Hala Podpromie idzie do przebudowyfot. Damian Daraż

Hala Podpromie idzie do przebudowy

Rzeszów
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
W przyszłym roku rozpocząć się ma rozbudowa rzeszowskiej hali Podpromie. Obiekt zostanie powiększony do ponad siedmiu tysięcy widzów. Prace przy przebudowie potrwają do 2018 roku.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa odbywającej się w Ratuszu, przedstawione zostało coroczne sprawozdanie z działalności Asseco Resovii. Wśród poruszanych tematów była też m.in. inwestycja rozbudowy hali Podpromie.
Obiekt zostanie poddany robotom budowlanym, które mają umożliwić pomieszczenie większej liczby kibiców zainteresowanych wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi w obiekcie. Projekt modernizacyjny zakłada przede wszystkim wybudowanie trybun na siedem tysięcy miejsc siedzących na trybunach, jak i również wydzielenie 900 stanowisk VIP-owskich, oraz przygotowanie atrakcyjnego zaplecza dla sportowców i strefy kibica.
Podczas spotkania radnych w sali posiedzeń, obecny był także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który również  zabierał głos w sprawie modernizacji hali Podpromie.
Do tej pory Ratusz otrzymał decyzję o tzw. celu publicznym rozbudowy hali. Dokumentacja inwestycji będzie gotowa w połowie stycznia 2017 roku. Pozwolenie na budowę Ratusz chce uzyskać w pierwszym kwartale przyszłego 2017 roku. A sam przetarg i wybór wykonawcy modernizacji hali magistrat chce ogłosić na wiosnę w okolicach kwietnia przyszłego roku.
Ratusz przewiduje, że rozbudowa hali będzie kosztowała około 30 mln zł. Taką kwotę zapisano w budżecie miasta. W przetargu na głównego wykonawcę przebudowy, zostanie określony harmonogram prac tak, aby nie kolidował on z rozgrywkami siatkarskimi. Rozbudowa hali powinna być tak poprowadzona aby Podpromie było dostępne również dla publiczności  podczas meczów siatkówki. Przerwy w rozgrywkach są od czerwca do września. Magistrat chce aby ten czas był maksymalnie wykorzystany przy przebudowie obiektu.
REKLAMA
Jak hala się zmieni?

Na początku lipca koncepcję rozbudowy hali przedstawiła poznańska firma Archimedia. Już wiadomo, że hala zmieni się nie tylko od środka, ale i na zewnątrz. Obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun, zostaną one zaokrąglone. Powstaną nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia. Koncepcja poznańskiej firmy zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki temu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Trybuny górne będą stałe. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów
W hali będą również m.in. restauracje, sklep kibica jak i również specjalna strefa dla mediów, gdzie dziennikarze będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.
W przebudowanym obiekcie znajdą się również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, oraz odnowa biologiczna dla zawodników.
Na powiększeniu hali bardzo zależy władzom Rzeszowa, chcą aby w stolicy Podkarpacia odbywały się mecze siatkówki na najwyższym poziomie. Obecna pojemność hali nie pozwoliła za zorganizowanie w kwietniu br. turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Asseco Resovia, a turniej musiał być rozegrany w Krakowie.
Przebudowana hala widowiskowo-sportowa na Podpromiu będzie również przystosowana do międzynarodowych meczów piłki ręcznej i koszykowej, oraz spełniać będzie wymogi muzyków, którzy zdecydują się zagrać w niej koncert, bowiem w hali poprawić ma się również akustyka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA