Loty do Lwowa wystartowały. Na Ukrainę polecimy dwa razy w tygodniuźródło: Port Lotniczy Wrocław

Loty do Lwowa wystartowały. Na Ukrainę polecimy dwa razy w tygodniu

Wrocław
REKLAMA
W czwartek z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Lwowa. Rejsy na tej trasie są realizowane dwa razy w tygodniu. To jedno z siedmiu nowych połączeń lotniczych, wprowadzonych wiosną tego roku do rozkładu wrocławskiego lotniska. 
Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Lwowa będą latały w każdy wtorek i sobotę. Odloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 12.00, wyloty ze Lwowa realizowane są o godz. 14.45.  Podróż potrwa około 1,5 godziny.
– Jestem przekonany, że ta trasa będzie się cieszyła dużą popularnością. Z pewnością docenią ją zarówno pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, jak i osoby zamierzające zwiedzić Lwów, którego walory turystyczne są ogromne. Poza tym, w naszym regionie pracuje i studiuje coraz więcej Ukraińców, dla których na pewno będzie to doskonała szansa na szybkie dotarcie do rodzimego kraju – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 
Lwów to już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią ubiegłego roku Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które od początku cieszą się ogromną popularnością.
 Spore zainteresowanie pierwszymi rejsami pozwala sądzić, że połączenie do Lwowa powtórzy sukces Kijowa, gdzie średnie wypełnienie samolotów sięga 87,5% – podkreśla Dariusz Kuś. 
Dla wygody pasażerów przylatujących z Ukrainy Port Lotniczy Wrocław przygotował obsługę i oznakowanie w języku ukraińskim, a także materiały o mieście i regionie. Bilety na loty do Lwowa są w sprzedaży na stronie przewoźnika. 
REKLAMA

Połączenie do Lwowa jest jednym z siedmiu nowych kierunków, które wiosną tego roku wchodzą do rozkładu lotów wrocławskiego lotniska.

Pod koniec marca uruchomiono rejsy do Lizbony i na Majorkę (od linii Ryanair). W maju będzie można polecieć do Reykjaviku (Wizz Air), a w czerwcu również do Tel Awiwu (PLL LOT). Ofertę nowości uzupełniają dwa połączenia od biur podróży – Kefalonia i Tirana. 
Lwów i Kijów od linii Wizz Air to nie jedyne wschodnie połączenie oferowane z wrocławskiego lotniska. mOd jesieni 2017 roku loty do Lwowa będą realizowały również linie Ryanair. Przewoźnik ogłosił swoją decyzję w marcu.
Siatka połączeń linii Wizz Air z Wrocławia obejmuje, wliczając Lwów, już 10 tras i 7 krajów. Ze stolicą Dolnego Śląska przewoźnik jest związany od 2006 roku. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu obsłużenie 45-milionowego pasażera w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA