Mieszkaniowe ożywienie

Mieszkaniowe ożywienie

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Miniony weekend był prawdziwym świętem dla polujących na mieszkaniowe okazje. Właśnie wtedy na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się pierwsze w tym sezonie Targi Mieszkań i Domów. Pawilon nr 3 odwiedziły rzesze poszukujących wymarzonego M.

 

Poznańskie targi nieruchomości to praktycznie jedyna taka impreza, podczas której w tym samym miejscu i czasie można zapoznać się z ofertą przeszło 110 wystawców z Poznania i okolic. Tegoroczna wzmożona frekwencja na MTP podyktowana mogła być między innymi niskimi stopami procentowymi kredytów, co sprawia, że zakup nieruchomości w tym właśnie czasie może okazać się bardzo korzystny. Dodatkowo młodzi nabywcy już drugi rok mają możliwość skorzystania z rządowego programu dopłat do kredytów „Mieszkanie dla Młodych”. Wszystko to sprawiło, że w miniony weekend zaroiło się od poszukujących własnego M. Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak Ataner, Family House, UWI Inwestycje, Monday Development, mLocum czy Skaland.

 

REKLAMA

Prócz nieruchomości z rynku pierwotnego na targach można było zapoznać się również z ofertą rynku wtórnego. Wszyscy odwiedzający imprezę otrzymali od organizatora bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, wiosna 2015", w którym znalazło się kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji. Jak oceniają imprezę deweloperzy? – Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na tegorocznych Targach Mieszkań i Domów zwłaszcza, że po raz pierwszy zaprezentowaliśmy na nich drugi etap Osiedla Czarnieckiego na Wildzie. Inwestycja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób młodych, poszukujących pierwszego mieszkania – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. – Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też większe mieszkania, dla osób które poszukują zmian na lepsze i dodatkowych pokoi dla powiększającej się rodziny. Widzieliśmy to bardzo wyraźnie przy zapytaniach o Osiedle Hevelia – dodaje. Minioną imprezę targową również chwalą inni przedstawiciele branży deweloperskiej. – Zimową edycję targów z pewnością można zaliczyć do jednych z najliczniej odwiedzanych od lat. Przybyli goście chodzili z przygotowanym przez organizatora planem stoisk, przez co w szybki sposób mogli trafić do wybranych ofert deweloperskich. To bardzo pomocne rozwiązanie – mówi Marzena Majda z firmy Skaland. – Proponowane przez nas osiedla domów i mieszkań w zabudowie szeregowej z ogrodami, spotkały się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających. Koninko i Robakowo to coraz bardziej popularne i znane podpoznańskie sypialnie, które oferują tak poszukiwaną przez naszych Klientów bliskość z naturą oraz oddech od wielkomiejskiego życia – dodaje.

 

Jeśli ktoś w miniony weekend nie podjął decyzji co do wyboru wymarzonego M, kolejną szansę będzie miał podczas jesiennej edycji Targów Mieszkań i Domów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA