Zobacz jak dojechać i poruszać się po nowym terminalu wrocławskiego lotniska

Zobacz jak dojechać i poruszać się po nowym terminalu wrocławskiego lotniska

Wrocław
REKLAMA

W niedzielę, 11 marca z nowego terminalu wrocławskiego lotniska odlecą pierwsi pasażerowie. W związku z otwarciem obiektu zmienia się także sposób dojazdu, organizacja parkingu i komunikacji miejskiej. Poniżej wszystko, co trzeba wiedzieć, korzystając z nowego wrocławskiego lotniska.

To historyczna chwila dla wrocławskiego lotniska. Stary terminal przestaje pełnić swoją dotychczasową funkcję, bo od 11 marca pasażerowie będą korzystać z nowoczesnego obiektu. Pierwszy samolot z nowego terminalu odleci w niedzielę, o godz. 5:55 do Warszawy. W ciągu inauguracyjnego dnia w terminalu zostaną przeprowadzone 52 operacje lotnicze.

- Od niedzieli zmieni się standard latania z Wrocławia, ale warto pamiętać, że zmieni się również sposób dojazdu do lotniska i organizacja parkingu - mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław.

Dojazd

Nowy terminal znajduje się przy ulicy Granicznej 190, w odległości ok. 1,5 kilometra od starego obiektu. Podróż do ronda, z którego zjeżdżało się w kierunku lotniska, pozostaje bez zmian. Natomiast z ronda zjeżdżamy teraz pierwszym zjazdem i kontynuujemy podróż ul. Graniczną. Zarówno przed, jak i na samym rondzie stoją znaki precyzyjnie wskazujące kierunek podróży. Nowego terminalu nie sposób nie zauważyć.

Poruszając się ul. Graniczną do samego końca dojedziemy do kolejnego ronda. Pierwszy zjazd prowadzi pod sam terminal. Szczegółowa mapa znajduje się na stronie internetowej portu pod adresem www.airport.wroclaw.pl.


Parking


Po prawej stronie obiektu znajduje się prawie 300 miejsc parkingowych. Osobno usytuowano parking VIP. Dalej, naprzeciwko terminalu znalazło się kolejne 700 miejsc parkingowych - docieramy do nich korzystając z lewej nitki. Przed wejściem do hali odlotów i przylotów mieści się strefa krótkiego postoju. To miejsce, gdzie można wyładować bagaż i się pożegnać, bez konieczności płacenia. Środkowy pas jest przeznaczony dla autobusów.

Komunikacja miejska

Na lotnisko wciąż będzie kursował autobus linii 406. Jego trasa od 11 marca zostanie wydłużona, a końcowym przystankiem będzie parking pod budynkiem nowego terminalu. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu i informacje na temat jego trasy znajdują się na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Shuttle bus

Od 11 marca pasażerowie będą obsługiwani tylko z nowego terminalu. Natomiast lotnisko umożliwia transport do starego obiektu pasażerom, którzy przed datą otwarcia odlecieli z Wrocławia i pozostawili swoje auta pod starym terminalem na parkingu należącym do portu lotniczego. Na trasie między terminalami będzie kursował shuttle bus z logo portu lotniczego, który dowiezie pasażerów na stary parking. Specjalny autobus będzie jeździł od 11 do 24 marca. Wszystkie informacje o shuttle busie będą dostępne w zakładce Aktualności na stronie internetowej lotniska. Szczegółowych informacji udziela informacja lotniskowa pod numer 71 35 81 381.

W pierwszym dniu funkcjonowania nowego wrocławskiego terminalu na pasażerów czekają też upominki i konkursy. Wszyscy podróżni otrzymają specjalne certyfikaty.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA