[małopolskie] Tarnów: Wiadukty do przebudowy – harmonogram prac

[małopolskie] Tarnów: Wiadukty do przebudowy – harmonogram prac

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Rozpoczęły się remonty wiaduktów kolejowych przeprowadzane przez PKP PLK, w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej E3 – na odcinku Kraków – Rzeszów". W ciągu dwóch najbliższych lat gruntownie zmodernizowanych zostanie 9 wiaduktów znajdujących się na terenie miasta.

 

- Co ważne, cały czas przejezdna pozostanie ul. Krakowska. Miasto nie zgodziło się na jej całkowite zamknięcie – mówi kierownik Biura Inżynierii Ruchu Drogowego Jacek Kupiec. Przejazd pod wiaduktem będzie odbywał się jedną jezdnią w obydwu kierunkach ruchu. Ze względu na charakter robót konieczne będzie wprowadzenie na pewien czas ruchu wahadłowego, ale, aby nie generować korków drogowych, wprowadzony on będzie tylko przez osiem weekendów w ciągu roku. Ponadto harmonogram prac został skonstruowany w ten sposób, aby nie zamknięto wszystkich wiaduktów jednocześnie.

 

Przed kilkoma dniami zamknięto wiadukt przy ul. Warsztatowej, wprowadzone zostały objazdy. Pozostałe remonty, w większości rozpoczną się w trzecim kwartale br., w przyszłym roku natomiast kolejarze zaczną przebudowywać wiadukty przy ul. Zbylitowskiej, Gumniska i al. Tarnowskich.

 

Poniżej zamieszczamy aktualny harmonogram prac. - Należy jednak pamiętać o tym, że może się on zmienić w zależności od terminów uzyskania przez PKP wymaganych uzgodnień – dodaje Jacek Kupiec.

 

Przypomnijmy, prace na terenie miasta odbywają się w ramach realizowanego przez PKP PLK projektu „Modernizacja linii kolejowej E30/C-E30, odcinek Kraków – Rzeszów”, w ramach którego linia kolejowa będzie modernizowana i dostosowywana do wysokich, europejskich standardów dla międzynarodowych korytarzy transportowych. W efekcie linia ma być dostosowana do prędkości maksymalnej dla pociągów pasażerskich 160 km/h i towarowych 120 km/h. Jest to przedsięwzięcie o strategicznym charakterze z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Dodajmy, że całość remontów PKP na tarnowskim odcinku wyniesie około 200 milionów złotych.

 

- ul. Podgórska – remont rozpocznie się we wrześniu 2013 i potrwa do końca czerwca 2014, będzie prowadzony w dwóch etapach, z przerwami w lutym i w marcu. Ulica będzie w tym czasie zamknięta.

- ul. Zbylitowska – remont rozpocznie się w czerwcu 2014 i potrwa do końca maja 2015. Ulica będzie w tym czasie zamknięta.

- ul. Czerwonych Klonów – remont rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa do końca maja 2014. Początkowo planowane jest zamknięcie ulicy, a następnie ruch wahadłowy z krótką przerwą w kwietniu 2014.

- ul. Warsztatowa - remont rozpoczął się przed kilkoma dniami, potrwa do końca maja 2015. Ulica będzie w tym czasie zamknięta.

- ul. Krakowska – remont rozpocznie się w lipcu 2013 i potrwa do sierpnia 2015. Ulica będzie przez cały czas przejezdna, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. W ciągu kilku weekendów prowadzony będzie ruch wahadłowy.

- ul. Wita Stwosza – remont rozpocznie się w lipcu br. i potrwa do sierpnia 2015. Ulica będzie w tym czasie zamknięta.

- ul. Tuchowska – remont rozpocznie się we wrześniu br. i zakończy się w kwietniu 2015. Ulica będzie w tym czasie zamknięta.

- Al. Tarnowskich – remont rozpocznie się w sierpniu 2014 i potrwa do sierpnia 2015. Ulica będzie przejezdna przez cały czas trwania remontu, po jednym pasie w każdą stronę, z wyjątkiem trzech ostatnich miesięcy remontu, kiedy wiadukt zostanie zamknięty.

- ul. Gumniska – remont rozpocznie się w czerwcu 2014 i potrwa do końca maja 2015. Ulica będzie przejezdna, za wyjątkiem września i października 2014, kiedy wiadukt musi zostać zamknięty oraz kwietnia i maja, gdy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Będą nowe miejsca pracy w Głogowie. Powstanie centrum e-commerce B2C sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo
Na Dolnym Śląsku, w Głogowie powstanie centrum e-commerce B2C Grupy Fressnapf, w Polsce działającej...
Poznaj warianty przebiegu obwodnicy Złotego Stoku
Od 13 do 16 grudnia br. odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane z...
BBI Development zrealizuje z Liebrecht&WooD 170-metrowy biurowiec Roma Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Polski powstanie kolejny ponad 100-metrowy wieżowiec. Spółki zależne BBI Dev...
Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Aglomeracji Wrocławskiej trwa realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej. W gminie Kobie...
Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej skróci podróże koleją z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej
Budowa łącznicy skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski na Śląsk, Zwiększy się...
W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...