REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln zł
Nuctech, światowy lider sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, poinformował, że w ciągu blisko 20 lat zainwestował w Polsce ponad 150 mln zł, a ponad 60% jego rozwiązań dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei produkowanych w Polsce jest eksportowanych na rynki europejskie.
Blisko pół miliarda złotych unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEMartykuł
Pokaż artykuł
Blisko pół miliarda złotych unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEM
W ramach Programu FEnIKS spółka podpisała umowy z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym na dofinansowanie budowy dwóch gazociągów: Oświęcim – Tworzeń oraz Rembelszczyzna – Mory. Ogółem wartość dofinansowania unijnego wyniesie 484,1 mln zł.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowem
Kolejne dwie polskie firmy zdecydowały się na realizację inwestycji na terenie województwa małopolskiego, przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego, operatora programu Polska Strefa Inwestycji.
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepła
Od 1 stycznia 2025 r. właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. To kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.
Primark otworzył pierwszy sklep na północy Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Primark otworzył pierwszy sklep na północy Polski
Primark otworzył w środę 27 listopada rano drzwi swojego najnowszego sklepu w Bydgoszczy, zlokalizowanego w Zielonych Arkadach, największym centrum handlowym w województwie kujawsko-pomorskim. Otwarcie sklepu przyczyniło się do powstania ponad 150 nowych miejsc pracy, w tym na stanowiska asystenckie i kierownicze. Primark zainwestował ponad 9 milionów euro w swój siódmy sklep w Polsce, udowadniając, że ma ambitne plany rozwoju biznesu w kraju.
Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Miejsca pracy uratowaneartykuł
Pokaż artykuł
Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Miejsca pracy uratowane
Bardzo dobra wiadomość. To już pewne. Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Producent ciężarówek Scania, należący do globalnego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen poinformował w piątek o przejęciu Działu Przemysłowego Northvolt Systems Industrial, w tym zakładu produkcyjnego w Gdańsku oraz centrum badawczo-rozwojowego w Sztokholmie. Cena transakcji nie została ujawniona.
Nowe miejsca pracy w woj. łódzkim. Sklepy Komfort S.A. otworzyły wielkie Centrum Dystrybucyjneartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w woj. łódzkim. Sklepy Komfort S.A. otworzyły wielkie Centrum Dystrybucyjne
Kolejne nowe miejsca pracy w Polsce Centralnej, w województwie łódzkim. Ruszyło Centrum logistyczne Hillwood Łowicz Południe w Czatolinie. Prawie 30 000 metrów kwadratowych powierzchni nowego magazynu zajął Komfort – jeden z liderów polskiego rynku wyposażenia wnętrz. Nowa lokalizacja stanie się kluczowym centrum dystrybucyjnym firmy Komfort, która od ponad 30 lat oferuje klientom kompleksowe rozwiązania do wnętrz – od podłóg, dywanów i drzwi, po meble, kuchnie, łazienki i akcesoria.
Bumech wchodzi w sektor obronny: produkcja pojazdów opancerzonych i dronów dla Europyartykuł
Pokaż artykuł
Bumech wchodzi w sektor obronny: produkcja pojazdów opancerzonych i dronów dla Europy
Jeszcze niedawno kojarzony głównie z branżą wydobywczą, Bumech dynamicznie przekształca się w gracza sektora technologii obronnych. Latem spółka ogłosiła współpracę z południowoafrykańskim OTT Technologies – producentem pojazdów opancerzonych – a teraz rozszerza działania o integrację systemów dronowych szwedzkiej firmy Nordic Air Defence AB (NAD).
Na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańsk otwarto dwa nowoczesne magazyny [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańsk otwarto dwa nowoczesne magazyny [FILM+ZDJĘCIA]
16 grudnia na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Porcie Gdańsk odbyła się uroczystość otwarcia dwóch nowoczesnych magazynów należących do firmy Solid Port – jednego z kluczowych operatorów działających w Porcie Wewnętrznym.
Ruszyła przebudowa największego parku handlowego w Trójmieścieartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła przebudowa największego parku handlowego w Trójmieście
W Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku, największym tego typu obiekcie w Trójmieście, rozpoczęła się kompleksowa modernizacja, która w kolejnych miesiącach nada tej przestrzeni nową jakość. Inwestycja obejmuje renowację zewnętrznego pasażu oraz szereg działań mających na celu poprawę komfortu klientów, a także stworzenie bardziej przyjaznego i uporządkowanego otoczenia. Zarządcą parku jest Cushman&Wakefield.
Color Park sprzedany po latach chaosu. Niedokończona galeria w Nowym Targu ma nowego właściciela. Jakie ma plany?artykuł
Pokaż artykuł
Color Park sprzedany po latach chaosu. Niedokończona galeria w Nowym Targu ma nowego właściciela. Jakie ma plany?
Po latach sądowych sporów, licytacji i stojącego przy Zakopiance betonowego szkieletu, niedokończona galeria Color Park w Nowym Targu wreszcie znalazła nowego właściciela. Obiekt został sprzedany za 70 mln zł podczas czwartej licytacji prowadzonej przez syndyka masy upadłościowej spółki Nowotarska. To znacznie mniej niż wcześniejsza wycena biegłego, która sięgała 85 mln zł. Nowym właścicielem został nowotarski przedsiębiorca Janusz Stopiak, znany z rozwoju Parku Handlowego Ludźmierska Stopiak.
Cavatina Holding zamierza sprzedać trzy biurowce w Krakowie i Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Cavatina Holding zamierza sprzedać trzy biurowce w Krakowie i Wrocławiu
Cavatina Holding S.A. planuje sprzedać trzy swoje biurowce: Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie. Pakiet tych nieruchomości, który ma trafić w ręce partnera Lone Star Funds. Budynki oferują łącznie niemal 66 tys. mkw. GLA, a ich średni stopień wynajmu kształtuje się na poziomie ok 90 proc.
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką gotowy do otwarcia [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Łanami a Długołęką gotowy do otwarcia [FILM + ZDJĘCIA]
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, pomiędzy Łanami a Długołęką, jest już gotowy do otwarcia. Zostanie oficjalnie udostępniony kierowcom we wtorek, 20 grudnia. Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020". Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK).
Korekta rozkładu już w tę niedzielę. Koleje Dolnośląskie wracają z wagonem rowerowymartykuł
Pokaż artykuł
Korekta rozkładu już w tę niedzielę. Koleje Dolnośląskie wracają z wagonem rowerowym
12 marca wchodzi korekta rozkładu jazdy, podczas której powróci m.in. wagon rowerowy! Na wycieczkę do czeskiego Adršpach będziemy mogli wybrać się już w czerwcu.
Inwestycje w Stargardzie zapewnią wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże koleją [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje w Stargardzie zapewnią wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże koleją [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację i cztery wiadukty w Stargardzie. Na stacji układane są nowe tory, montowane sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Postępują prace przy budowie nowego peronu. Gotowe są pierwsze połówki czterech przebudowywanych wiaduktów w Stargardzie. Prace realizowane są w ramach modernizacji linii Poznań – Szczecin, wartej ponad 4 mld zł i współfinansowanej z Unii Europejskiej z instrumentu "Łącząc Europę" (CEF).
Trwają prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy Łanami a Długołęką [ZDJĘCIA]
Koszt całej inwestycji to 164,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK). Zaawansowanie robót wynosi aktualnie 73,7%.
REKLAMA