Osiedle Fama Jeżyce w Poznaniu pnie się w górę źródło: Materiały inwestora

Osiedle Fama Jeżyce w Poznaniu pnie się w górę

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Budowa Famy Jeżyce - jednej z najciekawszych inwestycji na poznańskich Jeżycach - szybko postępuje. Pierwsze budynki systematycznie pną się w górę. Przekazanie kluczy do pierwszych mieszkań planowane jest na przełomie roku 2021 i 2022.
Osiedle Fama Jeżyce to kolejny projekt prowadzony na poznańskim rynku przez Monday Development, spółkę należącą do grupy Unidevelopment S.A. Realizowana inwestycja tchnie nowego ducha w pofabryczne tereny dawnych zakładów Wiepofama. Przez dekady niedostępny dla poznaniaków obszar, stanie się w najbliższych latach tętniącą życiem częścią miasta. Trwa budowa pierwszego etapu osiedla. 
– Inwestycja powstaje w oddaleniu od głównych arterii, więc nie każdy widzi postępy prac. Jednak budowa trwa już od kilku miesięcy. Niedawno zakończyliśmy realizację hali garażowej, a obecnie mury budynków pierwszego etapu systematycznie pną się w górę – mówi Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce w Monday Development. – W najbardziej zaawansowanym budynku kameralnym, wznosimy już ostatnie siódme piętro – dodaje.
Materiały inwestora
Jak podkreśla deweloper, już na tym etapie nowa inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem – Fama Jeżyce od samego początku przyciągała uwagę dzięki doskonałej lokalizacji i ciekawej architekturze. Nie dziwi nas więc fakt, że już teraz prawie 60 proc. mieszkań w budynku kameralnym i blisko 40 proc. w większym budynku jest sprzedana lub zarezerwowana - mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – Na spore zainteresowanie przekłada się również to, że cały proces budowy przebiega bardzo sprawnie i już za rok przekazywać będziemy klucze do pierwszych lokali – dodaje. 
Materiały inwestora
REKLAMA
Docelowo na blisko 8-hektarowej działce powstanie przeszło 2,5 tys. mieszkań. W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce w północnej części działki, najbliżej ul. Kościelnej, powstają dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Większy z nich oplatał będzie dziedziniec, a po sąsiedzku powstanie mniejszy - bardziej kameralny i o podwyższonym standardzie. Zainteresowani mieszkaniami w inwestycji mogą wybierać spośród dużej różnorodności układów: od kawalerek po przestronne 5-pokojowe lokale. W części parterowej budynków zaplanowano przestrzeń na działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie także wiele udogodnień, takich jak rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. 
W ramach całego projektu zrealizowana zostanie także nowa infrastruktura drogowa. Na początku, poprzez ulicę Nad Seganką, osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną.
Materiały inwestora
Koncepcja Famy Jeżyce, której autorem jest pracownia HRA Architekci, urbanistycznie nawiązuje do historycznej kwartałowej zabudowy Jeżyc. Zgodnie z zamysłem inwestora oraz architektów inwestycja od początku traktowana jest nie tylko jako miejsce do zamieszkania, ale znacznie szerzej, jako miejsce do życia. Stąd sporo nowo projektowanej zieleni oraz miejsc na lokale dla różnorodnych konceptów gastronomicznych czy ciekawych usług. Oprócz budynków mieszkalnych znajdziemy tu deptak, który zwieńczony zostanie placem miejskim, oryginalnie zaprojektowane dziedzińce oraz miejsca służące integracji lokalnej społeczności. Na uwagę zasługuje także planowane wprowadzenie w przestrzeń osiedla elementów sztuki. Ta pojawić się ma w częściach wspólnych budynków oraz na deptaku.
Źródło: materiały prasowe
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA