Przyspiesza budowa układu komunikacyjnego wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu

Przyspiesza budowa układu komunikacyjnego wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu

Poznań
REKLAMA
Po zimowym spowolnieniu prace związane z budową nowych dróg i układu komunikacyjnego wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu nabrały tempa. W pobliżu wznoszonego przez węgierskiego developera, spółkę TriGranit centrum handlowego Poznań City Center pojawiły się pierwsze warstwy asfaltu.

Widoczna jest już konstrukcja nowego przystanku tramwajowego i przejścia podziemnego wraz z charakterystycznym „ślimakiem”, po którym do przejścia podziemnego zjeżdżać będą rowerzyści, osoby z wózkami, niepełnosprawni. Trwają intensywne prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowego i słupów trakcyjnych. Trwa budowa nasypów pod nowe skrzyżowanie Matyi/Towarowa, widać jak w tym miejscu podnoszony jest poziom gruntu o ok. 1,5 metra.


Prowadzone przez TriGranit prace drogowe obejmują budowę ok. 2,5 km nowych dróg, budowę nowego skrzyżowania ulic Towarowej, Matyi i Przemysłowej, przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystówprzystanku tramwajowego, dróg dojazdowych na nowy terminal autobusowy z 19 stanowiskami, przedłużenie ulicy Jakuba Wujka oraz budowę parkingu rowerowego i ścieżek rowerowych. 

REKLAMA


Wewnątrz budynku galerii handlowej Poznań City Center
trwają prace montażowe ścianek działowych, instalacji, ocieplania dachu i szklenia ażurowych, stalowych świetlików, zamontowano już windy i ruchome schody, wylano posadzki na najniższym poziomie budynku. W części nowego dworca PKS rozpoczęto budowę stanowisk autobusowych. Na zewnątrz ocieplana jest w tej chwili elewacja całego budynku. Zaawansowane prace wykończeniowe prowadzone są na gotowej już konstrukcji trzykondygnacyjnego parkingu i biegnącej wzdłuż galerii, nad ziemią rampy wjazdowej na parking. W czerwcu pierwsi najemcy mają otrzymać swoje lokale w stanie developerskim.


Cały układ drogowy i komunikacyjny w okolicach Poznań City Center ma być gotowy w IV kwartale 2013 roku. Wtedy też planowane jest uroczyste otwarcie Poznań City Center.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA