[małopolskie] Tarnów: Od poniedziałku nowa ulica Spokojna będzie otwarta

[małopolskie] Tarnów: Od poniedziałku nowa ulica Spokojna będzie otwarta

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na 5 sierpnia zaplanowano otwarcie dla ruchu nowo wybudowanej jezdni ulicy Spokojnej w Tarnowie. Główne prace na dobudowanej nitce już się zakończyły i przyszedł czas na gruntowny remont starej części ulicy.

Rozbudowa ulicy jest realizowana przez firmę Skanska, a wartość umowy to 7,1 mln zł netto. Krzysztof Madej, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta mówi, że Tarnów chce kontynuować rozbudowę ulicy Spokojnej w kierunku ulicy Klikowskiej. – Projekt, prace projektowe potrwają do połowy przyszłego roku – oznajmił dyrektor.

 

Kierownik budowy Skanska, Michał Pudlewski mówi, że pierwsza część inwestycji już została zrealizowana. W poniedziałek możliwe będzie udostępnienie kierowcom nowej jezdni oraz przystąpienie do remonty starej części ulicy.

 

W poniedziałek zamknięta zostanie dotychczasowa jezdnia i ruch zostanie przeniesiony na jej nową część. Kierowcy będą poruszać się więc ulicą Spokojną, jak do tej pory, lecz kilka metrów obok dotychczasowej jezdni. Przejechanie dwupasmową ulicą Spokojną będzie możliwe, kiedy Skanska zakończy przebudowę starej jezdni. Nastąpi to do końca października tego roku.

 

Ulica Spokojna została rozbudowana na odcinku od ulicy Nowodąbrowskiej do Krzyskiej. Obok istniejącej drogi wybudowano druga jezdnię. Stara została rozebrana i gruntownie przebudowana tak, by po obu stronach ulicy kierowcy mogli komfortowo podróżować po dwupasmowej drodze z nową nawierzchnią.

 

Gdy zakończy się przebudowa ulicy Spokojnej, będzie ona posiadać dwie jezdnie o szerokości minimum 7 m z rozgraniczającą je wyspą dzielącą. Zbudowane zostaną również nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa.

 

Inwestycja obejmuje także rozbudowę skrzyżowania ulicy Spokojnej z Nowodąbrowską i dostosowanie wlotów skrzyżowania Krzyskiej ze Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi. Rozbudowa skrzyżowania poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo.

 

Wraz z pracami na ulicy Spokojnej, Skanska będzie realizowała rozbudowę równoległej do niej ulicy Kmiecika. Wartość prac, które zakończą się w listopadzie tego roku to 0,4 mln zł netto. Zakres prac polega na rozbudowie 300-metrowego odcinka ulicy wraz ze zjazdami, wykonaniem kanalizacji opadowej i sieci oświetlenia ulicznego.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA