[Poznań] MTP zapełniło się mieszkaniami

[Poznań] MTP zapełniło się mieszkaniami

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Foldery, prezentacje, ulotki i wiele dylematów – to pozostało po najważniejszym wydarzeniu z branży nieruchomości w Wielkopolsce. W miniony weekend odbyły się Targi Mieszań i Domów organizowane przez spółkę Nowy Adres.


Poszukujący własnego M mieli doskonałą okazję, by sprecyzować swoje upodobania, porównać warunki, ponegocjować ceny. Podczas dwóch dni targowych pawilon nr 3 MTP wypełnił się ofertami mieszkań oraz domów, a przede wszystkim, rzeszą zwiedzających. – Już pierwszego dnia Targi Mieszkań i Domów odwiedziło o 20 % więcej gości niż sobotę podczas pierwszej edycji jesiennej ubiegłego roku – mówi Michał Poręcki, ze spółki Nowy Adres, organizującej Targi na MTP. Było co zwiedzać, swoje oferty zaprezentowało ponad 110 wystawców. Zwiedzający mogli zapoznać się nie tylko z niemal kompletnym przeglądem wielkopolskich deweloperów, ale także z propozycjami kredytowymi banków i doradców finansowych, najnowszymi artykułami wykończenia wnętrz i ofertami mieszkań z rynku wtórnego na stoiskach agencji nieruchomości. – Wielką popularnością cieszyły się również bezpłatne seminaria targowe, prowadzone przez najlepszych ekspertów lokalnego rynku. Tak duża frekwencja jest dla nas szczególnym powodem do zadowolenia, gdyż pokazuje, że wbrew powszechnym opiniom, popyt na mieszkania i domy w Poznaniu wcale nie maleje – dodaje Poręcki. Biorąc pod uwagę liczbę zwiedzających oraz komentarze wystawców, można powiedzieć, że trudna sytuacja branży, wraz z nadchodzącą wiosną, powoli się poprawia.


Na Targach nie zabrakło zarówno gotowych już osiedli, jak i debiutów. Jednym z nich była nowa inwestycja firmy KM Building, Osiedle Rodzinny Zakątek, w ramach której powstaną domy w zabudowie szeregowej. Zlokalizowana w Błażejewku nieopodal Kórnika, cieszyła się dużym zainteresowaniem. – Zarówno lokalizacja, ciekawy projekt, jak i atrakcyjna cena naszej nowej inwestycji, spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem odwiedzających. Dzięki temu i zadowalającej frekwencji, możemy ocenić debiut Rodzinnego Zakątka jako udany – podsumowuje Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel KM Building.


Wystawców cieszyła nie tylko możliwość zaprezentowania swojej oferty, ale także bezpośredniej rozmowy z zainteresowanymi, jaką dają Targi. – Zawsze bardzo starannie przygotowujemy się do targów. Zależy nam, aby klienci otrzymali wyczerpującą i rzetelną informację o naszej ofercie i zasadach podpisania umowy. Szczególnie, że naszą inwestycję w Swarzędzu pokazaliśmy po raz pierwszy jako gotową do zamieszkania – mówi Joanna Rzelechowska z firmy Kalbud Deweloper. – Dodatkową zachętą dla odwiedzających nasze stoisko było miejsce postojowe w dwupoziomowej hali garażowej o wartości 24.600,00 zł brutto gratis – dodaje Rzelechowska.


Deweloperzy prezentowali nie tylko osiedla, ale także propozycje dofinansowań do zakupu nieruchomości. W związku z zakończeniem programu Rodzina na Swoim i niejasną przyszłością kolejnej propozycji rządu (Mieszkanie dla Młodych), firmy wzięły sprawy w swoje ręce. – Jesteśmy z pierwszych w tym roku targów bardzo zadowoleni. Zjawiło się na nich naprawdę sporo odwiedzających. Na naszym stoisku największą popularnością cieszył się autorski program "Rodzina na Twoim". Dzięki niemu mieszkania w Plewiskach można kupić nawet 60 tys. złotych taniej – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M.


W oczekiwaniu na duże zainteresowanie klientów Malta Fountain przygotowała atrakcyjne oferty dla swoich klientów i dzięki temu cieszyła się dużym zainteresowaniem na tych, którzy chcieli kupić mieszkanie w centrum miasta. – Ilość osób, które odwiedziły nasze stoisko, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Rozdaliśmy bardzo dużo folderów i ulotek. Przeprowadziliśmy bardzo wiele rozmów z klientami na temat naszej inwestycji. Większość osób byłą zainteresowana mieszkaniami gotowymi, najczęściej dwu i trzy-pokojowymi – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny inwestycji Malta Fountain.


Jak co roku, w ciągu dwóch dni targowych prowadzone były wykłady i seminaria branżowe. Targi zorganizowały także kącik zabaw dla dzieci, a żaden zwiedzający nie wrócił z pustymi rekami – wszyscy otrzymywali Album Inwestycji Targowych.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...