Syn jednego z najbogatszych Polaków przejmuje hotel Czarny Potok w ZakopanemFot. czarnypotok.pl

Syn jednego z najbogatszych Polaków przejmuje hotel Czarny Potok w Zakopanem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna transakcja na rynku hotelowym w Polsce. Tym razem dotyczy kameralnego hotelu "Czarny Potok" w Zakopanem, w województwie małopolskim. Nieruchomość, zlokalizowana przy ul. Tetmajera, była przedmiotem licytacji komorniczej, gdzie cena wywoławcza wynosiła 25 mln zł.

Ten 3-gwiazdkowy obiekt wcześniej był częścią Grupy Hotelowej Trip pod zarządem Małgorzaty Ch., znanej jako "Królowa Zakopanego", która jeszcze kilkanaście lat temu była jedną z najbogatszych Polek.

O hotel "Czarny Potok" walczył Tobias Solorz, syn jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza, właściciela między innymi Telewizji Polsat i Adam Bachleda-Curuś, również wpływowy biznesmen z branży turystycznej, którego nieruchomości graniczą z Czarnym Potokiem. Nie miał jednak szans w starciu z synem Solorza.

Tobias Solorz, za pośrednictwem spółki TMS Lumina, przejął hotel Czarny Potok. Według informacji portalu Onet, wartość transakcji sprzedaży tego 42-pokojowego, 3-gwiazdkowego zakopiańskiego hotelu, sprzedawanego przez syndyka wyniosła prawdopodobnie dużo więcej niż wywoławcze 25 mln zł.

Zakup tego obiektu zamyka trwający od lat spór pomiędzy rodziną Solorzów a Małgorzatą Ch., której imperium hotelowe zaczęło upadać kilkanaście lat temu pod ciężarem kolejnych długów, a sama "Królowa Zakopanego" stoi obecnie przed sądem oskarżona o przestępstwa gospodarcze.

REKLAMA

Konflikt zaostrzył się szczególnie po tym, jak w 2017 roku do hotelu Litwor, także należącego do Grupy Trip i Małgorzaty Ch., wkroczyła ochrona na zlecenie nowego właściciela, co doprowadziło do fizycznego przejęcia obiektu i kontrowersji związanych z jego dalszym zarządzaniem. Ostatecznie Tobias Solorz przejął kontrolę nad najważniejszymi obiektami należącymi do tej grupy, w tym nad hotelem Belvedere, zamykając długotrwały spór.

Zakup hotelu Czarny Potok nie tylko wzmacnia pozycję rodziny Solorzów w branży hotelowej w Zakopanem, ale stwarza nowe szanse na rozwój turystyczny tego chętnie odwiedzanego przez turystów z Polski i całego świata regionu.

Plany Tobiasa Solorza obejmują gruntowny remont zakupionych obiektów, co ma przyciągnąć nowych gości i zwiększyć atrakcyjność turystyczną tego popularnego miejsca w Polsce.

Fot. czarnypotok.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA