Małopolska: 60 inwestycji drogowych zostanie zrealizowanych z Funduszu Dróg Samorządowychźródło: freepik.com

Małopolska: 60 inwestycji drogowych zostanie zrealizowanych z Funduszu Dróg Samorządowych

Paweł Harom
Paweł Harom
REKLAMA
Wszystkie inwestycje drogowe zgłoszone przez małopolskie gminy i powiaty zostaną zrealizowane z dofinansowaniem Funduszu Dróg Samorządowych. Jak poinformował we wtorek Łukasz Kmita, wojewoda małopolski, jest to 10 zadań powiatowych i 50 gminnych.
Zaakceptowane wnioski są efektem ogłoszonego w sierpniu dodatkowego naboru. Przebudowa, remont lub budowa obejmie blisko 48 km dróg w województwie małopolskim. Łączna wartość wszystkich zadań szacowana jest na 74 mln zł, z czego nieco ponad 39 mln zł  to kwota dofinansowania.
To niezwykle istotne, że wbrew pandemii inwestycje nie zwalniają. Dzięki nim będzie można utrzymać kolejne miejsca pracy – mówił Łukasz Kmita.
REKLAMA
Najwyżej na liście zadań powiatowych pod względem wartości inwestycji są te z powiatu krakowskiego i nowosądeckiego gdzie powstaną drogi o wartości odpowiednio 5 mln zł i blisko 5,9  mln zł.
Wśród gmin najdroższe inwestycje zrealizują miasto Tarnów i gmina Kalwaria Zebrzydowska. Budowa ul. Równoległej w Tarnowie to zdanie o wartości blisko 5,3 mln zł, natomiast przebudowa drogi wewnętrznej "Wudyka" w Zebrzydowicach pochłonie prawie 3,5 mln zł.
Zgodnie z zapowiedziami zadania realizowane będą w cyklu jednorocznym i rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA