Znakomite wyniki wrocławskiego lotniska

Znakomite wyniki wrocławskiego lotniska

Wrocław
REKLAMA
Ponad 2 mln 650 tys. – tylu pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko od początku tego roku do końca listopada. Najbardziej wypełnione były samoloty lecące z Wrocławia do Rzymu, Mediolanu i Lizbony.
Tylko listopadzie 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. podróżnych. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do listopada 2016 roku. Przez 11 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało już dokładnie 2 652 936 pasażerów. W stosunku do listopada 2016 roku wzrost wyniósł blisko 19%. Prognozy zarządu wrocławskiego lotniska przewidują, że w całym 2017 roku zostanie odprawionych ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów.  Obserwując dynamikę wzrostu w kluczowych segmentach ruchu, ten wynik staje się bardzo realny. Przed wrocławskim lotniskiem czas wzmożonego ruchu w okresie świątecznym.
W listopadzie 2017 roku z połączeń niskokosztowych skorzystało prawie 136 tys. osób. To o 26,5% więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Wśród najpopularniejszych kierunków, obok Wysp Brytyjskich, znalazły się loty do Europy południowej, między innymi Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Znakomite wypełnienie notowały samoloty do Rzymu (średnio 93%), Lizbony i Mediolanu (po 92%) oraz na Teneryfę (91%). 
Dużą popularnością cieszą się nowe południowe kierunki dostępne z wylotem z Wrocławia. Strzałami w przysłowiową "dziesiątkę" okazały się połączenia do na przykład Palermo i Neapol – samoloty wylatujące do tych miast wypełnienia rzędu 89-88%. A już wiosną 2018 roku siatkę uzupełni 5 kolejnych nowości – Ateny (Ryanair), Porto, Kutaisi, Goteborg i Bazylea (Wizz Air).
REKLAMA
W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało ponad 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 35 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. W tym momencie Port Lotniczy Wrocław oferuje 18 takich tras dziennie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także zimowa nowość Zurych (w rozkładzie od końca października). Z połączenia do Zurychu cieszą się zarówno takie firmy jak Credit Suisse, działające we Wrocławiu od kilku lat, jak także pasażerowie korzystający z lotów na trasach transkontynentalnych. Siatka debiutującego na wrocławskim lotnisku szwajcarskiego przewoźnika SWISS obejmuje największe lotniska świata i pozwala korzystać z ogromnej liczby rejsów do wielu zakątków globu.
W listopadzie z oferty rejsów krajowych z wrocławskiego lotniska skorzystało 26 tys. osób – wielką popularnością cieszyło się niskokosztowe połączenie do Gdańska (wypełnienie wyniosło prawie 84%). 
Z kolei z lotów czarterowych skorzystało ponad 3,3 tys. podróżnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA