Lublin

Najnowsze artykuły z Lublin

GDDKiA rozpoczyna prace, które zmienią organizację ruchu na węźle Lubelska
GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i wdrożenie stałej organizacji ruchu na węźle Lubelska w ciągu S17. Zakończenie prac związanych z wykonaniem dokumentacji a następnie zrealizowanie robót w terenie przewidziane jest w II kwartale 2024 r.
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Poczta Polska uruchomiła nowoczesny sorter paczkowy w lubelskiej sortowni
Lubelska inwestycja to druga z trzech nowoczesnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych), które poczta Polska oddaje w tym roku do użytku w swoich sortowniach. Wartość sortera to niemal 50 mln złotych.
Na terenie 7R Park Lublin powstanie nowa hala magazynowa
7R Park Lublin zostanie powiększony o kolejną nową halę. Grupa Antczak wybuduje magazyn o powierzchni ponad 10 tys. mkw. na terenie 7R Park Lublin. Łącznie generalny wykonawca dostarczy deweloperowi prawie 17 tys. mkw. powierzchni magazynowej.
Podpisano umowę na budowę Regionalnego Centrum Pulmonologii w Lublinie
Do maja 2025 roku ma zostać ukończony pierwszy etap budowy Regionalnego Centrum Pulmonologii w Lublinie. Będzie ono funkcjonowało w ramach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Herberta w Lublinie. Generalnym wykonawcą została firma Adamietz. Koszt inwestycji wyniesie 36,5 milionów złotych.
Lublin najbardziej nasyconym rynkiem handlowym w Polsce
Jak wynika z danych międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, Lublin zajmuje pierwsze miejsce wśród najbardziej nasyconych powierzchnią handlową (>5000 mkw.) aglomeracji w Polsce. W przeliczeniu na 1000 mieszkańców poziom nasycenia dla aglomeracji Lublina wynosi 1094 mkw., a dla porównania, w przypadku aglomeracji warszawskiej, najbardziej dojrzałego rynku handlowego w kraju, jest to 831 mkw.
Poczta Polska z dużą inwestycją w Lublinie
Poczta Polska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne obiekty logistyczne, których nierozłącznym elementem są sortery do automatycznego opracowania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych. Adaptacja obiektu logistycznego w Lublinie jest jednym z kluczowych zadań realizowanych w ramach projektu Architektury Sieci Logistycznej. Celem przedsięwzięcia jest przystosowanie obiektu do montażu w pełni zautomatyzowanej maszyny do rozdziału przesyłek paczkowych.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
Pepco otworzy sklep w Lublin Plaza
W sobotę 3 czerwca br. w centrum handlowym Lublin Plaza zostanie otwarty sklep Pepco. Nowy lokal będzie się znajdował na 2. piętrze galerii i zajmie powierzchnię niemal 500 mkw. To jednak nie jedyny nowy najemca, który wzbogaci ofertę galerii Lublin Plaza w tym roku.
Duża polska firma otwiera swój oddział w Lublinie. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna duża firma stawia na Lublin. Tym razem swoje biuro w tym największym mieście we wschodniej Polsce otwiera polska firma Foodcom S.A. z Warszawy. Powstanie 50 nowych miejsc pracy. Nowe biuro Foodcom w Lublinie zlokalizowane będzie w CZ Office Park, przy ul. Nałęczowskiej.
REKLAMA