Warszawa, Wrocław, Katowice i Poznań z bazami nowej lini czarterowej Ryanair Sun

Warszawa, Wrocław, Katowice i Poznań z bazami nowej lini czarterowej Ryanair Sun

Polska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Należąca do irlandzkiej grupy Ryanair (największego taniego przewoźnika lotniczego w Europie) nowa linia czarterowa Ryanair Sun rozpocznie loty od sezonu letniego 2018 r. Ryanair Sun posiada polski Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC). Bazy zostaną ulokowane na lotniskach w Warszawie (lotnisko Chopina), Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.
Nowy przewoźnik zamierza w pierwszej kolejności skoncentrować się na obsłudze rynku polskiego i świadczeniu usług wyłącznie na rzecz biur podróży. Zapowiada, że będzie oferował loty tańsze, bardziej punktualne i w wyższym standardzie.

Na początek, w 2018 r. loty czarterowe obsługiwane będą pięcioma samolotami Boeing 737-800. W 2019 r. we flocie znajdzie się 15 samolotów, a w 2020 r. już 25 maszyn. Ryanair Sun ma oferować usługi czarterowe polskim touroperatorom.

REKLAMA
Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) w pierwszym półroczu tego roku liderem wśród przewoźników regularnych operujących na polskich lotniskach był irlandzki Ryanair, który przewiózł na pokładach swoich samolotów ponad 5 mln 323 tys. podróżnych na trasach z i do Polski, co daje 32,22 proc. udział w rynku.

Na rynku czarterowym w Polsce Ryanair Sun będzie konkurował przede wszystkim z trzema dominującymi graczami, którzy dzielą między siebie zdecydowaną większość (86 proc.) polskiego rynku. To Enter Air (32,9 proc.), Travel Service (28,3 proc.) oraz Small Planet Airlines (24,8 proc.).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA