Linie lotnicze KLM powróciły do Wrocławia

Linie lotnicze KLM powróciły do Wrocławia

REKLAMA
Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 holenderskie linie lotnicze KLM wznowiły dzisiaj połączenie między Wrocławiem a Amsterdamem. Było zawieszone przez prawie pięć miesięcy.
KLM oferuje w Wrocławia jedno połączenie dziennie (od 7 sierpnia do 27 września będzie realizowane 6 razy w tygodniu, bez wtorków, natomiast od 28 wrześniacodziennie). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować na lotnisku Amsterdam-Schiphol o 15:50. Lot w kierunku stolicy Dolnego Śląska zaplanowano na godzinę 11:55. Lądowanie na wrocławskim lotnisku o 13:35. Loty obsługiwane będą samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). W normalnych warunkach (bez obostrzeń związanych z pandemią) posiada 88 miejsc dla pasażerów: 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 w strefie Economy Comfort oraz 20 miejsc w klasie biznes. KLM wprowadził szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić pasażerom i załodze maksymalnie bezpieczną podróż. 
Holenderskie linie lotnicze KLM rozpoczęły latanie na trasie z Wrocławia do Amsterdamu 6 maja 2019 roku. Niespełna pół roku wcześniej ze stolicy Dolnego Śląska regularne loty zaczął oferować partner KLM – linia Air France, która połączyła Wrocław z Paryżem.
Dzięki powrotowi holenderskiego przewoźnika, pasażerowie korzystający z lotów z Portu Lotniczego Wrocław będą mieli większą różnorodność oferty i dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance, ale również w Sky Team.
REKLAMA
Mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska zyskali ponownie dostęp jednego z największych na świecie lotnisk przesiadkowych, co oznacza łatwy dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika, która oferuje ponad 160 miast na całym świecie.  Port Lotniczy Amsterdam-Schiphol pod względem liczby obsłużonych pasażerów zajmuje obecnie 11. miejsce na liście największych portów lotniczych na świecie (ponad 68 mln podróżnych w 2017 roku).
Do Wrocławia powrócili również inni przewoźnicy. Jako pierwsze na międzynarodowe regularne trasy z Wrocławia w połowie czerwca powróciły węgierskie linie lotnicze Wizz Air. Na początku lipca połączenia wznowiła też niemiecka Lufhansa i największe tanie linie lotnicze w Europie – Ryanair.

Wrocławskie lotnisko dba o bezpieczeństwo podróżnych

Pomimo wielu nadal działających obostrzeń wszystkie loty z Portu Lotniczego Wrocław przebiegają płynnie. Zgodnie z nowymi procedurami obsługi podróżnych na lotniskach, wszyscy pasażerowie zanim wejdą do terminalu, mają mierzoną temperaturę ciała. We Wrocławiu odbywa się to metodą bezdotykową. Na terenie całego lotniska obowiązuje wymóg noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos oraz zasada dystansu społecznego. Podobnie jest także na pokładzie samolotu. Władze Portu Lotniczego Wrocław zachęcają również pasażerów do częstej dezynfekcji rąk (która jest obowiązkowa w działających na terenie lotniska sklepach, barach i restauracjach). Oprócz tego regularnie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia w terminalu oraz wszelkie powierzchnie dostępne dla podróżujących.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA