Nowy terminal gotowy do startu. W niedzielny poranek polecą pierwsi pasażerowie

Nowy terminal gotowy do startu. W niedzielny poranek polecą pierwsi pasażerowie

Wrocław
REKLAMA

Wrocławskie lotnisko otrzymało zgodę od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na korzystanie z nowego terminalu i ma już wszystkie niezbędne pozwolenia, by otworzyć obiekt dla pasażerów. Pierwsi podróżni odlecą w niedzielę, 11 marca, o godz. 5.55. Samolot poleci do Warszawy.

Po otrzymaniu zgody nadzoru budowlanego wrocławskiemu lotnisku brakowało już tylko dwóch rzeczy, by móc uruchomić terminal - ustanowienia umownej granicy państwa w terminalu przez wojewodę dolnośląskiego oraz zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Mogę oficjalnie potwierdzić, że udało nam się skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz czas na historyczny moment. W najbliższą niedzielę o świcie z nowego terminalu odlecą pierwsi pasażerowie - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Swoją dotychczasową rolę przestanie pełnić stary obiekt. Ostatni podróżni odlecą z niego w sobotę, o godz. 20.45, do Warszawy. Jako ostatni, 15 minut przed północą wylądują na nim pasażerowie lotu ze stolicy.

Pierwszy samolot z nowego terminalu odleci w niedzielę. O godz. 5.55 wystartuje inauguracyjny lot do Warszawy, 10 minut później odleci samolot do Londynu Luton. O godz. 8.20 planowany jest pierwszy przylot do nowego terminalu, też ze stolicy. W ciągu pierwszego dnia z nowego obiektu odlecą pasażerowie 26 samolotów. Tyle samo maszyn wyląduje w niedzielę we Wrocławiu.

Szacuje się, że tego dnia z terminalu skorzysta ponad 4 tysiące podróżnych. Wszyscy otrzymają od portu specjalne certyfikaty, a dla pasażerów każdego rejsu przewidziano upominki. Wraz z uruchomieniem nowego terminalu zmienia się dojazd do lotniska. Z ronda przy ul. Granicznej, z którego zjeżdżało się pod stary obiekt, teraz wyjeżdża się pierwszym zjazdem i kontynuuje jazdę ul. Graniczną, aż do samego końca.

Trasa prowadzi bezpośrednio do parkingu pod nowym terminalem. Można dojechać do niego również komunikacją miejską. Od niedzieli autobus linii 406 będzie miał pętlę pod nowym obiektem. Między nowym i starym terminalem będzie kursował też specjalny shuttle bus. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej lotniska pod adresem www.airport.wroclaw.pl. Można je również uzyskać w informacji lotniskowej pod numerem telefonu 71 35 81 381.

REKLAMA

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA