Tarnów: Kolejne inwestycje na drogach w mieście

Tarnów: Kolejne inwestycje na drogach w mieście

małopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy Westerplatte w Tarnowie. Zakres inwestycji został zwiększony dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

Modernizacja ruszy na początku przyszłego tygodnia. To pierwszy z trzech etapów prac, wyremontowany zostanie odcinek pomiędzy aleją Jana Pawła II i ulicą Marynarki Wojennej. Potrwa on około miesiąca, cała ulica natomiast ma zostać wyremontowana do końca października.

 

Przebudowane zostaną też ul. Marynarki Wojennej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej. Remont będzie kosztował ponad 3 mln złotych, przetarg wygrała firma Wes-Bud Plus. Okres gwarancji na roboty wynosi 10 lat.

 

Zadanie zostanie zrealizowane etapami, tak, aby na bieżąco zapewniony był dostęp do każdego z bloków oraz, aby umożliwiona była dostawa towarów do sklepów znajdujących się na osiedlu.

 

Ponadto, Tarnów realizuje inwestycje na drogach osiedlowych. Prowadzi je Przedsiębiorstwo usług Komunalnych PUK. Miejska spółka rozpoczęła realizację zadań drogowych przewidzianych w planach rad osiedlowych. – Prowadzimy rozległe prace. Remontujemy odcinki jezdni, chodniki i parkingi – mówi prezes PUK, Bogusław Placek. – Działamy na Strusinie, Rzędzinie, Jasnej, osiedlu Zielonym, w Mościcach i w Krzyżu – dodaje.

REKLAMA

 

Na Strusinie remontowany będzie m.in. odcinek drogi do osiedla naprzeciwko ZUS. Wykonane zostaną także miejsca parkingowe przy ulicy Wilsona koło przedszkola, tam też wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi i chodnika.

 

Na Rzędzinie remontowana będzie nawierzchnia ul. Czarnowiejskiej, uzupełnione zostaną ubytki na Wolańskiej. Na terenie dzielnicy Jasna remont to przede wszystkim chodniki przy Gimnazjum nr 4 oraz SP nr 8. Ponadto przebudowa ul.Szpitalnej – zatoka parkingowa pomiędzy blokami 56 i 58.

 

Na osiedlu Zielonym remontu doczeka się chodnik wzdłuż bloków nr 1 i 2 oraz zatoka parkingowa przy bloku 1. Część remontów, np. w Mościcach i na Jasnym trwa od lipca, niektóre są już zakończone. Część właśnie się rozpoczęła. Niektóre planowane są na wrzesień. Ostatnie remonty, na Rzędzinie w Krzyżu zakończą się w listopadzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA