Nowe kierunki, inwestycje i shuttle bus. Prezes lotniska o planach na 2017 rok

Nowe kierunki, inwestycje i shuttle bus. Prezes lotniska o planach na 2017 rok

Wrocław
REKLAMA
Nowe połączenia, kolejne inwestycje w infrastrukturę, shuttle bus – Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, specjalnie dla portalu InvestMap.pl opowiada o planach na 2017 rok.
– W 2016 roku przewoźnicy chętnie rozwijali ofertę z Wrocławia. W rozkładzie pojawiło się w sumie 10 nowości, między Teneryfa, Madryt czy Kijów. Już wiemy, że równie ciekawie będzie w 2017 roku. Pod koniec marca ruszą dwa nowe połączenia Ryanaira. Pierwsze to Lizbona, która od dawna była wyczekiwana przez podróżnych. Drugą premierą będzie Majorka, czyli jeden z europejskich wakacyjnych rajów. Oba te kierunki doskonale uzupełnią siatkę kierunków południowych. Ale to nie koniec nowości. Sukces połączenia do Kijowa sprawił, że Wizz Air zdecydował się uruchomić od kwietnia połączenia do Lwowa. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich. Zimą 2017/2018 siatka lotów poszerzy się o jeszcze jedną nowość – loty do Izraela. Ryanair będzie realizował loty do Tel Avivu dwa razy w tygodniu – tłumaczy Dariusz Kuś.


Ponadto w rozkładzie pozostają wszystkie pozostałe kierunki, które były dostępne w poprzednim sezonie letnim. Są także nowości czarterowe. Jedną z nich jest grecka wyspa Kefalonia, drugą stolica Albanii – Tirana. 
– Rozmowy trwają  mam nadzieję, że to nie koniec i przewoźnicy nadal będą inwestować we Wrocław. Prognozujemy, że  między innymi za sprawą bogatej siatki połączeń  w 2017 roku obsłużymy około 400 tysięcy pasażerów więcej niż w 2016 roku, co daje około 2,8 mln pasażerów – wylicza Dariusz Kuś. 
Inwestycje w infrastrukturę i shuttle bus
REKLAMA
Prezes zapewnia, że port lotniczy nieprzerwanie doskonali jakość świadczonych usług, biorąc pod uwagę potrzeby pasażerów i przewoźników. 
– W 2016 roku udało nam się zakończyć prace związane z przystosowaniem infrastruktury lotniska do wyższej, drugiej kategorii ILS. Na tę inwestycję składał się remont drogi startowej, prowadzony bez zawieszania ruchu lotniczego, oraz rozbudowa i modernizacja systemu oświetlania nawigacyjnego. Dzięki temu samoloty mogą lądować w trudniejszych warunkach atmosferycznych – tłumaczy Dariusz Kuś.


W 2017 roku lotnisko planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę
– Chcemy rozbudować płyty do odladzania samolotów oraz parking. Planujemy też rozpocząć budowę hotelu w pobliżu lotniska. Trwają rozmowy. Realizacja ma rozpocząć się w tym roku, a zakończyć w przyszłym. Wiemy również o planach uruchomienia shuttle busa – nowej linii autobusowej łączącej lotnisko z centrum miasta – dodaje Kuś.

Przypomnijmy, że o pomyśle uruchomienia nowej linii autobusowej na lotnisko wspominał ostatnio prezydent Wrocławia.

– Wprowadzimy szybkie komercyjne połączenie z centrum na lotnisko w stylu "shuttle bus" – zapowiedział na Twitterze Rafał Dutkiewicz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA