DODAJ

Rzeszów: Przy lotnisku powstanie centrum serwisowe silników lotniczych

Przemysł / Rzeszów
Rzeszów: Przy lotnisku powstanie
Damian Daraż
2018-03-19 22:53:54
Inwestor branży lotniczej – spółka EME Aero – wraz z współudziałowcami firmą Lufthansa Technik i MTU Aero Engine nabył, w drodze przetargu organizowanego przez gminę Trzebownisko, 16-hektarowy teren, na którym wybuduje nowoczesne centrum serwisowania i napraw silników lotniczych.

Celem inwestora jest wybudowanie jednego z najnowocześniejszych zakładów w branży lotniczej w Europie. Firma chce, aby już w 2020 roku uruchomić zakład, w którym zatrudnienie znajdzie aż 800 pracowników. Ponadto w planach spółki jest utworzenie centrum szkoleniowego, w którym przyszli pracownicy będą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności.

Nabór pracowników już trwa, początkowo firma planuje zatrudnić 200 osób, lecz docelowo nawet ponad 800 w różnych branżach. Fabryka poszukuje przede wszystkim mechaników lotniczych, specjalistów technologii, logistyki, planowania oraz jakości. Firma gwarantuje 15-miesięczne szkolenia.

Wartość inwestycji jaką planuje firma EME Aero pod Jesionką przekracza 150 mln euro. Inwestor zamierza przystąpić do budowy obiektów zaraz po tym jak dostanie pozwolenia, liczy, że nastąpi to za około kilka miesięcy.