Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca rokuźródło: UM Łódź

Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca roku

Paweł Harom
Paweł Harom
REKLAMA
Do końca roku ukończona ma zostać rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi na odcinku od ul. Rojnej do Aleksandrowskiej. Skrzyżowanie jednej z ważniejszych dróg – ulicy Teofilowej z ul. Łanową zyska rondo z bezpiecznymi przejściami dla pieszych.
Wykonawca inwestycji został wyłoniony po aukcji internetowej. Pierwotnie zainteresowanych realizacją zadania było osiem firm, jednak kwoty przekraczały kwoty, jakie Miasto Łódź skłonne było przeznaczyć. Po przeprowadzeniu aukcji zdecydowano się na ofertę łódzkiej firmy Zakład Remontowo Drogowy Sp. z o.o. Sp. k., która zrealizuje rozbudowę za 7,7 mln zł.
Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w czerwcu. Ulica Traktorowa zyska nową nawierzchnię, rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową, ścieżkę rowerową po wschodniej stronie ulicy czy 42 nowe miejsca postojowe. Ważnym elementem inwestycji jest przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami.
– Nie będzie to tylko zwykły remont drogi, lecz kompleksowa przebudowa, która poprawi komfort mieszkańców. Na skrzyżowaniu z ulicą Łanową powstanie rondo, podobne do wybudowanego kilka lat temu przy ulicy Rojnej. Przeniesiemy dwa przystanki autobusowe w wygodniejsze dla pasażerów miejsca. Nie zapominamy o rowerzystach, infrastruktura rowerowa zostanie uzupełniona poprzez budowę drogi rowerowej po wschodniej stronie ulicy (obecnie istnieje ona tylko na zachód od jezdni). Równocześnie będą przebudowane chodniki. Pośrodku ruchliwej drogi mają też zostać wyznaczone bezpieczne azyle dla pieszych. Pojawią się nowe miejsca postojowe, tak aby mieszkańcy nie  musieli parkować na chodnikach lub trawnikach. Nie zabraknie zieleni, zasadzone zostaną drzewa, krzewy i trawy – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.
REKLAMA
Nowe elementy infrastruktury drogowej mają zostać uzupełnione nasadzeniami. Na ul. Teofilowa pojawi się 17 grusz drobnoowocowych oraz kilka tysięcy krzewów i traw. Zadanie ma zostać odebrane do końca tego roku.

Kolejne drogi do remontu

Na prawie 2,5-kilometrowym odcinku ma zostać wyremontowana ulica Aleksandrowska w Łodzi. W tym roku nowe nawierzchnie mają pojawić się na 8 łódzkich ulicach. Dzięki dodatkowym środkom remonty mają objąć kolejne 12 dróg.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA