Rusza realizacja wielkiej inwestycji Xeos za miliard złotych

Rusza realizacja wielkiej inwestycji Xeos za miliard złotych

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Rusza budowa centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych Xeos (wspólna inwestycja Lufthansa Technik i GE Aviation) pod Środą Śląska, czyli wielka zagraniczna inwestycja w legnickiej SSE. Prace budowlane mają ruszyć w pierwszym tygodniu sierpnia. Dzisiaj, we wtorek 1 sierpnia, Xeos podpisał kontrakt z generalnym wykonawcą I etapu tej wielkiej inwestycji – firmą Budimex.
W ramach inwestycji powstać ma nowoczesny kompleks przemysłowy o powierzchni ponad 26 000 mkw. powierzchni użytkowej. W ramach podpisanego kontraktu Budimex ma zrealizować budynek główny wyposażony w specjalistyczne urządzenia do diagnostyki i naprawy silników. Zrealizuje również budynek biurowy i budynki techniczne. Powstanie także ok. 35 000 mkw. nawierzchni drogowych i miejsc postojowych dla pracowników kompleksu. Budimex ma zrealizować kontraktu w niespełna 15 miesięcy. 
W drugim etapie inwestycji Xeos ma w planach budowę specjalistycznej, nowoczesnej komory do testowania silników samolotowych.
REKLAMA

Xeos planuje zatrudnić w nowym zakładzie (całość inwestycji ma być gotowa w I kwartale 2019 roku) 600 osób. 

Oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod centrum Xeos zaplanowana jest na 27 września 2017 r. Ma się odbyć z udziałem menadżerów spółek Lufthansa Group i GE Aviation, władz polskich, niemieckich i amerykańskich, władz regionalnych oraz lokalnych, partnerów biznesowych oraz mediów – informuje w komunikacie prasowym inwestor – firma Xeos.
Xeos jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch największych w skali światowej podmiotów na rynku lotniczym, produkujących silniki samolotowe i oferujących wsparcie techniczne w ich zakresie. Lufthansa Technik oraz GE Aviation połączyły swoje siły, aby stworzyć najnowocześniejsze na świecie centrum serwisowania i naprawy silników samolotowych. Nowy zakład będzie naprawiał silniki GE dla Lufthansy i innych linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego. Około 600 wykwalifikowanych pracowników będzie odpowiedzialnych za serwis silników GEnx, a w przyszłości również GE9X, na terenie nowoczesnego centrum zlokalizowanego na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA