Wiecha na Poznań City Center

Wiecha na Poznań City Center

Poznań
REKLAMA

W piątek 8 marca na dachu wznoszonego przez węgierskiego inwestora TriGranit Development Corporation i spółkę PKP S.A. – Poznań City Center, zawieszono tradycyjną wiechę. Oznacza to, że cały obiekt centrum handlowo-rozrywkowego i nowego dworca PKS ma już ukończoną konstrukcję dachu, prawie cały jest już zadaszony. 


W uroczystości wieńczącej ważny etap budowy, zadaszenie gotowej już konstrukcji obiektu, wzięli udział przedstawiciele współpracujących przy poznańskim projekcie spółek: TriGranit Development Corporation i PKP S.A. Zaproszono także szefów i przedstawicieli wszystkich pracujących na budowie Poznań City Center firm wykonawczych. Każdy z nich, tuż przed zawieszeniem okazałej Wiechy, wysoko pod ażurowym świetlikiem dachu, przywiązał do niej wstążki w trzech kolorach widniejących na logo Poznań City Center. Było to symboliczne podkreślenie współpracy wszystkich firm i osób od początku zaangażowanych w budowę Centrum.


Tomasz Lisiecki
, Prezes TriGranit Development Polska podkreślił imponujące tempo, w jakim powstaje obiekt Poznań City Center. Przypomniał, że budowa całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego ruszyła w sierpniu 2011 roku, a już dziesięć miesięcy później, w maju 2012 r. oddano do użytku nowy dworzec kolejowy. Po kolejnych dziesięciu miesiącach budynek znajduje się już pod dachem.


 - To zasługa moich współpracowników z TriGranit, doskonałej współpracy z naszym partnerem przy realizacji tego ambitnego projektu – spółki PKP S.A. oraz z miastem. Tempo prac, ale także ich wysoka jakość to także wynik zaangażowania wszystkich współpracujących z nami firm wykonawczych oraz instytucji i osób wspierających projekt od strony formalnej. Osobne podziękowania należą się bankom i instytucjom finansowym zaangażowanym w budowę PCC, z Europa Capital na czele. Za to wszystkim składam moje słowa uznania i podziękowania – mówił Prezes Tomasz Lisiecki.

REKLAMA


W uroczystości uczestniczył założyciel i współwłaściciel węgierskiej spółki TriGranit, Sándor Demján. Swoje wystąpienie zaczął od złożenia życzeń wszystkim obecnym Paniom dniu ich święta. Kolejne osoby, które mogą dziś świętować to robotnicy. Tysiąc osób bezpośrednio pracujących na budowie. I klika tysięcy osób, które przewinęły się przez plac budowy, naszych podwykonawców, kooperantów. Wspólnie osiągnęliśmy rzecz wręcz niemożliwą. Wcześniej w imponującym tempie oddaliśmy nowy dworzec kolejowy, teraz zbliżamy się do otwarcia centrum komunikacyjnego i handlowego. Na koniec parafrazując znane powiedzenie o przyjaźni Polaków i Węgrów Sándor Demján zapewnił, że na otwarcie Poznań City Center Węgrzy przywiozą wino i szklanki.


Przedstawiciel władz spółki PKP S.A. Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości komplementował dobrą współpracę podmiotu publicznego z prywatną firmą. – Ten model się sprawdza. Wspólne doświadczenia można z pożytkiem przenieść na inne inwestycje realizowane przez PKP. Dla pasażerów ważny jest komfort obsługi. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, w ramach którego powstaje Poznań City Center, spełnia ich oczekiwania.


Dyrektor Bator potwierdził, że przebudową starego dworca PKP w Poznaniu zajmie się TriGranit. 


Powstanie tam najprawdopodobniej nowoczesny hotel i biura. Dopiero szczegółowe ekspertyzy stanu technicznego budynku starego dworca dadzą odpowiedź na pytanie, czy trzeba będzie go wyburzyć i w tym miejscu postawić nowy obiekt. Do końca maja powinniśmy znać już odpowiedź i poznać wstępną koncepcję architektoniczną budynku hotelu i biurowca.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA