Zobacz również dzielnice w Lublin

Najnowsze artykuły z Lublin

Kolejny ważny etap budowy w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie
Lubelska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje proces całkowitego odchodzenia od węgla. W ostatnich dniach zakończył się montaż dwóch 45-metrowych kominów, najbardziej charakterystycznych elementów nowej inwestycji – powstającej kotłowni rezerwowo-szczytowej.
Globalna firma PwC stawia na Lublin. Otworzyła kolejne centrum – PwC Financial Crime Unit
Globalna firma PwC z siedzibą w Londynie, stawia na swój dalszy rozwój w Lublinie. Firma planuje zatrudnić ponad 300 osób do końca 2025 roku. FCU ma wspierać klientów firmy z całego świata w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Projekt Galileo. W Lublinie mają pomysł na publiczną oświatę
Czy można w niecałe pół roku uruchomić nowoczesną, publiczną szkołę i przedszkole na kilkaset miejsc? Jak je utrzymać z subwencji oświatowej, bez potrzeby dokładania z samorządowego budżetu? W jaki sposób opracować i zrealizować ambitny, atrakcyjny program nauczania? W Lublinie powstaje właśnie odpowiedź na te pytania. Dzięki współpracy samorządu, dewelopera i fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie prowadzi trzy duże inwestycje. Największa to budowa budynku zabiegowo-anestezjologicznego o wartości 83 mln zł. Dwie pozostałe inwestycje dotyczą gruntownej modernizacji szpitalnej kuchni oraz pralni. Wyniosą łącznie 36,9 mln zł.
Nowi najemcy z branży mody, zdrowia i urody, rozrywki oraz gastronomii w Lublin Plaza
W ostatnich miesiącach 2022 r. do grona najemców Lublin Plaza dołączyło sześć nowych marek. Centrum handlowe poszerzyło swoją ofertę w segmencie zdrowia i urody, a także rozrywki oraz gastronomii. Już wkrótce w galerii dostępna będzie także nowa oferta modowa.
Firma doradcza ALTO inwestuje w Lublinie i otwiera nowe biuro
Z początkiem grudnia nastąpiło oficjalne przypieczętowanie ekspansji ALTO – czyli jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm doradczych. Lubelskie biuro ma za zadanie wspierać i rozwijać biznes księgowy. Szeroko wyspecjalizowana kadra księgowych i doradców będzie świadczyć usługi dla firm chcących korzystać z zewnętrznej księgowości lub obsługi payroll.
Zabytkowy Pałac Gubernialny w Lublinie przejdzie remont. Pojawi się w nim hotel [ZDJĘCIA]
W centrum Lublina powstanie kolejny nowy hotel. Firma Immobilia Polska, która jest właścicielem dawnego Pałacu Gubernialnego przy Placu Litewskim 5 wyremontuje ten zabytkowy obiekt, a następnie urządzi w nim hotel.
Wielka inwestycja Poczty Polskiej w Lublinie
Poczta Polska realizuje montaż nowego sortera w lubelskiej sortowni. To kolejny etap realizacji ubiegłorocznej umowy na zakup trzech nowoczesnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych). Jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii firmy. Tylko w Lublinie spółka na ten cel przeznacza niemal 40 mln zł netto.
W Lublinie dobiega końca budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]
Dobiega końca budowa jednej z największych i najważniejszych inwestycji w Lublinie. Pomiędzy ul. Młyńską, ul. Gazową i ul. Dworcową powstanie nowoczesny Dworzec Metropolitarny (Zintegrowane Centrum Komunikacyjne), który już w niedalekiej przyszłości stanie się centrum komunikacyjnym i wizytówką miasta.
W szpitalu przy ulicy Herberta 21 w Lublinie powstanie nowy Oddział Pulmonologiczny [WIZUALIZACJA]
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie, w lokalizacji przy ul. Herberta 21 powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentów postcovidowych. Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie Piotr Matej podpisał w środę, 7 września, umowę na realizację inwestycji z Dyrektorem Handlowym Climatic System Jarosławem Adamkiem. W konferencji prasowej poświęconej powstaniu nowego oddziału uczestniczył również Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
REKLAMA