[Poznań] Na targi po mieszkanie nie tylko dla młodych

[Poznań] Na targi po mieszkanie nie tylko dla młodych

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wiosenne targi nieruchomości na stałe wpisały się już w kalendarz imprez wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich. To właśnie tam 22-23 marca wszyscy poszukujący własnego M. powinni spędzić nadchodzący weekend.

 

Kolejna edycja Targów Mieszkań i Domów to nie lada okazja by zapoznać się z ofertą najważniejszych firm deweloperskich budujących domy i mieszkania na terenie Wielkopolski. W hali nr 3 MTP organizator zebrał blisko 120 wystawców.

 

Dlaczego warto udać się na targi?

Oprócz tego, że w jednym miejscu znajdziemy wiele ofert, które w łatwy sposób jesteśmy w stanie porównać, to wystawcy przygotowali specjalne rabaty i unikalne promocje. To jednak nie wszystko. – Powodów, aby kupić mieszkanie na naszych wiosennych targach jest kilka. Po pierwsze, można zaciągnąć kredyt hipoteczny na wyjątkowo korzystnych warunkach. Ta sytuacja nie utrzyma się jednak długo – według analityków stopy procentowe zaczną rosnąć już tej jesieni. Po drugie, kupno pierwszego mieszkania jest teraz łatwiejsze z rządowym programem dopłat do kredytów hipotecznych "Mieszkanie dla Młodych". Dzięki temu programowi możemy dostać pieniądze na wkład własny do kredytu, wymagany przez przepisy tzw. nowej rekomendacji S. – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów. Na zwiedzających czekają liczne ułatwienia. Każdy z targowych gości otrzyma bezpłatny album „Poznań i okolice, wiosna 2014". Znajdą się w nim inwestycje opisane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu w łatwy sposób będzie można porównać oferty. W albumie będzie też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym informacje dotyczące programu dopłat "Mieszkanie dla Młodych". Dodatkowo organizator zapewnił szczegółową mapę Poznania z naniesionymi na niej inwestycjami wszystkich wystawców i numerami stoisk, na których można uzyskać szczegółowe informacje. Na targach znalazły się również atrakcje dla najmłodszych. Pod opieką profesjonalnych opiekunów dzieci mogą miło spędzić czas na kolorowym placu zabaw.

 

Co oferują deweloperzy?

Na targach swoją premierę będzie miała najnowsza inwestycja firmy Skaland – Nowe Koninko II. – Jest to dla nas wyjątkowa możliwość, by po raz pierwszy zaprezentować projekt, który powstanie w Koninku, w sąsiedztwie zrealizowanego pierwszego etapu osiedla. W początkowej fazie inwestycji wybudujemy 54 mieszkania, dostępne w trzech różnych wariantach. W ofercie będą m.in. lokale z antresolą i wysokością pomieszczeń nawet 6,8 m. Zaprojektowane mieszkania są funkcjonalne i dają pole do popisu przy aranżacji wnętrza. Każde z nich ma swoją prywatną przestrzeń pod gołym niebem za sprawą ogródków lub przestronnych tarasów o powierzchni 30 mkw. – mówi Piotr Swoboda, prezes firmy Skaland. Ponadto deweloper zaprezentuje będące w trakcie realizacji Osiedle Świerkowa Polana III, na którym znajdzie się 110 lokali mieszkalnych o powierzchni 68 i 89 mkw., wszystkie z prywatnymi ogródkami. Mieszkania dostępne są w cenie od 259 tys. zł i będą gotowe do odbioru na początku 2015 r.


Pierwszy raz na MTP zaprezentowany zostanie również projekt wspólnie realizowany przez Monday Developmenty i Unidevelopment – Osiedle Czarnieckiego. Zlokalizowany na Wildzie kompleks mieszkaniowy zakłada realizację 480 mieszkań. Obecnie dostępne są lokale z I etapu, który jest już w trakcie budowy. – Prócz premierowych inwestycji przygotowaliśmy również dodatkową promocję na inwestycję Mieszkania na Sokoła, która niedawno uzyskała pozwolenie na  użytkowanie. Klientom targowym oferujemy 6 proc. rabat na mieszkania pozostające w ofercie, a wciąż posiadamy lokale 1,2 i 3-pokojowe z tarasami o powierzchni nawet 58 mkw. Promocja obowiązuje do końca kwietnia 2014 r. – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. Ponadto deweloper zaprezentuje ofertę swoich pozostałych inwestycji w tym Osiedla Hevelia i  Kamienicy Wildeckiej.


Swoje inwestycje w ramach Targów Mieszkań i Domów zaprezentuje również firma UWI Inwestycje. Deweloper ma w ofercie dwie lokalizacje na
Piątkowie. Pierwsza to Osiedle Botanika przy ul. Ks. Mieszka I, które w pierwszym etapie składać się będzie z dwóch budynków ze 158 mieszkaniami. – Botanika to osiedle zielone nie tylko z nazwy. Absolutną nowością jest udziału zieleni jako stałego elementu elewacji budynku. W ramach osiedla zaprojektowana została aleja z czerwonych klonów, a po sąsiedzku planujemy zrealizować 35-arowy skwer z placem zabaw i siłownią na świeżym powietrzu – mówi Daria Miszczyk z UWI Inwestycje. W Botanice znajdą się lokale o powierzchniach od 31 do 102 mkw. w cenie od 5.600 brutto za mkw. W roku 2014 zakończona zostanie budowa drugiego projektu powstającego na Piątkowie. W Batorym 55 znajdują się mieszkania o powierzchni od 30 mkw do 90 mkw.

 

Targi Mieszkań i Domów odbywają się w hali nr 3 MTP i otwarte są dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-17.00. Sponsorem Głównym imprezy jest firma Family House. Patronat honorowy nad imprezą objęły m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...