Wrocław: Budowa N-Parku na Maślicach ruszy z opóźnieniem. Projekt wymagał zmian

Wrocław: Budowa N-Parku na Maślicach ruszy z opóźnieniem. Projekt wymagał zmian

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Centrum handlowe przy zbiegu ulic Królewieckiej i Maślickiej miało powstawać już od początku roku. Grupa Napollo rozpocznie prace jednak dopiero w najbliższych miesiącach. Opóźnienie wynika z zakończonej już przebudowy drugiej z dróg w związku z sąsiedzką inwestycją.
Spółka Napollo 12 Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Napollo, otrzymała 9 lipca pozwolenie na budowę przy ul. Maślickiej parku handlowego o kubaturze 39,3 tys. metrów sześciennych. Urzędnicy uchylili pierwszą zgodę, o której informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Miało to związek z prowadzoną do lipca przez sąsiedzkie Bricomarché przebudową ul. Maślickiej.
Z uwagi na to, że zakresy inwestycji pokrywały się, musieliśmy skoordynować odpowiednio dokumentację do pozwolenia na budowę, co mogło nastąpić po oficjalnym odbiorze przebudowy ulicy – wyjaśnia nam Agnieszka Podbielska, dyrektor marketingu i PR Grupy Napollo.
materiały inwestora

N-Park gotowy w przyszłym roku

Inwestor nie wprowadził istotnych zmian w projekcie, jeśli chodzi o wygląd obiektu czy jego powierzchnię użytkową. Budowa miała ruszyć początkowo w I kwartale tego roku, a zakończyć się w jego drugiej połowie. Obecny harmonogram zakłada rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku i zakończenie ich w przyszłym.
Osiedlowi radni wyrazili już chęć współpracy z inwestorem w ramach zrównoważonego rozwoju, to znaczy wsparcia projektów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim albo partycypacji w kosztach budowy ogólnodostępnego placu zabaw.
To działania operacyjne, o których za wcześnie na razie mówić. W pierwszej kolejności chcemy zamknąć temat realizacji inwestycji – tłumaczy Agnieszka Podbielska.
materiały inwestora

Piotr i Paweł, KiK oraz Orlen

Powierzchnia najmu w N-Parku Maślice wyniesie 5300 mkw. Wśród obecnych w nim sklepów znajdą się Piotr i Paweł oraz KiK, o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Przy obiekcie są zaplanowane parking naziemny ze 150 miejscami oraz stacja benzynowa, której operatorem będzie Orlen. 
Obiekt przy ulicy Maślickiej powstaje w otoczeniu osiedli mieszkaniowych  do dziesięciu minut drogi mieszka ponad 33 tysięcy osób. Na powierzchni najmu 5,2 tysiąca metrów kwadratowych zaplanowanych jest około czternaście lokali. Obok supermarketu Piotr i Paweł oraz sklepu KiK, przewidziane są tu: salon z elektroniką, drogeria, apteka, sklepy odzieżowe, fitness, usługi oraz gastronomia – mówi Dorota Beltrani, dyrektor ds. komercjalizacji w Napollo.
mat. inwestora
N-Park na Maślicach to drugi park handlowy pod tą marką we Wrocławiu. Pierwszy został otwarty w listopadzie ubiegłego roku przy ul. J. Gagarina na Muchoborze Wielkim.

W pobliżu pojedzie tramwaj

Tuż przy parku handlowym będzie przebiegać trasa tramwajowa na Maślice. Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. wyłoniły w maju wykonawcę jej koncepcji oraz projektu przebudowy ul. Maślickiej. Osiedlowi radni zastanawiają się, czy Grupa Napollo planuje partycypować w kosztach tej inwestycji.
Nie jest nam znany dokładny harmonogram realizacji i nie analizowaliśmy tego zagadnienia – odpowiada Agnieszka Podbielska, dyrektor marketingu i PR Grupy Napollo.

Nowe mieszkania i myjnia w okolicy

W bliskim sąsiedztwie N-Parku już są planowane co najmniej dwie inwestycje. Jedną z nich jest pierwsze osiedle we Wrocławiu firmy Atlantis Deweloper Sp. z o.o., przy ul. Wołodyjowskiego  O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w lipcu.
W maju natomiast pisaliśmy o stacji kontroli pojazdów z bezdotykową myjnią samochodową, która ma powstać przy zbiegu ul. Królewieckiej i Narzędziowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

[Poznań] Ósmy budynek Reduty Nowe Podolany w Poznaniu na ukończeniu
EBF Development kończy prace nad 8. budynkiem osiedla Reduta Nowe Podolany przy ulicy Jasielskiej w...
Wrocław: Centrum Rychtalska – park handlowy z dyskontem stanie na Kleczkowie [WIZUALIZACJA]
Inwestycja powstanie przy ulicy Rychtalskiej, w sąsiedztwie Promenad Wrocławskich. Będzie poprzedzon...
Wrocław: Stary magazyn zablokuje rewitalizację terenu przy Dworcu Głównym? [WIZUALIZACJE+FILM]
Firma WRI Investment odkupiła od Poczty Polskiej działkę przy ulicy Małachowskiego i rozpoczęła przy...
[Polska] Archicom: 508,2 mln przychodów i 97,8 mln zysku netto w 2019 roku
Przychody Grupy Archicom wzrosły o 4,9 % r/r, a marża brutto ze sprzedaży wyniosła 30,5%. Za to zysk...
Wrocław: Na Jagodnie przybywa przestrzeni biurowej i usługowej [WIZUALIZACJA]
Wrocławski deweloper Jack J. Charkowski zrealizował w ubiegłym roku wielofunkcyjną inwestycję przy u...
Warszawa: Przedwiośnie – ruszyła budowa nowego osiedla na Białołęce [WIZUALIZACJE]
Za inwestycję u zbiegu ulic Płochocińskiej i Przyrodniczej, przy granicy miasta, odpowiada warszawsk...
Wrocław: Atal City Square – ruszyła budowa setek mieszkań i apartamentów inwestycyjnych przy Dworcu Głównym [WIZUALIZACJE]
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna kupił kilkuhektarowy teren na Przedmieściu Oławskim w 2018 roku. Z...
Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...