DODAJ

Wrocław: Strabag rozbuduje płytę do odladzania na wrocławskim lotnisku

Komunikacja publiczna / Wrocław
Wrocław: Strabag rozbuduje płytę
Orzech
2018-04-22 22:53:46
Firma Strabag z Warszawy, która wygrała kontrakt na rozbudowę płyty do odladzania na lotnisku Wrocław – Starachowice, rozpoczęła prace budowlane. Inwestycja o wartości 12,4 mln zł netto potrwa do końca sierpnia br.

W ramach kontraktu generalny wykonawca wybuduje nowe stanowisko postojowe dla samolotów na płycie do odladzania o wymiarach 80x80 m, drogi kołowania oraz infrastrukturę towarzyszącą w zakresie odwodnienia, drenażu, sieci kanalizacji burzowej, ochrony przeciw pożarowej tj. sieci hydrantowej, sieci energetycznych wraz oświetleniem. Nowe miejsce postojowe oraz drogi kołowania będą posiadały oświetlenie nawigacyjne odpowiednie dla lotniska II CAT. Prace budowlane odbywać się będą podczas normalnej eksploatacji i użytkowania lotniska.

Jest to już kolejny kontrakt realizowany przez Strabag dla Portu Lotniczego Wrocław. W 2016 roku firma wykonała remont drogi startowej wraz z przystosowaniem lotniska do wyższej kategorii ILS. Prace realizowane w ramach tamtego kontraktu polegały m.in. na wybudowaniu nawierzchni pasa drogi startowej zgodnej ze standardami ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego). Wartość inwestycji wyniosła łącznie prawie 50 mln zł netto.