Polecimy do Reykjaviku. Wizz Air uruchamia nowe połączenie

Polecimy do Reykjaviku. Wizz Air uruchamia nowe połączenie

Wrocław
REKLAMA
Samoloty na trasie z Wrocławia do Reykjaviku będą latały dwa razy w tygodniu: w środy i w niedziele. Nowe połączenie ruszy 31 maja. Bilety już w sprzedaży, ceny rozpoczynają się od 129 złotych. To już 10 trasa tego przewoźnika z Wrocławia. 
Islandia to ze względu na przyrodę miejsce niezwykle atrakcyjne, o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte. Bardzo ciekawym miastem jest też sam Reykjavik. Ten kierunek może być nowym hitem turystycznym, podobnie jak ogłoszone niedawno przez linie Wizz Air połączenie do Lwowa – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. 
Trasa do stolicy Islandii liczy blisko 2700 km i będzie jedną z najdłuższych z wrocławskiego lotniska – dalej jest tylko na Teneryfę. 
– Reykjavik to doskonałe miejsce na spędzenie aktywnego i jednocześnie relaksującego czasu w pięknej scenerii islandzkich krajobrazów. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa z bazy we Wrocławiu szybko zyska popularność wśród naszych klientów – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.
REKLAMA
Łącznie z Reykjavikiem, linie Wizz Air oferują już z Wrocławia 10 tras do siedmiu krajów, to m.in. Sztokholm, Kijów, Birmingham czy Dortmund. Połączenie do Lwowa wystartuje 13 kwietnia 2017 roku. 
Ze stolicą Dolnego Śląska przewoźnik jest związany od 2006 roku. W 2010 roku uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku przewiózł we Wrocławiu 367 000 pasażerów. 
W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku jest ponad 500 000 miejsc na trasach we wrocławskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu do poprzedniego roku.
Wrocławskie lotnisko jest jedynym w Polsce, które obsługuje rejsy tego przewoźnika przez rękaw. Dzięki specjalnej procedurze, opracowanej przez ekspertów portu wraz z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej, wejście na pokład trwa około 12 minut.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA