Nowy wrocławski terminal jest już prawie gotowy

Nowy wrocławski terminal jest już prawie gotowy

Wrocław
REKLAMA

Trzy procent - tyle pozostało do zrobienia w nowym porcie lotniczym. Na niecałe 200 dni przed rozpoczęciem Euro 2012 wrocławski terminal jest praktycznie skończony. Wszystkie prace mają zakończyć się w grudniu.

Nowy terminal wrocławskiego lotniska jest gotowy w 97%. Cała infrastruktura została już ukończona – pozostały do wykonania tylko kosmetyczne prace.

– Budowa nowego terminalu zakończy się do końca roku, a odbiory techniczne zaczną się na początku stycznia. To, kiedy polecą z niego pierwsi pasażerowie będzie już zależało od służb, które podejmą procedury odbioru i ostatecznie dopuszczą obiekt do użytkowania – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W budynku terminalu rozpoczęło się już sprzątanie i porządkowanie pomieszczeń, a jednocześnie trwają rozruchy i testy sieci teletechnicznych i elektrycznych oraz systemów przeciwpożarowych i bezpieczeństwa.

– Trwa także montaż urządzeń końcowych, jak kamery i czujki, a na podłogach pomieszczeń biurowych pojawiły się już wykładziny – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.

12 gate’ów, 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, 13 wind, 2 niezależne taśmociągi i 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa przeszło już rozruchy i czeka na pierwszych pasażerów. Zakończył się także montaż oświetlenia, nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz nowego gmachu.

– Oświetlona została nie tylko szklana fasada budynku, ale również drzewka i krzewy oraz fontanna, które znajdują się na parkingu – mówi Przemysław Marcinkowski.

Parking przed terminalem, który będzie mógł pomieścić 1100 samochodów, ma już gotową nawierzchnię, a w połowie listopada wybrano również jego zarządcę.

- Wjazd będzie możliwy na trzy sposoby. Pozostanie ten tradycyjny - na podstawie pobrania biletu, ale wprowadzamy też nowości - nalepki albo karty zbliżeniowe, dzięki którym szlaban będzie się otwierał zdalnie. Możliwa będzie też identyfikacja pojazdów wjeżdżających na parking na podstawie numeru rejestracyjnego – wyjaśnia Przemysław Marcinkowski.

Nowością będzie też możliwość rezerwacji miejsc na parkingu online poprzez stronę internetową wrocławskiego lotniska.

W budynku pojawili się też pierwsi najemcy, którzy zaczęli dostosowywać pomieszczenia do swoich potrzeb.

REKLAMA
Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA