Monday Development rozpoczął przedsprzedaż mieszkań na Sołaczu

Monday Development rozpoczął przedsprzedaż mieszkań na Sołaczu

Poznań
REKLAMA

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczęła przedsprzedaż mieszkań w nowej inwestycji, która powstanie przy ulicy Sokoła 21 w poznańskiej dzielnicy Sołacz. Spółka planuje rozpoczęcie budowy w tym miesiącu, a jej zakończenie pod koniec przyszłego roku. Realizacja projektu jest elementem strategii Monday Development SA, która zakłada budowę obiektów wyróżniających się w przestrzeni miejskiej nowoczesną architekturą.


W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 mieszkań – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ofercie są lokale o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Cena metra kwadratowego mieszkań wynosi od 6 900 do 8 200 zł brutto.
Na parterze, we frontowej części znajdą się lokale użytkowe. W podziemnej hali garażowej zaplanowano miejsca postojowe. Całkowita powierzchnia mieszkalno-usługowa budynku będzie wynosić  2000 mkw. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni  1860 mkw.

 

Kameralny budynek mieszkalny będzie się wyróżniał ciekawą formą architektoniczną i dbałością o detale. Zaprojektowano w nim dwa skrzydła połączone szklany łącznikiem. W części frontowej dla osiągnięcia oryginalnego efektu cofnięto z linii zabudowy dwie ostatnie kondygnacje oraz wyodrębniono parter jako część cokołową. Długą reprezentacyjną elewację harmonijnie będzie dzielił wprowadzony w jej środkowej części wykusz. Pozostała część budynku stanowi prostą, geometryczną kompozycję. Duże przeszklenia zapewnią mieszkańcom dobre nasłonecznienie i walory widokowe.

 

Mieszkania będą posiadać obszerne balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu. Mieszkania zlokalizowane na parterze od strony wschodniej będą miały własne przydomowe ogródki. Wewnętrzny dziedziniec zostanie zaaranżowany kompozycją zieleni.

 

Inwestycja usytuowana jest  przy spokojnej jednokierunkowej ulicy, w pobliżu terenów zielonych –  Parku Sołackiego i Parku Wodziczki oraz terenów rekreacyjnych wokół jeziora Rusałka. Takie położenie zapewnia kameralność, a jednocześnie szybki dojazd do centrum miasta.  W pobliżu znajdują się liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru przebiega linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Okolica posiada również dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową. W pobliżu są liczne sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola. 

 

„W rejonie Sołacza powstaje niewiele nowych mieszkań, a chętnych do zamieszkania w tej dzielnicy jest sporo. Większość powstających inwestycji ma charakter bardzo ekskluzywny,  z cenami mocno przekraczającymi możliwości nawet dobrze sytuowanych Poznaniaków. Nasza inwestycja oferuje pewnego rodzaju alternatywę – nowoczesną, ciekawą architekturę oraz wygodne mieszkania w przystępnych cenach” – tłumaczy Iwona Chmielewska, Marketing Manager Monday Development SA.

 

Projekt budynku został przygotowany przez pracownię architektoniczną Insomia.

REKLAMA

 

W przyszłym roku Monday Development SA planuje realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Sołacz. U zbiegu ulic Sokoła i gen. Maczka ma powstać kameralny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej około 2500 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na drugi kwartał 2012 roku, a jej zakończenie na drugi kwartał 2013 roku. 

 

***

 

Monday Development SA to spółka deweloperska notowana na NewConnect. Firma realizuje projekty na terenie Poznania, jednego z największych miast w Polsce i ważnego ośrodka biznesowego.  Spółka działa w trzech segmentach rynku nieruchomości obejmujących: średniej wielkości budynki biurowe, nowoczesne mieszkania klasy średniej oraz inwestycje gruntowe.

 

Grupa Monday Development obecna jest na rynku od 2003 roku (wcześniej pod nazwą PKM Inwest). Początkowo działalność firmy polegała na przygotowaniu gruntów pod inwestycje i ich dalszej odsprzedaży. Od 2007 roku Monday Development realizuje projekty inwestycyjne obejmujące całość procesu deweloperskiego począwszy od pozyskania gruntu, przez jego przekształcenie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, nadzór inwestorski, aż po komercjalizację przedsięwzięcia.    

 

Obecnie Monday Development realizuje 7 projektów na różnych etapach zaawansowania: Chwiałkowskiego (inwestycja mieszkaniowa), Sokoła (inwestycja mieszkaniowa), Botaniczna (inwestycja mieszkaniowa), Palacza (inwestycja mieszkaniowa), Rataje (inwestycja mieszkaniowo-biurowa), Małe Garbary (inwestycja biurowa) oraz Strzeszyn (inwestycja gruntowa). Wcześniej firma zrealizowała projekty: Piątkowska (pierwszy w Poznaniu wysokiej klasy budynek biurowy, w którym firmy mogą nabywać lokale na własność zamiast opłacać czynsz za wynajem), Milczańska (inwestycja mieszkaniowa na poznańskich Ratajach), Batorego (inwestycja gruntowa w dzielnicy Piątkowo).

 

Monday Development SA konsekwentnie realizuje strategię rozwoju i umacnia swoją pozycję na rynku. Spółka systematycznie inwestuje w rozbudowę banku projektów oraz rozwijanie własnych kompetencji. W czerwcu ubiegłego roku firma weszła na rynek alternatywny NewConnect i zyskała status spółki publicznej. Obecnie Spółka przygotowuje się do nowej emisji akcji. Pozyskany w ten sposób kapitał przeznaczy na realizację posiadanego portfela inwestycji, wartego obecnie ponad 400 mln zł. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA