REKLAMA
Napisz komentarz
Mateusz Kaszubski
No i Mercedes-Benz wyprowadził się ostatecznie z T-Parku...
0
Zaloguj aby dodać komentarz
kn11
Projekt realizowany przez t-park ( przy wsparciu Funduszy unijnych)

http://www.inwestujwinnowacje.pl
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Konferencja "Innowacje w europejskim budownictwie konstrukcyjnym - powrót do natury, ekologia, nowoczesność", odbędzie się w dniach 20-21 października 2010 roku w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie-Zdroju.

Celem konferencji jest promowanie drewna jako materiału budowlanego ekologicznego, odnawialnego, a przede wszystkim trwałego i naturalnego.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Jest jednym z najprężniej rozwijających się Parków Technologicznych w Polsce. W jego siedzibie miejsce znalazło już 28 firm.
Mowa o Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie Zdroju, który w tym roku tym roku obchodzi pierwsze urodziny. [POSŁUCHAJ]


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Dolnośląski Park Technologiczny w Szczawnie-Zdroju podsumował pierwszy rok swojej działalności. Plusy to wynajęta powierzchnia biura budynku w prawie 90 proc. i w połowie hala warsztatowa. Minus to wciąż brak chętnych na tereny inwestycyjne. Był jeden poważny kontrahent, zainteresowany inwestycją w T-Parku. Szwajcarsko-niemieckie konsorcjum chciało w Szczawnie-Zdroju produkować elementy solaryczne w oparciu o nowoczesne technologie.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
tparkfolderebookpl1stro.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
„Park Smaków". Restauracja o takiej nazwie wczoraj otwarta została w budynku Dolnośląskiego Parku Technologicznego T - Park.

Zgodnie z zapowiedziami właścicieli, „Park Smaków" to pierwszy profesjonalny Lunch Point w regionie. Ulokowany jest na parterze Dolnośląskiego Parku Technologicznego, jednak korzystać z niego mogą nie tylko pracownicy ulokowanych tam firm. Zjeść można śniadanie, lunch, obiad, a nawet kolację, restauracja zapewnia także organizację imprez rodzinnych i biznesowych. W zamyśle ma to być miejsce, gdzie równie swobodnie można dogadać szczegóły nowego kontraktu jak i zjeść obiad w towarzystwie rodziny przy dźwiękach dyskretnej muzyki.
http://nww24.pl/index.php?option=com_co ... s&Itemid=5
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Ponad 200 telefonicznych negocjatorów, niemal 150 stanowisk cal center i prawie 25 tysięcy rozmów telefonicznych dziennie. Tak wygląda praca w nowej siedzibie centrum kontaktowego Kruk S.A.

W pomieszczeniach Dolnośląskiego Parku Technologicznego zrobiło się tłoczno. W siedzibie wałbrzyskiego T-parku od 3 października przybył nowy najemca, firma Kruk, która zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Docelowo oddział ma zamiar zwiększyć zatrudnienie nawet do 500 osób. Motywem przeprowadzki wrocławskiej firmy do nowoczesnego biurowca było podniesienie komfortu pracy negocjatorów oraz zwiększenie efektywności wałbrzyskiego oddziału. Decyzja o przeniesieniu siedziby wpłynęła również na wzrost atrakcyjności Kruka jako regionalnego pracodawcy. Obecność w T-Parku umożliwi bowiem rozwój firmy zarówno dzięki wewnętrznej wiedzy, jak i za sprawą innych firm, które są lub będą tam zlokalizowane.


Swojego zadowolenia ze współpracy nie kryje również prezes Dolnośląskiego Agencji Rozwoju Regionalnego, który uważa że Kruk. jako propagator nowych technologii informatycznych może być magnesem dla młodych, zdolnych ludzi.

Warto przypomnieć, że dotychczasowy oddział Kruka mieścił się w Wałbrzychu. Powstał w 2005 roku jako centrum zapasowe dla centrali w e Wrocławiu. Początkowo pracowało w nim 30 negocjatorów telefonicznych oraz dwóch liderów zespołów wspieranych przez koordynatora, menedżera i dwuosobowy zespól informatyków.

Źródło: http://nww24.pl/index.php?option=com_co ... s&Itemid=5
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Proszę o wklejenie artykułu z Tygodnika Wałbrzyskiego:
"Kto pierwszy?

Trwa mocna kampania terenów inwestycyjnych, które posiada T-Park. Może jeszcze w tym roku pojawi się pierwszy inwestor. Wałbrzysko-szczawieński T-Park ma swoich pięć działek inwestycyjnych. Obok są te, którymi zarządza gmina Szczawno-Zdrój."
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Na korytarzach Dolnośląskiego Parku Technologicznego zrobiło się tłoczno. Wszystko za sprawą nowego najemcy, który pojawił się w gmachu T-Parku. Mowa tutaj o firmie KRUK S.A. zatrudniającej ponad 300 osób.

Firmy, które wahają się czy rozpocząć swoją działalność w T-Parku muszą się spieszyć. Ponad 80 procent powierzchni nowoczesnego gmachu jest już zajętych, a kolejnym nowym lokatorem jest wrocławska firma windykacyjna KRUK S.A. - Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój firmy szukaliśmy nowej siedziby dla wałbrzyskiego oddziału. Dotychczasowe biura były niewystarczające, a ponadto ich standard odbiegał od poziomu warunków pracy, który chcielibyśmy zapewnić naszym pracownikom - mówi Piotr Krupa, Prezes Zarządu KRUK S.A. - Uznaliśmy, że umiejscowienie naszego oddziału do T-Parku pozwoli osiągnąć nam cele, które sobie wyznaczyliśmy i będzie szansą na dalszy nieskrępowany rozwój - tłumaczy Krupa, który nie ukrywa, że przenosiny do nowoczesnego biurowca znacząco podniosą komfort pracy negocjatorów, przyczynią się do zwiększenia efektywności wałbrzyskiego oddziału oraz wpłyną na wzrost atrakcyjność KRUKa jako pracodawcy. Władze przedsiębiorstwa liczą również na to, że obecność w T-Parku umożliwi rozwój firmy zarówno dzięki wewnętrznej wiedzy, jak i za sprawą innych firm, które są lub będą tam zlokalizowane. - Ważne jest również to, że takie centrum skupiające firmy z obszaru nowych technologii, jest też magnesem dla młodych, zdolnych ludzi. Mamy nadzieję, że T-Park będzie właśnie celem dla najzdolniejszych studentów i absolwentów wyższych uczelni, których głównie zatrudniam - wyjaśnia Prezes Zarządu KRUK S.A., który zapewnia jednocześnie, że nowi sąsiedzi KRUK-a będą mogli liczyć na windykacyjną obsługę ich wierzytelności na preferencyjnych warunkach.

Źródło: www.nww24.pl
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Dolnośląski Park Technologiczny (T-Park) tworzą nowoczesne przedsiębiorstwa kilku różnych branż. Dzięki niemu firmy mają łatwiej znajdować partnerów, a młodsze czerpać z doświadczenia tych od lat funkcjonujących na rynku. Pierwsze inicjatywy już są podejmowane.

W parku otwartym cztery miesiące temu w Szczawnie-Zdroju, swoje siedziby ma już ponad 20 firm, m.in.: komputerowych, internetowych, doradczych, edukacyjnych i budowlanych. Dzieli się on na cztery moduły. W pierwszym działają firmy otoczenia biznesowego, które wspierają przedsiębiorców działających w parku. To m.in. kancelaria prawna, konsultanci naukowi i biuro rachunkowe. Ostatni moduł zajmuje wielka hala warsztatowo-produkcyjna. Dwa środkowe przeznaczone są na siedziby firm. Szczególną opieką otoczone są młode przedsiębiorstwa działające w inkubatorze. Swoje biura mają tam firmy, które działają krócej niż dwa lata, a głównie takie, które właśnie stawiają pierwsze kroki na rynku. Drugi z modułów zajmują przedsiębiorstwa doświadczone, które dla swych młodszych sąsiadów mają służyć jako biznesowy wzorzec.


- Właśnie z tego powodu zorganizowaliśmy w ubiegłym tygodniu spotkanie integracyjne dla przedsiębiorców - mówi Krzysztof Urbański, menedżer T-Parku. - Właściciele i pracownicy firm mieli okazję, by się poznać, dowiedzieć, czym zajmują się firmy ich sąsiadów i w czym mogą sobie nawzajem pomóc.

Pomysł na to, jak pomóc innym firmom, ma już Mirosław Kubiak, dyrektor na Polskę firmy budowlanej Schmees & Luehn: - W przyszłym roku planuję zorganizować konferencję na temat innowacyjności, która jest jednym z warunków przyjęcia firmy do parku. Spotkanie będzie w sporej części dotyczyło budownictwa i wykorzystywania zdrowego drewna ekologicznego, które staje się coraz bardziej popularne na świecie. Myślę jednak, że także inni młodzi przedsiębiorcy będą mogli czegoś się na nim nauczyć. Do parku przyjadą właściciele wielkich niemieckich firm i znani na świecie naukowcy.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,97061 ... firmy.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Już 23 firmy mają swoje siedziby w Dolnośląskim Parku Technologicznym. Zainteresowanie nim jest tak duże, że w przyszłym roku może zabraknąć miejsca dla kolejnych przedsiębiorstw.

Podwałbrzyski Dolnośląski Park Technologiczny, znany także jako T-Park, to ponad 6 tys. m kw. powierzchni biurowej, na których swoje biura, hale i laboratoria mają firmy m.in. budowlane, informatyczne i doradcze. Park działa od czterech miesięcy, a przedsiębiorstwa zajmują już ponad 80 proc. powierzchni budynku. Są też kolejni chętni - prawdopodobnie do końca roku swoje siedziby będzie tam miało już 30 firm.

- Bycie częścią Parku to duży prestiż - wyjaśnia Karmena Wypustek, właścicielka firmy Versio Software, której biuro mieści się w T-Parku. - W Wałbrzychu nie ma budynku o tak wysokim standardzie. To jedyny biurowiec w najbliższej okolicy, który jest dostosowany do potrzeb firm technologicznych.


Versio Software zajmuje się tworzeniem oprogramowań na zamówienie. Firma działa od 1,5 roku, dlatego jej biuro znajduje się w parkowym inkubatorze przeznaczonym dla przedsiębiorstw stawiających pierwsze kroki na rynku. Na tym samym piętrze mieści się także siedziba istniejącej od początku września Delivpro. Jej założyciele chcą świadczyć innym firmom usługi outsourcingowe, przejmując ich zadania związane z zakupami, np. jako negocjator warunków handlowych czy poprzez wyszukiwanie dla nich odpowiednich partnerów biznesowych.

- Postanowiliśmy zacząć działalność w T-Parku ze względu na pomoc, jaką dostają tutaj młodzi przedsiębiorcy - mówi Monika Nastawska z Delivpro. - Chcemy skorzystać z unijnych dofinansowań i wiemy, że w Parku możemy liczyć na porady, jak się o nie ubiegać i jak wypełnić dokumenty.

Inkubator to drugie piętro parkowego budynku. Poniżej swoje biura mają firmy i instytucje wspierające, m.in.: kancelaria prawna, biuro rachunkowe, firmy doradcze i Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, czyli instytucja zarządzająca Dolnośląskim Parkiem Technologicznym. Najwyższe piętro zajmują doświadczone firmy, które w zamierzeniu mają stanowić wzór dla swych młodszych sąsiadów. Park to także duża hala warsztatowo-produkcyjna, sale konferencyjne, pokoje spotkań i aktualnie wyposażana restauracja.

- Park funkcjonuje profesjonalnie, a ja nie lubię tracić czasu na zbędne czynności, więc bardzo mi to odpowiada - mówi Mirosław Kubiak, dyrektor generalny na Polskę niemieckiej firmy Schmees & Luehn, znanej m.in. z budowy kładki pomiędzy ul. Włodkowica a pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Firma przeniosła się do T-Parku z Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej.

- Gdy przyjmowałem tam ważnych klientów, wolałem zabrać ich do dobrej restauracji. Tutaj nie czuję takiej potrzeby. W każdej chwili możemy przejść do któregoś z pomieszczeń przeznaczonych wyłącznie do takich spotkań - wyjaśnia dyrektor Kubiak.

Za każdy metr kwadratowy wynajmowanych pomieszczeń biurowych firmy płacą 20 zł. W tej cenie mają dostęp do internetu, nieograniczoną możliwość korzystania z pokoi spotkań i osiem godzin w miesiącu na korzystanie z sal konferencyjnych.

- Bardzo wygodna dla nas jest także recepcja - mówi Wypustek. - Jeśli ktoś przyjdzie do biura pod naszą nieobecność, nie odejdzie z kwitkiem. Dowie się, gdzie jesteśmy, jak długo nas nie będzie, z jakiego powodu nas nie ma, a nawet zostanie z nami skontaktowany. Gdybyśmy mieli biuro w samodzielnym budynku gdzieś w Wałbrzychu, taka osoba zobaczyłaby jedynie zamknięte drzwi, a my prawdopodobnie stracilibyśmy klienta.

Mirosław Kubiak twierdzi, że takich warunków, jakie w T-Parku mają przedsiębiorcy, może pozazdrościć im wiele niemieckich firm. - Oczywiście nie wszystko jest idealne - zaznacza. - Wałbrzyskie drogi nadal pozostawiają wiele do życzenia, a obwodnica ciągle pozostaje jedynie w sferze marzeń. Nie można mieć jednak wszystkiego.

Firmy działające w Dolnośląskim Parku Technologicznym

Inkubator

* BEF Consulting - obsługa firm w zakresie ochrony środowiska, m.in. doradztwo inwestycyjne, techniczne i technologiczne oraz rozliczanie unijnych dotacji,

* English 2 Go Joanna Mierzyńska - placówka edukacyjna i biuro tłumaczeń, jedyna w regionie szkoła językowa, która oferuje lekcje przez telefon i internet,

* ERO - oferuje reklamy na urządzeniach wyświetlających je w jakości FullHD, tzw. HDStand'ach, których sieć ulokowana jest w hipermarketach i galeriach handlowych w całej Polsce,

* Matrix Consulting - usługi doradcze, firma sporządza na zlecenie analizy ekonomiczne, badania rynkowe i ankietowe, organizuje konferencje, pokazy, prezentacje, eventy, a także prowadzi kursy i szkolenia z zakresu public relations,

* Mylean - Lean Management - zajmuje się usługami doradczymi w zakresie Lean Management, czyli usprawniania procesów, oferuje przede wszystkim szkolenia i warsztaty,

* Impromptu - usługi związane z językami obcymi, firmę tworzą trzy zespoły: tłumaczy, lektorów i trenerów warsztatów komunikacji,

* Odan Grzegorz Nadolski - usługi w zakresie ochrony środowiska i BHP, m.in. tworzenie dokumentacji i pomiary.

* Versio Software - tworzenie oprogramowania na zamówienie,

* Promomagdala Magdalena Lulis - tworzy platformy internetowe do kompleksowego zarządzania systemami POS TV, czyli telewizyjnych wyświetlaczy w miejscach sprzedaży,

* MOOC - wdrażanie i obsługa systemów POS TV w super- i hipermarketach,

* OK. Media Olga Kurniluk - tworzenie oprogramowania systemów wyświetlaczy POS TV sterowanych on-line oraz projektowanie i wykonawstwo materiałów wyświetlanych w POS TV,

* Delivpro - outsourcing zakupów firm, głównie branży motoryzacyjnej.


Firmy działające ponad 2 lata

* Bioterminal - outsourcing związany z usługami dystrybucji paliwa, jego transportem, przechowywaniem i tankowaniem,

* Heapmail Internet Solutions - tworzenie serwisów internetowych i oprogramowania,

* Europejski Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości - doradztwo w zakresie zarządzania i prowadzenia przedsiębiorstwa,

* Media.Regional.pl - firma prowadzi dolnośląski portal regionalny i serwisy tematyczne oraz projektuje strony internetowe i sklepy,

* PTC - Polska Telefonia Cyfrowa, jest operatorem sieci Era i Heyah,

* Riconquistare Liquidita - zarządzanie wierzytelnościami, obsługa prawna, windykacja, badanie wiarygodności klientów pod kątem: nawiązania współpracy gospodarczej, przyszłego kredytowania i monitorowanie płatności,

* Sławomir Zieleń i Wspólnicy - spółka doradztwa podatkowego, oferuje m.in.: konsultacje i reprezentowanie klienta przed instytucjami,

* Krismilton - sprzedaż produktów i usług telefonii komórkowej Play,

* Schmees and Luehn - budownictwo inżynieryjne z drewna i stali, tworzenie m.in.: mostów, kładek, zadaszeń hal i tarasów.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,97061 ... &startsz=x
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Do Dolnośląskiego Parku Technologicznego dołączyła firma z kapitałem zagranicznym Schmees & Lühn, specjalizująca się w budownictwie inżynieryjnym ze stali i drewna. Firma należy do wiodących w Europie przedsiębiorstw realizujących budowy mostów drewnianych. Obecnie ma na swoim koncie wybudowanych około 3000 mostów, rocznie liczba ta rośnie o kolejne 120 mostów.
Również w Polsce firma zostawiła ślady swojej działalności. Dnia 30.07.2009 r. dokonano uroczystego otwarcia nowej kładki nad Fosą Miejską w rejonie Pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu. W uroczystośći brali udział wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj , dyrektor firmy Schmees & Lühn – Mirosław Kubiak oraz Pani Mariola Panel – kierownik projektu z ramienia Urzędu Miasta Wrocław.
Firma jest laureatem wielu nagród, w tym polskiej nagrody dla budowniczych mostów TYTANY 2007 za most nad Dunajcem łączący Polskę ze Słowacją.

http://www.t-park.pl/page,5,id,50,s,Sch ... arku_.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Mateusz Kaszubski
Słyszałem, że mają w biurowcu T-Parku problemy z wodą... stoi nie tylko na parkingu, ale i w samym biurowcu też się pojawia. Słyszał ktoś coś jeszcze na ten temat?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Mateusz Kaszubski
Myślę, że w XXI wieku deszcz nie jest czynnikiem, który przeszkadza w prowadzeniu biznesu. Zwłaszcza tego z związanego chociażby z IT czy nowoczesnymi usługami. Chyba, że sugerujesz iż w biurowcu DPT cieknie dach :P
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Bo deszcz pada, ale się wybiorę zerknąć.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Mateusz Kaszubski
Same "ochy" i "achy" a na terenie DPT coś pustawo...
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Po czterech latach od powstania pomysłu Dolnośląski Park Technologiczny uroczyście rozpoczął swoją działalność. Przygotowanie koncepcji i budowa kosztowały ponad 53 miliony złotych. - Jest to miejsce, które z pewnością kojarzyć się będzie z innowacyjnością i nowoczesnością oraz przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności gospodarczej całego regionu - mówiła podczas oficjalnego otwarcia Danuta Hübner, komisarz UE ds. polityki regionalnej.

W T-Parku panuje dobry klimat dla biznesu. To tutaj po te same narzędzia prowadzenia biznesu sięgać mogą duże, uznane firmy oraz lokalne małe przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają pracować. Do ich dyspozycji oddano jeden z nowocześniejszych biurowców w regionie, który ma ponad 7 tys. m. kw. powierzchni. Wewnątrz, oprócz hali produkcyjnej, znajdują się laboratoria, magazyny, sale konferencyjne, a także miejsca, w których według założeń powinny „inkubować" się nowe firmy. Należy również wspomnieć, że DPT to także atrakcyjnie położone działki w Szczawnie-Zdroju o łącznej powierzchni 37 hektarów. Na tych terenach działalność mogą prowadzić zakłady usługowe i produkcyjne. Większa część tej ziemi, 22 hektary, została uzbrojona w wodę, kanalizację, gaz i energię elektryczną. Powstały też drogi wewnętrzne i dojazdowe, razem prawie 2 km jezdni. Oficjalne otwarcie T-Parku miało miejsce w miniony piątek i zbiegło się rozpoczynającym się 8 mają Europejskim Tygodniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W uroczystości wzięli udział między innymi Danuta Hübner, komisarz UE ds. polityki regionalnej oraz prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

robert@nww.pl

Danuta Hübner, komisarz UE ds. polityki regionalnej

- Powstanie DPT jest szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw, od których zależy dynamika wzrostu i budowanie konkurencyjności gospodarczej całego regionu. T-Park daje możliwość lepszej współpracy między środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami, co ma ogromny wpływ na tworzenie innowacyjnej gospodarki.

Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju

- Inwestycje są podstawą innowacji. DPT daje szanse przedsiębiorstwom, które mają naprawdę ciekawe pomysły. Znam kraje gdzie tego typu parki technologiczne przyczyniły się do rozwoju całych regionów. Mam nadzieję, że tak będzie i tutaj.

Sławomir Hunek, prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, instytucji zarządzającej T-Parkiem

- Chcemy stworzyć szanse na własny biznes w dobrej atmosferze. Nowe pomysły będziemy otaczać opieką, zapewnimy doradców, ekspertów i finansowanie. Liczymy na tworzenie wspólnych pomysłów i praktyczną współpracę ze środowiskiem naukowym. My, jako instytucja zarządzająca T-Parkiem będziemy aniołem stróżem ich biznesów, a firmom już działającym zaoferujemy ułatwienia w dostępie do funduszy europejskich, a także pomoc w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Poza tym chcemy, aby T-Park był miejscem popularyzacji osiągnięć naukowych.

Zbigniew Chlebowski, przewodniczący klubu parlamentarnego PO

- DPT to wielka szansa na rozwój całego regionu wałbrzyskiego. Promowanie i wdrażanie nowych technologi jest szczególnie ważne w mieście, które przez lata uzależnione było od tradycyjnego przemysłu. Musimy wykorzystać atut naszego regionu, jakim jest potencjał naukowo - techniczny. Jestem pewien, że DPT będzie sukcesywnie przyciągał innowacyjne przedsięwzięcia.

Tadeusz Wlaźlak, burmistrz Szczawna-Zdroju

- Powstanie T-Parku w Szczawnie to efekt wieloletniej polityki władz samorządowych w zakresie rozwoju gminy, gospodarowania nieruchomościami i wzmocnienia konkurencyjności Szczawna-Zdroju. Jego rolą jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości, rozwój firm preferujących działalność, która nie jest uciążliwa dla środowiska oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Jerzy Tutaj, przewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki

- Budowanie gospodarki opartej na wiedzy ma ogromne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju całego regionu. Cieszę się, że Dolny Śląsk z powodzeniem walczy o środki unijne, które pozwalają na wdrażanie nowych przedsięwzięć nie tylko we Wrocławiu, ale także mniejszych miejscowościach jak Szczawno czy Wałbrzych.

Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha

- DPT poprzez przygotowanie właściwej infrastruktury, wzrost potencjału inżynierskiego i produktywność sprawnie zarządzanych przedsiębiorstw doskonale wpisuje się w wałbrzyską strategię zrównoważonego rozwoju. Nie bagatelne znaczenie ma tu również współpraca z ośrodkami naukowymi oraz zastosowanie technologii najnowszej generacji.

nww.pl
0
Zaloguj aby dodać komentarz
KingaM
[size=150:1hfrbbaj]Szczawno-Zdrój ma swój park technologiczny[/size:1hfrbbaj]

400 nowych miejsc pracy i szansa na działalność dla dziesiątek innowacyjnych firm - to oferta Dolnośląskiego Parku Technologicznego w Szczawnie-Zdroju. Budowa kosztowała 53 miliony złotych.

W otwarciu parku technologicznego w Szczawnie-Zdroju uczestniczyła Danuta Huebner, komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej, oraz były wicepremier Leszek Balcerowicz.

- Do rozwoju przedsiębiorczości potrzebne jest dobre prawo i niskie podatki. Ale ważne jest także tworzenie miejsc, w których biznes może rozwijać się szybciej, korzystając z innowacyjnych pomysłów. Mam nadzieję, że takim miejscem będzie park w Szczawnie - mówił Balcerowicz.

Inwestycja kosztowała 53 mln zł. 75 proc. tej kwoty pochodziło z funduszy Unii Europejskiej. T-Park ulokowany jest w nowoczesnym biurowcu o powierzchni 6 tys. m kw. Do dyspozycji małych i średnich firm zbudowano centrum badawcze, laboratoria i magazyny, a także halę warsztatowo-produkcyjną. Będą mogły korzystać także z sal konferencyjnych przeznaczonych do organizacji spotkań biznesowych.

Budowę parku w Szczawnie nadzorowała Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego. Sławomir Hunek, prezes DARR: - Liczymy, że do 2012 roku pracę znajdzie tu 400 osób, głównie absolwentów uczelni technicznych. Mamy miejsce dla 40 innowacyjnych firm.

Chodzi przede wszystkim o przedsiębiorstwa z branż motoryzacyjnej, elektronicznej, technologii informatycznych, medycyny uzdrowiskowej i odnawialnych źródeł energii. Agencja, który będzie pomagać firmom m.in. w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy i patentowaniu nowych rozwiązań, oferuje także pomoc prawną przy założeniu firmy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6587675,Szczawno_Zdroj_ma_swoj_park_technologiczny.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Na stronie T-Parku fajna galeria zdjęć z wewnątrz biurowca:
http://www.t-park.pl/page,145,s,Galeria.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
[size=150:6a0rm4z0]T-Park zaczyna działać[/size:6a0rm4z0]

Od Miku lat jest o nim głośno. Wychwalana idea, wychwalana inwestycja. Nie wysito z otwarciem jesienią 2008 roku. Jednak mimo kryzysu w najbliższych dniach wprowadzi się do biurowca T- Parku pierwsze 16 firm. Oficjalne otwarcie Dolnośląskiego Parku Technologicznego zaplanowano na 8 maja. Dokładnie podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw - oczywiście w T- Parku.

[i:6a0rm4z0]Tomasz Piasecki[/i:6a0rm4z0]

Właśnie dla takich firm zbudowano ogromny biurowiec i przygotowano wiele hektarów uzbrojonej ziemi pod inwestycje. Główną ideą powstania T-Parku w Szczawnie-Zdroju jest, bowiem podniesienie konkurencyjności regionu, poprzez współpracę działających w nim firm ze środowiskiem naukowym i dzięki nawiązaniu kontaktów międzynarodowych. Przedsiębiorstwa, które zdecydują; się prowadzić biznes w Dolnośląskim Parku Technologicznym, powinny stawiać na innowacyjność i nowe technologie.

Pierwsi już się wprowadzają
Do ich dyspozycji oddano o użytku jeden z najnowocześniejszych biurowców na Dolnym Śląsku. Nie ma w tym przypadku mowy o działalności developerskiej. Budynek, który ma ponad 7 tys. m. kwad. powierzchni podzielono na, tak zwane, trzy moduły. Znajdą się w nich sale konferencyjne, laboratoria, magazyny, a także miejsca, w których, według założeń, powinny „inkubować" się nowe firmy. Ideą jest, bowiem, żeby pod jednym dachem znalazły się zarówno te spółki, które dopiero zaczynają działać na rynku, ruszają z nowymi pomysłami, jak i przedsiębiorstwa okrzepłe w biznesie. — Chodzi między innymi o wymianą poglądów i doświadczeń. Chcemy w jednym miejscu zapewnić naszym przedsiębiorcom najlepsze z możliwych warunki do prowadzenie idealnego, innowacyjnego biznesu — zapowiada Sławomir Hunek, prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, instytucji zarządzającej T-Parkiem.

[i:6a0rm4z0]W biurowcu, który stoi niedaleko ronda prowadzącego do hipermarketu TESCO, znajdzie się też licząca ponad 800 m. kwad. hala produkcyjna.[/i:6a0rm4z0]

T-Park otrzymał niedawno decyzję pozwolenia na użytkowanie powierzchni, co było kluczem do tego, by pierwsze firmy mogły wreszcie rozpocząć przeprowadzkę. W tej chwili w budynku powoli urządza się 16, tak zwanych rezydentów, głównie z branż informatycznej i związanej z ochroną środowiska. Tych 16 dzierżawców, którzy niebawem rozpoczną działalność w DPT, zajmie około 30 proc. ogólnej powierzchni, która jest gotowa do wynajęcia. - Uczymy, że szybko znajdziemy kolejnych chętnych, którzy zechcą „u nas" prowadzić swój biznes - nie traci optymizmu Sławomir Hunek.

Na ziemię brak chętnych
DPT to także atrakcyjnie położone działki. Łącznie .37 hektarów ziemi w Szczawnie-Zdroju, na której, według założeń, mogą prowadzić biznes firmy usługowe i produkcyjne. Aż 22 hektary ze wszystkich gruntów zostały kompletnie uzbrojone - doprowadzono wodę, kanalizację, gaz, energię elektryczną, a także zbudowano drogi wewnętrzne. Również te dojazdowe, razem prawie 2 km jezdni, która w przyszłości stanowić ma część szczawieńskiej obwodnicy.

Kłopot w tym, że dziś nie ma chętnych do zajęcia przygotowanych działek. - Rozmawialiśmy z trzema poważnymi inwestorami, którzy wstępnie wyrazili zainteresowanie. Ale było to jeszcze przed kryzysem. Dziś, gdy wszystkich dotyka finansowa zapaść rozmowy zostały wstrzymane, co nie znaczy, że nigdy do nich nie wrócimy - zaznacza szef DARR.

Na postawienie biurowca i uzbrojenie działek pod inwestycje to pieniądze z dotacji unijnej. Resztę, blisko 16 min zł dołożyły wspólnie - Dolnośląska Agencja Rozwoju wydano łącznie ponad 53 min zł, z czego ogromna część, bo aż 37 ml zu Regionalnego i gmina Szczawno-Zdrój, na terenach, której powstał T-Park.

piasecki@nww.pl
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Aktualizacja firm (nowe firmy- pogrubiona czcionka)

[u:3m0ipsb6]INKUBATOR:[/u:3m0ipsb6]
* English 2 Go Joanna Mierzyńska
* ERO sp. z o.o.
* Matrix Consulting
* MyLEAN – Lean Management

* "Odan" Grzegorz Nadolski
* Versio software

[u:3m0ipsb6]POZOSTAŁE:[/u:3m0ipsb6]
* Bioterminal
* heapmail Internet Solutions sp. z o.o.
* Europejski Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości
* Media.Regional.pl
* P.H.U. SIDOR
* "POLSERB" sp. z o.o. /w organizacji/
* PTC Sp. z o.o.
* Riconquistare Liquidita
* Sławomir Zieleń i Wspólnicy Sp. z o.o.
http://www.t-park.pl/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Dolnośląski Park Technologiczny jako inwestycja jest niemal zakończony. Pozostało jedynie wydanie kilku dokumentów administracyjnych - mówi Sławomir Hunek, prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Najprawdopodobniej we wtorek do T-Parku zawitają inspektorzy, którzy mają wydać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Po otrzymaniu dokumentu wejdą do niej pierwsi inwestorzy.

- Jeżeli chodzi o nasz sztandarowy budynek, a więc centrum badań i rozwoju, to już jesteśmy po rozmowach z kilkunastoma zainteresowanymi firmami. Są to branży wysokich technologii: informatycznej, telekomunikacyjnej i t, które opierają swój rozwój o ekologię - zaznacza Hunek. - Tam będą znajdować się przedsiębiorstwa, które działają już pewien czas na rynku - dodaje. - Jeszcze nie zaczęliśmy, a już mamy zajęte 40 % powierzchni. Od przybytku głowa oczywiście nie boli, dlatego zapraszam kolejnych chętnych.


Tak kolorowo nie jest jednak na terenach inwestorskich.
- Dwadzieścia hektarów działek inwestycyjnych, przygotowanych już dla inwestorów wciąż czeka. To jeden z przedmiotów naszej oferty. Muszę przyznać, że odczuwamy efekty kryzysu gospodarczego. Międzynarodowe koncerny, poważne firmy, z którymi rozmawialiśmy wstępnie na temat objęcia części terenów, zawiesiły rozmowy, informując nas "musicie zrozumieć", a my musimy poczekać - mówi Hunek.

Dlaczego warto zainwestować w T - Parku?
- Po pierwsze dlatego, że tereny inwestorskie są przygotowane pod każdym względem, po drugie, że są wyjaśnione wszelkie sprawy właścicielskie. Dokładnie wiadomo z kim rozmawiać od pierwszego dnia. kolejnym argumentem jest to, że działki mogą być skomasowane lub dalej dzielone. Inwestor otrzyma więc tyle, ile potrzebuje. Po czwarte jesteśmy gotowi wspierać inwestorów zarówno przed, jak i w trakcie działalności - zaznacza.

Dolnośląski Park Technologiczny jest miejscem współpracy nauki z przedsiębiorcami. Jednym z jego partnerów jest Politechnika Wrocławska.
- Park to obecnie największa inwestycja na terenie Wałbrzycha, współfinansowana środkami Unii Europejskiej. Naszym nadrzędnym celem jest podniesienie konkurencyjności regionu poprzez rozwijanie przedsiębiorczości opartej na wiedzy - kończy prezes Sławomir Hunek.

Rafał Pawłowski; http://www.tygodnik.walbrzyski.pl
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tyle, że podwale idzie do remontu w tym roku Łącznik bardzo bardzo potrzebny, choć teren po którym miałby biec jest oferowany jako grunty inwestycyjne (wybudować by musiał prywatny inwestor). Też się zgadza, ale podwale z wymianą podbudowy, wątpię i na pewno nie taką jak pod obwodnice z wielorakimi warstwami i drogim betonem.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Tyle, że podwale idzie do remontu w tym roku :) Łącznik bardzo bardzo potrzebny, choć teren po którym miałby biec jest oferowany jako grunty inwestycyjne (wybudować by musiał prywatny inwestor).
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Przydał by się przydał tylko chyba nie będzie to możliwe gdyż istnieje powinowactwo do wykorzystywania łącznika, w celu skrócenia sobie drogi przez ludzi do Strugi. I zamiast jeździć wysokiej klasy drogą G jaką będzie wieniawskiego jako obwodnica, zacznie yć rozjeżdżana droga aleja podwale, o czym sami wiemy, że nie jest najlepszej klasy a wygląda jak obwodnica. Rondo z planu wygląda będzie większe z światłami miał być podziemny przejazd, ale trudno za drogo :(
0
Zaloguj aby dodać komentarz
krkow
[quote:3mijjhfr]DlugiX napisał(a):
Dokładnie, ciekawe (...) czy powstanie łącznik obwodnicy Szczawna z Podzamczem, jest to kawałek drogi który może w znaczny sposób umilić życie mieszkańcą największej dzielnicy Wałbrzycha...[/quote:3mijjhfr]
[quote:3mijjhfr]Nie róbmy szału. Chyba nie chcemy rozjeździć tego miasta doszczętnie...?...?[/quote:3mijjhfr]
Łącznik by się bardzo przydał, jest nawet wyprowadzony jego początek :idea:. Sam mieszkam na Podzamczu i w okresach o wysokim natężenie zakupowym, tj. przed świętami i długimi weekendami, ul. Wieniawskiego w stronę ronda jest zakorkowana od wysokości ul. Ogrodowej. Łącznik przekierowałby ruch do/z Tesco w stronę Podzamcza i dalej do wylotu z Wałbrzycha przez 2-pasmową al. Podwale.

Oprócz tego rondo też jest już chyba za małe :|.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Wcale nie tyle czasu, edytowalem posta z 2 tygodnie temu dopisujac info o tej dzialce :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
"Pan Tomasz" napisał:
(...) Jedna z działek inwestycyjnych oferowanych przez DARR zmieniła swój status na "w trakcie negocjacji". Chodzi o działke o powierzchni 3,95ha przy końcu wybudowanej drogi, najbliżej nasypu kolejowego. Mam nadzieje, że już w niedługim czasie znajdzie ona nabywce, a my dowiemy sie kim on jest :)


Ehhh, tyle czasu minęło, a w tym temacie nadal cisza... :|
http://www.t-park.pl/page,dzialki.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Pan Tomasz
Firmy w Inkubatorze T-Parku:
"Odan" Grzegorz Nadolski - zajmuje się kompleksowo usługami w zakresie ochrony środowiska i BHP
Versio software - jest firmą programistyczną, specjalizujaca sie w tworzeniu oprogramowania na zamówienie.
Pozostałe firmy:
Bioterminal - ?
Europejski Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości - działalność skupia się na kompleksowym doradztwie w zakresie zarządzania i prowadzenia przedsiębiorstwa.

źródło: T-Park
09e592dea85b96d5.jpg

EDIT kolejnymi firmami w T-Parku są:
* heapmail Internet Solutions sp. z o.o.
* P.H.U. SIDOR
* Riconquistare Liquidita
* Sławomir Zieleń i Wspólnicy Sp. z o.o.

Jedna z działek inwestycyjnych oferowanych przez DARR zmieniła swój status na "w trakcie negocjacji". Chodzi o działke o powierzchni 3,95ha przy końcu wybudowanej drogi, najbliżej nasypu kolejowego. Mam nadzieje, że już w niedługim czasie znajdzie ona nabywce, a my dowiemy sie kim on jest :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA