REKLAMA

Opinie o [Suwałki] Obwodnica Suwałk (7)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Dwie godziny trwał we wtorek protest mieszkańców Suwałk (Podlaskie) przeciw planom opóźnienia budowy obwodnicy miasta. W tym czasie zablokowana była droga krajowa nr 8, która prowadzi do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku.

W proteście uczestniczyło około tysiąca osób. Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk zorganizował dwa marsze milczenia. Jedna grupa protestujących wyruszyła z ronda od strony Augustowa, a druga od - strony Budziska.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła przetarg na projekt obwodnicy Suwałk (Podlaskie). Drogowcy planują rozpocząć budowę drogi na przełomie 2014 i 2015 roku.

Obwodnica powstanie po zachodniej stronie miasta. Będzie miała długość 13 km. Dodatkowo zostanie wybudowany odcinek o długości 3 km, łączący obwodnicę z drogą krajową nr 8. Droga ekspresowa ma być dwujezdniowa, na każdej po dwa pasy ruchu.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dotyczącej budowy obwodnicy Suwałk jest w toku. To pierwszy konkretny krok w kierunku realizacji inwestycji, na którą suwalczanie czekają przeszło 30 lat. Dokument ma być gotowy za kilka miesięcy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku(zabierz głos/oceń prezydenta) w dniu 6 lipca 2011 r. wystosowała do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Warszawie wniosek.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
W województwie podlaskim powstanie obwodnica Suwałk.
REKLAMA