[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę

[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę

https://img.investmap.pl/user/3/3951_%s.jpg
Kajtman
REKLAMA
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańskich Jeżycach. Osiedle Fama Jeżyce otrzymało prawomocne pozwolenie na budowę. W ramach pierwszego etapu powstanie tu 251 mieszkań. Lokale będą gotowe do odbioru w II połowie 2021 roku.
Osiedle Fama Jeżyce to najnowszy projekt poznańskiego dewelopera Monday Development, należącego do grupy Unidevelopment. Powstanie na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu Jeżyc. Cała inwestycja liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Tak duże przedsięwzięcie wymagało od inwestora holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Prezentowany pierwszy etap jest zatem zapowiedzią spójnej urbanistycznie wizji całego osiedla. Aktualnie w ramach realizacji inwestycji prowadzone są już prace ziemne. – Równolegle z przygotowaniem do budowy Famy Jeżyce rozpoczęliśmy proces rezerwacji mieszkań. Zainteresowanie inwestycją jest ogromne – mówi Iwona Chmielewska, dyrektor sprzedaży  Monday Development. – Klienci doceniają zarówno świetną lokalizację, jak i utrzymaną w duchu Jeżyc architekturę całej inwestycji. Nie bez znaczenia jest też szybki termin realizacji, bowiem mieszkania z pierwszego etapu będą gotowe do odbioru w drugiej połowie przyszłego roku – dodaje. W ramach całego projektu powstanie infrastruktura drogowa, w tym nowa ulica Nad Seganką, której fragment łączący się z ulicą Kościelną obsługiwać będzie wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpocznie się budowa osiedla Fama Jeżyce. 
W pierwszym etapie powstanie 251 mieszkań w podziale między dwa budynki: większy oplatający dziedziniec i kameralny o podwyższonym standardzie wykończenia. Klienci mogą wybierać w dużej różnorodności układów lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie kolorowy plac zabaw, miejsce do wypoczynku, a także wiele udogodnień, w tym przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. 
Fama Jeżyce to niezwykły projekt, który włączy do przestrzeni publicznej do niedawna niedostępne mieszkańcom dzielnicy tereny. Co istotne, cała architektura nowego osiedla będzie spójna charakterem z najlepszymi przykładami jeżyckiego budownictwa okresu międzywojnia. W centralnej części osiedla inwestor przewidział ciekawie zaprojektowany plac, który współgrać ma z niepowtarzalnym klimatem dzielnicy. Warto też dodać, że władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują realizację parku, a także placu miejskiego, który zwieńczy deptak projektowany przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji.
Projekt Monday Development doskonale wpisuje się w koncepcję budowy "Nowych Jeżyc", stanowiącej wizję władz miejskich, co do rewitalizacji tej poprzemysłowej części dzielnicy. Samo osiedle Fama Jeżyce w swym założeniu ma zaś stanowić interesujące dopełnienie zachodzących w tej części miasta przemian. Już dziś bowiem Jeżyce słyną z nietypowych wydarzeń kulturalnych i oryginalnych konceptów gastronomicznych, urastając do rangi kulturalno-gastronomicznego zagłębia Poznania.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto sprzeda oficyny na Nadodrzu
Piętrowy budynek mieszkalny przy zbiegu ulic Kazimierza Jagiellończyka i Myśliwskiej nie ma przed so...
Wrocław: Jaki los czeka Kąpielisko na Oporowie? Są wyniki konsultacji
Urzędnicy podsumowali opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania kompleksu przy ulicy Harcerskiej...
Wrocław: Co z zabytkową cukrownią Klecina? PZU planowało rekonstrukcję wieży zegarowej i komina
Magistrat sprzedał teren w rejonie ulicy Supińskiego w ubiegłym wieku, za ponad 40 milionów złotych....
Wrocław: Po konsultacjach czas na projektowanie parku Henrykowskiego. Jest konkurs
Miasto szuka architektów, którzy przedstawią swoją wizję kolejowego terenu na Tarnogaju – zgodną z w...
Poznań: Górczyńska – Nest Development stawia na Górczyn. Zbuduje kilkadziesiąt mieszkań [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja powstanie w pobliżu zbiegu ulic Głogowskiej i Górczyńskiej. Poznański deweloper ofer...
Wrocław: Biurowiec Centrum Orląt sprzedany. Czeka go przemiana
Grupa Credit Agricole postanowiła zbyć nieruchomość przy Dworcu Świebodzkim w związku z przeniesieni...
[Zielona Góra] Osiedle Silesia w Zielonej Górze rośnie bez zakłóceń
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia w Zielonej Górze. Firma Agrob...
Łódź: Manu Park – Real Development uzupełni pierzeję w Śródmieściu [WIZUALIZACJE]
W pobliżu Manufaktury szykuje się kolejna inwestycja. Łódzki deweloper zbuduje przy zbiegu ulic Nowo...
Wrocław: City One sprzedany. Archicom dostał kilkadziesiąt milionów euro
Biurowiec jest częścią kompleksu City Forum tuż przy placu Wróblewskiego. Powierzchnia sześciopiętro...
W Poznaniu wartość inwestycji wzrosła o rekordowe 55% w ciągu roku
W 2019 roku całkowita wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Poznaniu przekroczyła pół mili...