LINETECH: dwa nowoczesne hangary uzyskały certyfikację Urzędu Lotnictwa Cywilnego

LINETECH: dwa nowoczesne hangary uzyskały certyfikację Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Rzeszów
REKLAMA
Nowe obiekty w Rzeszowie do przeprowadzania przeglądów i serwisów samolotów pasażerskich rozpoczęły prace.
LINETECH – jedyna prywatna firma w Polsce zajmująca się przeprowadzaniem najcięższych przeglądów i serwisem samolotów pasażerskich – uzyskała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikację dwóch kolejnych nowoczesnych hangarów zlokalizowanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Oba obiekty – jako jedyne w Polsce – są uzbrojone w specjalnie doki umożliwiające obsługę samolotów typu Boeing 787 Dreamliner czy Airbus A350. Nowo uruchomione hangary posiadają w pełni wyposażone warsztaty do napraw strukturalnych i kompozytowych, zaplecze biurowo-magazynowe i narzędzia niezbędne do prowadzenia najbardziej skomplikowanych przeglądów samolotów. 
W listopadzie 2015 roku LINETECH nabył 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Tehnika (AAT). Przejęta spółka – jest jednym z wiodących podmiotów w branży MRO w Europie Środkowej – specjalizuje się w obsłudze Airbusów oraz Bombardierów.
Nowe hangary w Rzeszowie – o łącznej powierzchni aż 9.800 m2 – to druga baza obsługi samolotów LINETECH. Pierwsza znajduje się na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Łączna powierzchnia wszystkich hangarów obsługowych, w tym w Katowicach, Rzeszowie oraz Lublanie, należących do Grupy LINETECH to blisko 25.000 m2.
„Dwa nowo uruchomione hangary LINETECH w podrzeszowskiej Jasionce to najnowocześniejsze w tej części Europy obiekty w branży MRO. Hangar H1 jest ponadto największym budynkiem tego typu w Polsce. Za sprawą inwestycji Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w – hangary i ich wyposażenie – możemy obsługiwać najnowocześniejsze samoloty szeroko i wąskokadłubowe, takich producentów jak Boeing, Airbus, Embraer czy Bombardier. Dzięki naszemu rozbudowanemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie serwisować jednocześnie nawet 13 samolotów kodu C – przykładowo Boeing 737NG czy Airbus A320. Wykorzystując natomiast maksymalne parametry hangaru w Rzeszowie możemy zmieścić w nim największy na świecie samolot dwusilnikowy Boeinga 777 w wersji 900. Rzeszowska baza LINETECH ma już za sobą pierwszy przegląd Embraera 195. Ciekawostką jest, że w naszych nowych hangarach waga jednego doku obsługowego to 36 ton. Na wyposażeniu znajdziemy podnośniki do samolotów dostosowane do podnoszenia nawet największych i najcięższych samolotów pasażerskich na świecie, m.in. Airbus A380” – mówi Piotr Kaczor, prezes zarządu LINETECH Holding S.A.
REKLAMA
„Uruchomienie nowej bazy obsługi samolotów oraz jej certyfikacja to znaczące wydarzenie dla całego województwa, regionu, a nawet kraju. Skala i charakter działalności obsługowej dotychczas nie obserwowanej w regionie niesie za sobą wiele korzyści. Liczymy nie tylko na rozwój nowoczesnej branży przemysłu na Podkarpaciu, ale również na trwały wzrost zatrudnienia w przyszłościowych branżach. Wierzymy, że dzięki inwestycjom – podmiotów takich jak LINETECH – możliwy jest dalszy efektywny transfer wysoko-wyspecjalizowanych, opartych na unikalnym know-how technologii” – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
„Otwarcie hangarów na lotnisku Rzeszów-Jasionka pozwala nam dołączyć do grona portów lotniczych kojarzonych z działalnością obsługową samolotów. To z kolei uatrakcyjni naszą ofertę, zwiększy liczbę połączeń i przyciągnie kolejne wysoko-wartościowe inwestycje. Nowe miejsca pracy, rozwój innowacyjnych technologii czy bogata infrastruktura są niewątpliwie silnymi argumentami kreującym pozytywny wizerunku Podkarpacia, ale przede wszystkim naszego portu lotniczego” – dodaje Zbigniew Halat, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.
W dniu 24 listopada 2015 roku LINETECH nabył 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Tehnika (AAT). Przejęta spółka – jest jednym z wiodących podmiotów w branży MRO w Europie Środkowej – specjalizuje się w obsłudze Airbusów oraz Bombardierów. LINETECH – przeprowadzając akwizycję AAT – dokonał pierwszej takiej transakcji w historii, gdzie polska spółka nabywa podmiot na międzynarodowym rynku lotniczym MRO. Adria Airways Tehnika posiada wieloletnie doświadczenie – począwszy od lat 60-tych XX wieku – w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich, co pozwoliło jej wypracować silną i ugruntowaną pozycję na rynku MRO. Spółka posiada znacznie zdywersyfikowaną strukturę klientów – AAT obsługuje takich kluczowych operatorów lotniczych jak: Germanwings, AirBerlin, Swiss, SAS, Adria Airways oraz wiele innych.
„Grupa LINETECH – za sprawą przejęcia Adria Airways Tehnika – ma do dyspozycji łącznie 6 ciężkich hangarów serwisowych, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR. LINETECH tym samym staje się liderem zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej” – podkreśla Piotr Kaczor.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA