Rossmann otworzył rozbudowany magazyn w Pyskowicach, w województwie śląskimMateriały prasowe

Rossmann otworzył rozbudowany magazyn w Pyskowicach, w województwie śląskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Magazyn Rossmanna w Pyskowicach, w województwie śląskim, zwiększył swoją powierzchnię o 17 tys. mkw. i dysponuje obecnie ponad 43 tys. mkw. Po rozbudowie, w obiekcie zatrudnionych jest około 550 pracowników.

Nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Pyskowicach działa od 2014 roku jako zaplecze logistyczne dla drogerii Rossmann w Polsce południowej. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój naszych sklepów (obecnie jest ich w Polsce 1662) - w ubiegłym roku zapadła decyzja o jego rozbudowie. Budowa zaczęła się z końcem lutego 2022r. i potrwała rok (decyzję o pozwoleniu na użytkowanie otrzymaliśmy 23 lutego 2023r).

– Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Co za tym idzie, potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Inwestycja w Pyskowicach na pewno nam to ułatwi. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie – mówi Rafał Makarski, Dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Pyskowicki magazyn jest manualny, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej również podczas upałów.

Aby zapewnić w nowej, dobudowanej hali lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii zastosowano ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią). Zastosowano także oświetlenie led, zużywające w porównaniu z tradycyjnym, znacząco mniej energii.

– To duża inwestycja, nie tylko ze względu na skalę. Dobudowaliśmy i wyposażyliśmy łącznie ponad 18 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Zaspokoiliśmy nasze – wciąż rosnące – potrzeby, a jednocześnie utrzymaliśmy wysokie wymogi bezpieczeństwa pożarowego stawiane przez ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy bliźniaczą rozbudowę naszego Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu – mówi Andrzej Podobas, Kierownik Działu Inwestycji Centrala i Nowych Otwarć w Rossmannie

Oprócz rozbudowy powierzchni magazynowej, znacząco powiększono także budynek socjalny z szatniami. Obecnie ma on 2.541 mkw. (dodano 1009 mkw).

Materiały prasowe

Podczas projektowania nowej hali mocno stawiano na funkcjonalność oraz komfort naszych pracowników. Pojawiły się więc przestronne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sale konferencyjne. Równolegle zmodernizowano i przearanżowano starszą część magazynowo –socjalną. Zaprojektowano nowe stanowiska pracy, zakupiono niezbędny sprzęt IT, zainwestowano w nową infrastrukturę magazynu, która bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Jest też coraz większa flota wózków magazynowych, a starsze modele systematycznie wymieniamy na nowe - dotyczy to również wózków „premium”, czyli z unoszoną kabiną operatora, w które wbudowana jest nawigacja. Poza tym wymieniono większość urządzeń typu skanery, a także bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli taki podręczny sprzęt, który pomaga w skompletowaniu towaru „słuchający” komend głosowych. Innymi słowy, dołożono wszelkich starań, aby pyskowicki magazyn Rossmanna był miejscem gdzie komfort i bezpieczeństwo idą w parze z wysokimi standardami i nowoczesnymi technologiami.

Materiały prasowe
REKLAMA

Dane liczbowe:

- początek rozbudowy: 28.02.2022 r.,

- zakończenie: 23.02.2023 (uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie),

- magazyn rozbudowany o 17 065 mkw.,

- powierzchnia po rozbudowie 43.281 mkw.,

- budynek socjalno-biurowy rozbudowany o 1009 m.kw,

- powierzchnia po rozbudowie 2541 mkw.,

- dodatkowe 33 doków więcej, w sumie magazyn dysponuje po rozbudowie 73 dokami,

- liczba miejsc paletowych 39 500 (wcześniej 23 500),

- zatrudnienie ok. 550 osób

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA