W Warszawie powstało pierwsze w Polsce i trzecie w Europie Centrum Szkoleniowe Lotnictwa

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce i trzecie w Europie Centrum Szkoleniowe Lotnictwa

Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy otwarto trzecie, po Madrycie i Rzymie, centrum szkoleniowe firma Avenger Flight Group (AFG) otwarte w tym roku w Europie. Ośrodki AFG oferują europejskim liniom lotniczym szkolenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Firma jest aktualnie właścicielem i operatorem 10 centrów w 6 różnych krajach w Europie oraz w Ameryce Północnej i Łacińskiej.
Nowo otwarty ośrodek jest pierwszym w Polsce centrum szkoleniowym tego typu. Znajduje się w kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport I, w pobliżu Lotniska Chopina. Piloci mają w nim możliwość korzystania z zaawansowanego technologicznie symulatora pełnego lotu Boeinga 737NG, wyprodukowanego przez kanadyjską firmę CAE. Symulator ten został dopuszczony do użytku w przez Urząd Lotnictwa Cywilnego RP oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Do tej pory polskie załogi lotnicze musiały odbywać szkolenia i proces ponownej certyfikacji za granicą.
W kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport I centrum szkoleniowe Avenger Flight Group zajmuje 1 800 mkw. powierzchni, która może pomieścić docelowo do sześciu symulatorów lotów. Ponadto firma wynajęła w tym samym budynku 950 mkw. powierzchni biurowej, którą w razie potrzeby będzie można rozbudować o dodatkowe piętro. Znajdują się tam nowoczesne sale lekcyjne i odpraw, które będą stanowić uzupełnienie szkoleń z zakresu symulacji lotu.
REKLAMA
Budynek został specjalnie przygotowany pod działalność Avenger Flight Group i był projektem typu build-to-suit (BTS), który dokładnie odpowiada normom, jakie musi spełniać profesjonalne centrum szkolenia lotniczego.
- Dostarczona przez nas przestrzeń została zaprojektowana zgodnie ze specjalnymi standardami wymaganymi przez naszego klienta. W hali szkoleniowej wdrożyliśmy rozwiązania wspomagające precyzyjną regulację temperatury. Zbudowaliśmy również antresole umożliwiające kursantom dostanie się na pokład dwóch pierwszych symulatorów - dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
Szkolenia w nowym centrum Avenger Flight Group w Warszawie rozpoczęły się 12 września 2020 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA