Polecimy do Lwowa. Nowe połączenie startuje w połowie kwietnia

Polecimy do Lwowa. Nowe połączenie startuje w połowie kwietnia

Wrocław
REKLAMA
Wizz Air właśnie ogłosił nowe połączenie z Wrocławia. Do Lwowa polecimy od 13 kwietnia w każdy wtorek i sobotę. To już 9 połączenie i drugi – po Kijowie – wschodni kierunek oferowany przez tego przewoźnika w stolicy Dolnego Śląska.
To połączenie będzie magnesem dla Ukraińców pracujących lub studiujących na Dolnym Śląsku. Lwów przyciąga również turystów z Polski. Podróż samolotem potrwa tylko ok. 1,5 godziny i znacznie ułatwi taką wycieczkę. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  

Drugie połączenie na Ukrainę
Będzie to już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. Potwierdza to średnie wypełnienie samolotów, sięgające 87,5%. W przypadku połączenia funkcjonującego dopiero od trzech miesięcy, jest to bardzo dobry wynik.
Trasa Wrocław-Lwów z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w rozwój regionu Dolnego Śląska oraz na rzecz wszystkich polskich klientów – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air.
Dla pasażerów z Ukrainy Port Lotniczy Wrocław przygotował obsługę i oznakowanie w języku ukraińskim, a także materiały o mieście i regionie.

Do samolotu przez rękaw
Wrocławskie lotnisko jest jedynym w Polsce, które obsługuje rejsy Wizz Air przez rękaw.
We współpracy z Politechniką Wrocławską opracowaliśmy indywidualny model obsługi samolotu z użyciem rękawa, tak, aby w możliwie najkrótszym czasie zrealizować procedurę wejścia na pokład. Trwa maksymalnie 12 minut – zaznacza Dariusz Kuś.

Wizz Air we Wrocławiu
REKLAMA
Siatka połączeń linii Wizz Air z Wrocławia obejmuje, wliczając Lwów, już 9 tras i 6 krajów. 
Ze stolicą Dolnego Śląska przewoźnik jest związany od 2006 roku. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu obsłużenie 45-milionowego pasażera w Polsce.
Bilety na nowej trasie do Lwowa są już w sprzedaży na stronie przewoźnika. 

Wizz Air we Wrocławiu w liczbach

• Pierwsze połączenie – 2006 r.• Otwarcie bazy operacyjnej – 2010 r. • Obecnie 9 kierunków: o Londyn Lutono Doncaster Sheffieldo Dortmundo Eindhoveno Oslo-Torpo Sztokholm Skavsta o Birminghamo Kijów o Lwów (NOWOŚĆ)

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA