REKLAMA

Opinie o [Środa Śląska] Nowoczesny, kryty basen (27)

Napisz komentarz
anubis
Środa Śląska dostanie basen

Marcin Torz

Nad stawem będzie kryty basen oraz gimnazjum Na tę inwestycję średzianie czekali od kilkunastu lat

- Najpóźniej w 2012 roku mieszkańcy Środy Śląskiej będą mieli kryty basen - obiecuje Mieczysław Kudryński, zastępca burmistrza gminy.
U marszałka Dolnego Śląska jest już kolejny wniosek o dofinansowanie tej inwestycji przez Unię Europejską.

- Mamy nadzieję, że tym razem się uda - mówi wiceburmistrz. Wcześniej trzy podobne wnioski zostały odrzucone. W magistracie są jednak dobrej myśli i zapewniają, że jeśli i tym razem pieniędzy z Brukseli zdobyć się nie uda, basen wybudują za własne pieniądze albo wspólnie z prywatną firmą.

Budowa ma kosztować 22,5 mln zł. Według wniosku, dotacja z Unii ma sięgnąć 9 mln zł.
Kryta pływalnia to inwestycja, na którą mieszkańcy Środy Śląskiej czekają od początku lat 90. Już wtedy władze obiecywały, że przy Kajakach (czyli miejskim stawie) powstanie basen.
To o tyle ważne, że w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma żadnego centrum rekreacyjnego.
- A jest one potrzebne, bo Środa jest coraz większa. Przyjeżdżają tu nowi pracownicy z naszej podstrefy ekonomicznej - opowiada Andrzej Bielski, sekretarz gminy.
W nowej pływalni będzie basen o długości 50 metrów, sauna, siłownia i kawiarnia. Niestety, w planach nie ma wodnych zjeżdżalni.

Na tę inwestycję czekają także w gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Kilińskiego, tuż obok stawu Kajaki. Plany zakładają, że razem z basenem wybudowana będzie nowa siedziba tej szkoły. Oba budynki będą połączone korytarzem, a uczniowie na zajęciach wuefu będą mogli korzystać z pływalni.

- Nasz budynek jest dziś za mały. Ciężko nam zorganizować tutaj choćby zajęcia pozalekcyjne - opowiada Joanna Pietrzak, zastępca dyrektora gimnazjum.


Będą turnieje

Średzki urząd miejski chce też przebudować stadion, na którym gra Polonia Środa Śląska.
Na prace trzeba wydać 13 milionów złotych. Jak zmieni się obiekt IV-ligowych piłkarzy? Zrównany z ziemią zostanie budynek klubowy. Na jego miejscu stanie obiekt z łazienkami, szatniami oraz z miejscami noclegowymi. Oprócz tego, wyremontowane zostaną trybuny i zakupione automatyczne nawodnienie płyty boiska.


341_1000x.jpgProjekt nowego krytego basenu w Środzie Śląskiej

(© Wizualizacja inwestora)


http://srodaslaska.naszemiasto.pl/wydar ... ,id,t.html

Źródło: http://srodaslaska.naszemiasto.pl/wydar ... ,id,t.html
anubis
basen.jpg
Zdjęcie: roland-gazeta.pl
Orzech
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał dotacje, za którą zostanie wybudowana kryta pływalnia.

Jak poinformował portal samorzady.pb.pl władze województwa planują przyznać dotacje w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Dolnego Śląska. Oznacza to, że pieniądze trafią m.in do Środy Śląskiej. Za dotację powstanie kryta pływalnia. W sumie na realizację tych inwestycji Sejmik Województwa Dolnośląskiego dla wszystkich zainteresowanych przyznał dotacje w wysokości 11,5 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na lata 2010-2012.


pokaz-artykul.png
Orzech
W czerwcu bieżącego roku Gmina Środa Śląska przystąpiła do realizacji, długo oczekiwanej przez mieszkańców Środy Śląskiej i okolic, inwestycji polegającej na budowie basenu.

Inwestycja będzie przeprowadzona dwuetapowo. W pierwszej kolejności zostanie wybudowany basen, w drugiej – gimnazjum. Dzięki łącznikowi oba obiekty będą tworzyć spójną całość. Realizacja inwestycji rozpoczęła się ogłoszeniem procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.


pokaz-artykul.png
Orzech
Nabiera tempa realizacja jednej z większych w ostatnich latach inwestycji na terenie gminy. 12 października rozstrzygnięto przetarg na budowę basenu w Środzie Śląskiej.

Wśród czterech ofert jakie złożono, najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Skanska S.A., która zobowiązała się wybudować basen za kwotę 18 300 000,00 zł brutto.pokaz-artykul.png
Orzech
http://www.roland-gazeta.pl/aktualnopci ... owa-basenu
Orzech
Zgodnie z planem przebiega realizacja jednej z większych w ostatnich latach inwestycji na terenie średzkiej gminy.

Przetarg na budowę basenu w Środzie Śląskiej – bo o nim mowa – rozstrzygnięto w październiku ubiegłego roku. Wyłoniona spośród czwórki oferentów, firma Skanska S.A. zakończyła etap prac ziemnych polegający m.in. na wykopach pod nieckę basenu.


pokaz-artykul.png
Orzech
Zdjęcia z budowy, z 16.04.2011: http://www.roland-gazeta.pl/aktualnopci ... a-kajakach
Orzech
Basen w Środzie Śląskiej powstanie szybciej, niż planowano. Tak zapowiada wykonawca.

Basen, który budowany jest przy Kajakach może powstać wcześniej, niż planowano. Pierwotnie kąpielisko miało być gotowe na jesień przyszłego roku


pokaz-artykul.png
Orzech
W Środzie Śląskiej trwa budowa krytego basenu. Inwestycja, wartości 18,3 mln złotych, ma być zakończona najpóźniej do końca listopada. Wykonawcą jest firma SKANSKA S.A.

Urząd Miasta i Gminy na zrealizowanie inwestycji otrzymał 2,5 miliona złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


pokaz-artykul.png
Orzech
Jedna z ważniejszych obecnie inwestycji w gminie Środa Śląska, budowa basenu, otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 6 mln. zł.

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 19 czerwca 2012 r., Gminie Środa Śląska, zostało przyznane dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, w ramach działania 6.2 Turystyka aktywna.


pokaz-artykul.png
Orzech
Nowoczesny basen w Środzie Śląskiej, jedna z najbardziej wyczekiwanych średzkich inwestycji, już w październiku zostanie otwarta dla amatorów wodnych szaleństw. Firma Skanska zakończy budowę obiektu we wrześniu tego roku. To dwa miesiące przed wstępnie planowaną datą.
Aktualnie przy ulicy Kilińskiego w Środzie Śląskiej trwają prace wykończeniowe.


pokaz-artykul.png
Orzech
Negocjacje w sprawie cen biletów do średzkiego parku wodnego

W październiku ma zostać otwarty basen w Środzie Śląskiej. Pomysł jego budowy narodził się 20 lat temu. Obecnie trwają prace wykończeniowe i negocjacje cen biletów.

Ceny mają być przystępne dla mieszkańców. Nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że bilety mają kosztować mniej niż w innych aquaparkach.

Więcej: http://sroda.express-miejski.pl/wiadomo ... dnego.html
Orzech
Dobiegają końca ostatnie prace poprzedzające otwarcie i oddanie do użytku krytej pływalni w Środzie Śląskiej.

Po napełnieniu wodą niecek rekreacyjnej i sportowej rozpoczęto próbne rozruchy instalacji basenowych. Wewnątrz obiektu trwają także prace wykończenie i porządkowe.


pokaz-artykul.png
Orzech
Olimpijczycy i nowy basen w Środzie Śl. Kogo wrzucą do wody?

Już w piątek przyjadą do Środy Śl. sławy polskiego sportu. Powodów tego zlotu gwiazd jest kilka. Z pewnością XIX Spotkanie po latach Dolnośląskich Olimpijczyków oraz Paraolimpijczyków. Również XVI edycja Dnia Sportu Osób Niepełnosprawnych. I wreszcie uroczyste otwarcie Średzkiego Parku Wodnego, które ma nastąpić o godz. 13.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Więcej o inwestycji: http://www.otosroda.pl/news.php?id=75363
Orzech
Godzina w aquaparku za 8 zł. I to blisko Wrocławia

Basen sportowy, fitness z saunami oraz strefa wypoczynkowa - od piątku czekają na miłośników pływania niespełna 30 kilometrów od Wrocławia.

Więcej + zdjęcia: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... skiej.html
Orzech
Zobacz nowy basen pod Wrocławiem. Tańszy od aquaparku. I pusty

ZDJĘCIA: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Basen z pięćdziesięciu tysięcy cegieł

Pływalnię w Środzie Śląskiej obserwuje 21 kamer. Zamontowano je w różnych zakamarkach na zewnątrz i w środku obiektu. Głównie z powodów bezpieczeństwa. Woda w nieckach będzie zmieniana raz w roku, co nie oznacza, że będzie brudna.

Więcej: http://sroda.express-miejski.pl/wiadomo ... egiel.html
Orzech
Nowy basen – dlaczego tak wygląda?

Basen przy ul. Kilińskiego to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Nie będziemy już musieli dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do najbliższej pływalni, zyskaliśmy też interesujący obiekt w malowniczej i popularnej części miasta, tzw. „Kajakach”. Dlaczego przybrał taka formę?

Więcej: http://www.otosroda.pl/news.php?id=75458
REKLAMA