DODAJ

Wrocław: Ryanair ogłosił nowe połączenie lotnicze do Kijowa

Komunikacja publiczna / Wrocław
Wrocław: Ryanair ogłosił nowe
Orzech
2018-03-24 23:24:57
Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie – irlandzki Ryanair ogłosił kolejne nowe połączenie z wrocławskiego lotniska. Od listopada ruszą loty ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Ukrainy – Kijowa. Połączenia realizowane będą na największe lotnisko w Kijowie – Boryspol.

Wrocław zyska dzięki Ryanairowi trzecią ukraińską destynację. Jesienią 2016 roku Wizz Air uruchomił rejsy do Kijowa-Żuliany. Natomiast wiosną 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Lwowa. 

Rejsy z Wrocławia na największe międzynarodowe lotnisko Ukrainy – Kijów-Boryspol będą realizowane trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki i niedziele). Start z wrocławskiego lotniska planowany jest na godz. 6.20 (lądowanie o 9.10). Rejs powrotny z Kijowa przewidziany jest na godz. 9.35 (lądowanie we Wrocławiu o 10.25).

Warte odnotowania są znakomite wypełnienie samolotów na dwóch już działających połączeniach lotniczych Wizz Air  (największego konkurenta Ryanair) z Wrocławia na Ukrainę. W styczniu i lutym 2018 roku wynosiło 91 proc. w przypadku Kijowa i 86 proc.  Lwowa.

Ukraina to już 36. kraj w międzynarodowej siatce połączeń irlandzkiego Ryanaira. Nowe połączenia będą częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19. Bilety do Kijowa w cenie od 39 zł wzwyż są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej ryanair.com.