Na wakacje do Albanii? Będą bezpośrednie loty z Wrocławia

Na wakacje do Albanii? Będą bezpośrednie loty z Wrocławia

Wrocław
REKLAMA
Znamy już pierwsze czarterowe nowości na lato 2017 roku z wylotem z Wrocławia – to grecka wyspa Kefalonia, a także stolica Albanii – Tirana. Czartery ze stolicy Dolnego Śląska ruszają w kwietniu. 

Grecja już od kilku sezonów jest bardzo popularna wśród podróżnych, dlatego cieszymy się, że w siatce połączeń czarterowych pojawia się Kefalonia. Największa, ale mało jeszcze znana wyspa w archipelagu Wysp Jońskich ma wiele do zaoferowania. Piaszczyste plaże, urokliwe zatoczki, błękitne morze, smaczne jedzenie i niepowtarzalne krajobrazy sprawiają, że jest idealna na rodzinny wypoczynek – mówi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław.

Z kolei stolica Albanii – Tirana popularnością wśród turystów dorównuje bułgarskim kurortom.

– Do Albanii odkrywców przyciągają zabytki, miłośników plażowania rozległe wybrzeża, a zwolenników aktywności liczne możliwości uprawiania sportów. Kraj słynie ponadto z dużej gościnności mieszkańców i pysznej kuchni, o czym można się przekonać odwiedzając kurorty Durres czy Golem – tłumaczy Michał Kozak.

Przypomnijmy, że znamy już także pierwsze nowości na 2017 rok od przewoźników niskokosztowych. Ryanair wprowadzi połączenia z Wrocławia do Lizbony i na Majorkę, a liniami Transavia polecimy do Amsterdamu.

Wakacje w kwietniu? Czemu nie!

Biura podróży powiększyły ofertę dostępnych z Wrocławia wycieczek 11-dniowych – latem 2017 roku będzie ich aż 10. 

– Taka opcja z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna wśród naszych pasażerów. Jest złotym środkiem, pomiędzy dominującymi dotychczas ofertami 8- i 14-dniowymi. Warto zauważyć, że coraz częściej decydujemy się na kilka urlopów w roku, a model 11-dniowy to umożliwia – mówi Michał Kozak.

Planowanie letniego wypoczynku znacznie ułatwia fakt, że biura podróży ogłosiły już terminy większości lotów. Czarterowe lato rozpoczyna się we Wrocławiu szybciej niż w latach ubiegłych, bo już w kwietniu.

– Z roku na rok wyraźniej widać, że podróżni odchodzą od modelu spędzania urlopu wyłącznie w lipcu i sierpniu, i chętnie planują wczasy wcześniej. Dzięki ofercie first minute taki wypoczynek jest znacznie tańszy, wybór kurortu czy hotelu łatwiejszy, a atrakcje są bardziej dostępne dla zwiedzających – tłumaczy Michał Kozak.
 
Niemal 30 kierunków do wyboru

W ramach pierwszego etapu first minute można liczyć na największy wybór hoteli i terminów, a także zniżki nawet do 45% z gwarancją niezmiennej ceny i możliwością darmowej zmiany rezerwacji.

W ofercie biur podróży na lato 2017 z wylotem Wrocławia znalazło się około 30 kierunków – najwięcej do Grecji (między innymi Kreta, Zakinthos czy Rodos) i Hiszpanii (między innymi Fuerteventura, Barcelona, Gran Canaria, Alicante czy Lanzarote). 

Podróżujący z Wrocławia nadal mogą liczyć na inne bardzo popularne propozycje, między innymi Maderę i Faro w Portugalii, Sycylię we Włoszech czy wyspę Krk w Chorwacji.

Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują: biuro podróży Itaka, Grecos, TUI, Coral Travel Wezyr Holidays, Rainbow Tours, Exim Tours, Neckermann, Sun&Fun.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA