REKLAMA
Znaleziono 5394 wyników
Amerykański koncern AT&T planuje zatrudnić w Katowicach ponad 700 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern AT&T planuje zatrudnić w Katowicach ponad 700 osób
Kolejna znana i duża światowa firma chce ulokować się w Katowicach. Amerykańska firma telekomunikacy...
Miasto planuje sprzedaż kolejnego terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną na Maślicachartykuł
Pokaż artykuł
Miasto planuje sprzedaż kolejnego terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną na Maślicach
Miasto szykuje się do sprzedaży następnego dużego terenu na jednym z najszybciej rozbudowujących się osiedli we Wrocławiu – na Maślicach. Zamierza sprzedać spory, niezabudowany teren złożony z mniejszych działek.
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk sprzeda autostradę A2artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk sprzeda autostradę A2
Jeden z najbogatszych Polaków, Sebastian Kulczyk zamierza zbyć swoje udziały w autostradzie A2. Ich nabywcą ma być Meridiam, duży francuski fundusz specjalizujący się w inwestycjach w infrastrukturę transportową.
Remont i gruntowna przebudowa kolejnego odcinka ulicy Krupniczej w Krakowie zakończona [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Remont i gruntowna przebudowa kolejnego odcinka ulicy Krupniczej w Krakowie zakończona [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Kolejna ulica na Starym Mieście w Krakowie została gruntownie wyremontowana i przebudowana. Remont oraz przebudowa ulicy Krupniczej w Krakowie obejęła odcinek od Teatru Bagatela do ulicy Józefa Szujskiego. Zostały nasadzone drzewa, których do tej pory tam w ogóle nie było. Pomiędzy Bagatelą a ul. Loretańską będą to czereśnie ptasie "Plena", a od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiego – olsze czarne.
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planemartykuł
Pokaż artykuł
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planem
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP – koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich deweloperów kupił działkę przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu
Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia zakupił kolejną nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska.
Z panoramy Łodzi znika kolejny wieżowiec [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Z panoramy Łodzi znika kolejny wieżowiec [ZDJĘCIA]
Z krajobrazu Łodzi znika kolejny wysoki budynek. Przy ulicy Uniwersyteckiej 2/4 trwa wyburzanie dawnego biurowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG). Budynek miał 14 kondygnacji nadziemnych, 1 kondygnację podziemną i oferował 8,1 tys. mkw. powierzchni użytkowej.
Trwa wyburzanie dawnego wieżowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG) [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa wyburzanie dawnego wieżowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG) [FILM+ZDJĘCIA]
Z krajobrazu Łodzi znika kolejny wysoki budynek. Przy ulicy Uniwersyteckiej 2/4 trwa wyburzanie dawnego biurowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG). Budynek miał 14 kondygnacji nadziemnych, 1 kondygnację podziemną i oferował 8,1 tys. mkw. powierzchni użytkowej.
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem w aglomeracji łódzkiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem w aglomeracji łódzkiej
W ostatnich tygodniach i miesiącach wiele firm w Polsce przeprowadziło, prowadzi lub zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe. Okazuje się, że to nie koniec złych wiadomości. Kolejne firmy zwalniają pracowników. Dużą redukcję zatrudnienia przeprowadzą dwie firmy działające w województwie łódzkim, a konkretnie na terenie aglomeracji łódzkiej.
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce
Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Ministerstwo Infrastruktury podpisało umowę na studium wykonalności dla nowego projektu, dzięki któremu zostanie rozbudowany system RIS na kolejnych odcinkach Odry. Rozbudowa obejmie też Wrocławski Węzeł Wodny.
Przy dworcu kolejowym w Legnicy powstanie nowe osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
Przy dworcu kolejowym w Legnicy powstanie nowe osiedle mieszkaniowe
Kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa w Legnicy. W okolicy dworca kolejowego powstanie nowe osiedle budynków wielorodzinnych. Inwestorem jest spółka ze Świdnicy.
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowymartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowym
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka oraz Wiceminister Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii Shinji Takeuchi, 7 listopada 2024 r. w Warszawie, podpisali memorandum o współpracy w sektorze jądrowym. Podpisane memorandum jest potwierdzeniem zainteresowania dwustronną współpracą obu państw na rzecz rozwoju energetyki jądrowej jako technologii pozwalającej osiągać cele transformacji energetycznej oraz wpływającej pozytywnie na bezpieczeństwo energetyczne.
Gajowicka jak nowa! Tak zmieni się ta zaniedbana ulica [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Gajowicka jak nowa! Tak zmieni się ta zaniedbana ulica [WIZUALIZACJE]
Będąca od lat w fatalnym stanie ulica Gajowicka zmieni się nie do poznania! Właśnie rozpisano przetarg na przebudowę tej ulicy na odcinku od ulicy Zaporoskiej do alei Hallera. Jezdnia zostanie poszerzona, powstanie też buspas, a większość kostki brukowej zastąpi nawierzchnia bitumiczna.
Na Dolnym Śląsku powstanie nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie nowy park handlowy
W województwie dolnośląskim planowana jest budowa nowego parku handlowego. Tym razem w liczącym ok. 20 tysięcy mieszkańców Lubaniu. Swoją nową inwestycję w tej części Polski zamierza zrealizować firma Smart Park Polska z Mławy we współpracy z RG Leasing z Warszawy.
Na ulice Gdyni wyjechało 11 nowych autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Na ulice Gdyni wyjechało 11 nowych autobusów elektrycznych
3 autobusy przeznaczone zostaną do obsługi linii 147 łączącej Dąbrowę, Wiczlino, Chwarzno i Witomino ze Śródmieściem, a pozostałe do obsługi linii 194 łączącej Śródmieście z Obłużem, Pogórzem i Suchym Dworem. W sezonie letnim dodatkowo pojazdy będzie można spotkać na linii G, łączącej Gdynię z Sopotem i Ogrodem Zoologicznym w Gdańsku.
[Katowice] Otwarcie hali dworca w Katowicach już 30 październikaartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Otwarcie hali dworca w Katowicach już 30 października
Hala nowego dworca kolejowego w Katowicach, będącego częścią zintegrowanego kompleksu komunikacyjno-...
[Polska] Będzie łatwiej budować wieloetapowe osiedlaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Będzie łatwiej budować wieloetapowe osiedla
Za niecałe pół roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jeg...
Uwaga! Ważne zmiany dotyczące ziemiartykuł
Pokaż artykuł
Uwaga! Ważne zmiany dotyczące ziemi
Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowano o uruchomieni...
[Gliwice] Osiedle Pyskowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] Osiedle Pyskowice
Pyskowice
[Polska] Już za trzy miesiące wiele się zmieni na rynku kredytowymartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Już za trzy miesiące wiele się zmieni na rynku kredytowym
Tylko trzy miesiące pozostały do wprowadzenia istotnych zmian na rynku kredytów hipotecznych. Expand...
REKLAMA