Wrocławianie tłumnie przybyli obejrzeć nowy terminal lotniska

Wrocławianie tłumnie przybyli obejrzeć nowy terminal lotniska

Wrocław
REKLAMA

Przez osiem godzin wrocławianie mogli bez przeszkód zaglądać we wszystkie zakamarki nowego terminalu wrocławskiego lotniska - podczas dnia otwartego port lotniczy odwiedziło około 25 tysięcy osób. Oprócz samego zwiedzania, czekało na nich sporo atrakcji towarzyszących.

Do dyspozycji zwiedzających były poziomy 0 i +1, czyli przestronna hala ogólnodostępna oraz hala odlotów, do której już wkrótce będą mieli dostęp jedynie pasażerowie odlatujący z Wrocławia. O obiekcie opowiadali pracownicy portu - w strefie zamkniętej powstały specjalne punkty informacyjne.

Oprócz zwiedzania, na wrocławian czekała cała masa atrakcji towarzyszących. Nie zabrało symulatorów lotu, maszyny do mierzenia refleksu, licznych konkursów z nagrodami, mistrzostw w rzucaniu papierowymi samolotami i pokazów badmintona. Dzięki specjalnej batucie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w locie na tle Wrocławia, a wyjątkowy pokaz odbijania zakładników przygotowała policja. Można było też posłuchać muzyki (m.in. meksykańskiej orkiestry) i obejrzeć pokaz samby.

Organizatorzy szacują, że nowy wrocławski terminal odwiedziło w sobotę około 25 tysięcy wrocławian.

Nowy terminal wrocławskiego lotniska powstawał 29 miesięcy. Jest 4 razy większy od dotychczasowego i może obsłużyć 3 miliony pasażerów, a docelowo, po dalszej rozbudowie, nawet 7 milionów. Spośród polskich regionalnych terminali wyróżnia go imponująca kubatura 330 tys. m³ (druga po Okęciu).

W terminalu znajduje się 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej i 13 gate’ów w strefie dla odlatujących. Obiekt może pochwalić się również dużą powierzchnią komercyjną (ponad 4,5 tys. m²) i parkingiem na 1100 samochodów.

>Obejrzyj galerię zdjęć z dnia otwartego na nowym terminalu lotniska

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA