[małopolskie] Tarnów: Skanska zakończyła inwestycję drogową

[małopolskie] Tarnów: Skanska zakończyła inwestycję drogową

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Po niemal całorocznej rozbudowie, ulica Spokojna w Tarnowie jest już gotowa. Inwestycję zrealizowała Skanska na zlecenie urzędu miasta, a dzięki wykonanym pracom ulica zyskała drugą jezdnię.

Ulica Spokojna została rozbudowana na odcinku od ulicy Nowodąbrowskiej do Krzyskiej. Obok istniejącej drogi dobudowana została druga jezdnia. Następnie przeprowadzono remont ulicy, z której kierowcy korzystali do tej pory.

 

Obecnie ulica Spokojna posiada dwie jezdnie o szerokości minimum 7 m każda, a między nimi powstała wyspa dzieląca. Inwestycja zakładała również przebudowę istniejącego uzbrojenia naziemnego i podziemnego oraz budowę kanalizacji i oświetlenia ulicznego. Ponadto, wybudowano nowe chodniki, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową.

 

W ramach przedsięwzięcia rozbudowano również skrzyżowanie z ulica Nowodąbrowską, dostosowany też wloty skrzyżowania ulicy Krzyskiej z ulicą Spokojną do nowego przekroju poszerzonej jezdni.

 

– Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską miała na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu – tłumaczy Michał Pudlewski. – Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny – dodaje.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA