1,2 mln pasażerów w pół roku odwiedziło nowy terminal lotniczy

1,2 mln pasażerów w pół roku odwiedziło nowy terminal lotniczy

Wrocław
REKLAMA

Od uruchomienia nowego terminalu pasażerskiego wrocławskiego lotniska skorzystało z niego blisko milion dwieście tysięcy pasażerów. Przedstawiciele lotniska podkreślają, że każdy kolejny miesiąc przynosi wzrost we wszystkich sektorach ruchu, a w sierpniu odprawiono o 17% więcej podróżnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W sierpniu we wrocławskim porcie lotniczym odprawiono o ponad 31 tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem – w sumie było ich 216 784, co oznacza wzrost o 17% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i to pomimo wstrzymania operacji przez linie OLT Express. Wzrost liczby obsłużonych pasażerów widać we wszystkich segmentach rynku. Największy lotnisko uzyskało w ruchu krajowym – o ponad 33%.

– To znakomity wynik, pokazujący nadal ogromny potencjał lotów krajowych. Można przypuszczać, że z sukcesem wykorzystali go tacy przewoźnicy, jak PLL LOT i Eurolot, zajmując miejsce po liniach OLT Express – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W ruchu niskokosztowym obsłużono prawie 115 tysięcy pasażerów. Linie Wizz Air i Ryanair przewiozły o ponad 20% więcej podróżnych niż w sierpniu 2011 roku.

– To suma szczytu sezonu wakacyjnego oraz bogatej i różnorodnej oferty połączeń wrocławskiego lotniska. Spośród 28 kierunków proponowanych z Wrocławia przez tanich przewoźników znalazło się aż 10 południowoeuropejskich, w tym cieszące się ogromną popularnością Kreta, Malta, Barcelona, Wenecja czy Piza - wyjaśnia Dariusz Kuś.

 

REKLAMA


W segmencie międzynarodowych połączeń sieciowych (PLL LOT, Lufthansa, SAS) zanotowano wzrost o 7,5%. W sumie z połączeń międzynarodowych skorzystało 15% więcej podróżnych niż przed rokiem. Na wakacje z Wrocławia w sierpniu 2012r. wyleciało ponad 52 tysiące osób, co daje ok. 8% wzrost w ruchu czarterowym w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Od początku roku lotnisko obsłużyło o 26% pasażerów więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Zainteresowanie ofertą wrocławskiego lotniska jest szczególnie widoczne w ciągu ostatniego pół roku, od momentu uruchomienia nowego terminalu pasażerskiego, które przypadło na 11 marca 2012 roku.

Prym w zestawieniu najpopularniejszych połączeń wiodą kierunki południowe. Liczba podróżujących do Włoch, Hiszpanii, na Kretę i Maltę wzrosła o około 60%. Wiele połączeń południowych zostało wprowadzonych do rozkładu lotów wraz z uruchomieniem pod koniec marca bazy operacyjnej Ryanaira.

Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA