DODAJ

Wrocław: Rekordowy lipiec wrocławskiego lotniska

Komunikacja publiczna / Wrocław
Wrocław: Rekordowy lipiec wrocławskiego
Orzech
2018-08-08 18:59:43
Port Lotniczy Wrocław zakończył tegoroczny lipiec z wynikiem blisko 375 tysięcy obsłużonych pasażerów co oznacza 18,8 proc. wzrost w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Lipiec jest także drugim z rzędu rekordowym miesiącem w historii wrocławskiego lotniska.

W lotów oferowanych przez przewoźników niskokosztowych skorzystało 200 tys. pasażerów, tj. 27,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Z usług przewoźników sieciowych skorzystało we Wrocławiu w sumie 41 tys. pasażerów czyli blisko 17 proc. więcej.

Bardzo duży wzrost odnotowano także w sektorze ruchu czarterowego z którego skorzystało blisko 107 tys. podróżnych, czyli aż 55 proc. więcej niż rok wcześniej.

Największym obłożeniem, rzędu 95-96 proc., cieszyły się połączenia do Hiszpanii – na Teneryfę, Alicante i Barcelony. Ponad 90 proc. miejsc zajętych odnotowano również na trasach na Kretę i Maltę, a także na prawie wszystkich kierunkach włoskich oraz portugalskich. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyły się połączenia na Wyspy Brytyjskie – do Cork, Dublina, Bristolu i Edynburga.

Bardzo popularne jest też krajowe, sezonowe połączenie do Gdańska, obsługiwane przez Ryanair.

Przez siedem miesięcy bieżącego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 1,87 mln pasażerów, czyli o 16,3 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Zgodnie z prognozami portu, w całym 2018 r. wrocławskie lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.