Z Wrocławia do Amsterdamu samolotem. Jest nowa trasa i nowy przewoźnik

Z Wrocławia do Amsterdamu samolotem. Jest nowa trasa i nowy przewoźnik

Wrocław
REKLAMA
Już w przyszłym roku polecimy z Wrocławia do Amsterdamu. Połączenie uruchamiają holenderskie linie Transavia, nowy przewoźnik w Porcie Lotniczym Wrocław. Właśnie rusza sprzedaż biletów, a ceny zaczynają się od 29 euro w jedną stronę. Połączenie z Wrocławia do Amsterdamu (lotnisko Shiphol) wystartuje latem 2017 roku. Samoloty na tej trasie będą latały trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele. Nowy kierunek uruchamiają tanie linie Transavia (należące do grupy KLM Air France). 
Holenderski przewoźnik, dla którego Amsterdam jest portem macierzystym, debiutuje na wrocławskim lotnisku. 
Cieszymy się, że kolejne linie lotnicze doceniają potencjał naszego lotniska i regionu. Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń do atrakcyjnych turystycznie miast w zachodniej Europie. To również jedno z największych lotnisk przesiadkowych, z bezpośrednim połączeniem do najważniejszych miast Europy, a także metropolii obu Ameryk, Afryki ii Azji. Otwiera to dodatkowe możliwości dla pasażerów wrocławskiego lotniska, w szczególności tym planujących podróże biznesowe – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 
Lotnisko Shiphol w Amsterdamie jest piątym pod względem wielkości portem lotniczym w Europie oraz 14 na świecie. W ubiegłym roku obsłużyło około 58 mln pasażerów. 
REKLAMA
We wtorek 27 września ruszyła sprzedaż biletów na trasie z Wrocławia do Amsterdamu. Ceny rozpoczynają się od 29 euro w jedną stronę. Bilety można rezerwować przez www.transavia.com. Rejsy będą realizowane samolotami typu Boeing 737-800.
Amsterdam to już trzeci nowy kierunek, który latem 2017 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę. 
Natomiast już jesienią tego roku wystartują cztery nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika – Madryt, Newcastle, Manchester i Belfast, oraz nowy kierunek linii Wizz Air – Kijów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA