystań Warta, z 8 mieszkaniami o metrażu 56-195 mkw. Wystartowała też budowa Murawa Park. W niewielkim budynku wielorodzinnym będą mieszkania o metrażu 41-71 mkw., a także jedno mieszkanie o powierzchni 156 mkw. Wiele wskazuje na to, że 2018 rok nie będzie słabszy dla branży deweloperskiej. Kolejne osiedla są konsekwentnie budowane przez poszczególnych deweloperów, a popyt, mimo skończonego programu MdM, nie jest mniejszy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz