Wrocław: Budowa N-Parku na Maślicach ruszy z opóźnieniem. Projekt wymagał zmianfot. Tsamb

Wrocław: Budowa N-Parku na Maślicach ruszy z opóźnieniem. Projekt wymagał zmian

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Centrum handlowe przy zbiegu ulic Królewieckiej i Maślickiej miało powstawać już od początku roku. Grupa Napollo rozpocznie prace jednak dopiero w najbliższych miesiącach. Opóźnienie wynika z zakończonej już przebudowy drugiej z dróg w związku z sąsiedzką inwestycją.
Spółka Napollo 12 Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Napollo, otrzymała 9 lipca pozwolenie na budowę przy ul. Maślickiej parku handlowego o kubaturze 39,3 tys. metrów sześciennych. Urzędnicy uchylili pierwszą zgodę, o której informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Miało to związek z prowadzoną do lipca przez sąsiedzkie Bricomarché przebudową ul. Maślickiej.
Z uwagi na to, że zakresy inwestycji pokrywały się, musieliśmy skoordynować odpowiednio dokumentację do pozwolenia na budowę, co mogło nastąpić po oficjalnym odbiorze przebudowy ulicy – wyjaśnia nam Agnieszka Podbielska, dyrektor marketingu i PR Grupy Napollo.
materiały inwestora

N-Park gotowy w przyszłym roku

Inwestor nie wprowadził istotnych zmian w projekcie, jeśli chodzi o wygląd obiektu czy jego powierzchnię użytkową. Budowa miała ruszyć początkowo w I kwartale tego roku, a zakończyć się w jego drugiej połowie. Obecny harmonogram zakłada rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku i zakończenie ich w przyszłym.
Osiedlowi radni wyrazili już chęć współpracy z inwestorem w ramach zrównoważonego rozwoju, to znaczy wsparcia projektów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim albo partycypacji w kosztach budowy ogólnodostępnego placu zabaw.
To działania operacyjne, o których za wcześnie na razie mówić. W pierwszej kolejności chcemy zamknąć temat realizacji inwestycji – tłumaczy Agnieszka Podbielska.
materiały inwestora

Piotr i Paweł, KiK oraz Orlen

Powierzchnia najmu w N-Parku Maślice wyniesie 5300 mkw. Wśród obecnych w nim sklepów znajdą się Piotr i Paweł oraz KiK, o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Przy obiekcie są zaplanowane parking naziemny ze 150 miejscami oraz stacja benzynowa, której operatorem będzie Orlen. 
Obiekt przy ulicy Maślickiej powstaje w otoczeniu osiedli mieszkaniowych  do dziesięciu minut drogi mieszka ponad 33 tysięcy osób. Na powierzchni najmu 5,2 tysiąca metrów kwadratowych zaplanowanych jest około czternaście lokali. Obok supermarketu Piotr i Paweł oraz sklepu KiK, przewidziane są tu: salon z elektroniką, drogeria, apteka, sklepy odzieżowe, fitness, usługi oraz gastronomia – mówi Dorota Beltrani, dyrektor ds. komercjalizacji w Napollo.
mat. inwestora
N-Park na Maślicach to drugi park handlowy pod tą marką we Wrocławiu. Pierwszy został otwarty w listopadzie ubiegłego roku przy ul. J. Gagarina na Muchoborze Wielkim.

W pobliżu pojedzie tramwaj

Tuż przy parku handlowym będzie przebiegać trasa tramwajowa na Maślice. Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. wyłoniły w maju wykonawcę jej koncepcji oraz projektu przebudowy ul. Maślickiej. Osiedlowi radni zastanawiają się, czy Grupa Napollo planuje partycypować w kosztach tej inwestycji.
Nie jest nam znany dokładny harmonogram realizacji i nie analizowaliśmy tego zagadnienia – odpowiada Agnieszka Podbielska, dyrektor marketingu i PR Grupy Napollo.

Nowe mieszkania i myjnia w okolicy

W bliskim sąsiedztwie N-Parku już są planowane co najmniej dwie inwestycje. Jedną z nich jest pierwsze osiedle we Wrocławiu firmy Atlantis Deweloper Sp. z o.o., przy ul. Wołodyjowskiego  O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w lipcu.
W maju natomiast pisaliśmy o stacji kontroli pojazdów z bezdotykową myjnią samochodową, która ma powstać przy zbiegu ul. Królewieckiej i Narzędziowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Francuska firma z branży IT zwiększy o 30% zatrudnienie we Wrocławiu
ALTEN Polska – polski oddział francuskiej firmy ALTEN, jeden z liderów branży IT i inżynierii p...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy budynek w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum stolicy Polski powstaje najwyższy budynek w Unii Europejskiej – Varso Tower. Wysokość budy...
Sky Tower pójdzie na sprzedaż. Jest tańszy o ponad 150 milionów złotych
Najwyższy wrocławski budynek, wieżowiec Sky Tower został przez spółkę Develia S.A. przeznaczony na s...
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryi
Firma SungEel HiTech z Korei Południowej chce wybudować w Złotoryi, na Dolnym Śląsku instalację do r...
AWF Wrocław za ponad 8 milionów złotych zmodernizuje stadion lekkoatletyczny przy ulicy Witelona
Jest to jedna z najważniejszych inwestycji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w najbliższym...
Poczta Polska wystawiła na sprzedaż biurowiec w centrum Gdyni
Poczta Polska wystawiła na sprzedaż zespół działek i zabudowań wraz z ośmiopiętrowym budynkiem w cen...
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call center
Jeden z największych polskich banków – Bank Millenium otworzy za kilka miesięcy w stolicy...
Kraków: Jest decyzja w sprawie tramwaju wzdłuż Alej Trzech Wieszczów
Pod koniec marca urzędnicy miejscy rozstrzygnęli przetarg na autora koncepcji linii tramwajowej wzdł...
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Cracow [ZDJĘCIA]
Przy ulicy Saskiej 25 w Krakowie trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu biurowego. Inwestorem The P...
Toyota uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznych napędów hybrydowych do Toyoty Yaris
6 kwietnia Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej p...