Nowy terminal ma pozwolenie na użytkowanie. Polecimy z niego 11 marca

Nowy terminal ma pozwolenie na użytkowanie. Polecimy z niego 11 marca

Wrocław
REKLAMA

Wrocławskie lotnisko gotowe na 100 dni przed UEFA EURO 2012. Nowy terminal uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. Już we wtorek wieczorem podczas specjalnej gali z okazji ukończenia inwestycji obiekt gościć będzie m.in. dyrektora wykonawczego UEFA Martina Kallena oraz władze Wrocławia i województwa. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego w niedzielę 11 marca.

Na 100 dni przed piłkarskimi mistrzostwami Europy nowy terminal pasażerski wrocławskiego lotniska jest już gotowy. Dziś wieczorem przekonają się o tym goście specjalnej gali. W oficjalnej uroczystości, zorganizowanej we wnętrzach obiektu, wezmą udział najważniejsi przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, a także Martin Kallen, dyrektor wykonawczy UEFA, dla której otwarcie lotniska we Wrocławiu jest jedną z kluczowych inwestycji. Wśród gości nie zabraknie partnerów biznesowych lotniska - przedstawicieli linii lotniczych, tour-operatorów, a także osób, które przyczyniły się do realizacji inwestycji.

W sobotę 25 lutego nowy terminal mieli okazję obejrzeć przyszli pasażerowie - mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska. Podczas specjalnego dnia otwartego, zorganizowanego przez lotnisko obiekt obejrzało ponad 25 tysięcy osób.

- Zaraz po uroczystej gali rozpoczną się ostatnie przygotowania do operacyjnego uruchomienia obiektu - m.in. testy systemu bagażowego czy kontroli bezpieczeństwa. Operację uruchomienia nowego terminalu zaplanowaliśmy na noc z 10 na 11 marca. Pierwsi podróżni odlecą z Wrocławia w niedzielny poranek - 11 marca - podkreśla Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu lotniczego.


REKLAMA

Szacuje się, że po otwarciu nowego obiektu przepustowość lotniska wyniesie ponad 3 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA