REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Rusza budowa Centrum Energii Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Energii Włocławek
W czwartek, 4 grudnia, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca budowę nowoczesnego Centrum Energii Włocławek (CEW), Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Inwestycja realizowana przez firmę PreZero Polska we Włocławku będzie miała kluczowe znaczenie dla całego regionu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności gospodarki odpadami i transformacji energetycznej.
Historyczne Centrum Warszawy – nowe przepisyartykuł
Pokaż artykuł
Historyczne Centrum Warszawy – nowe przepisy
Od 29 grudnia w parku kulturowym Historycznego Centrum Warszawy zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące handlu obwoźnego i lokalizacji ogródków gastronomicznych. Pozostałe przepisy wejdą w życie w maju przyszłego roku. Ich stosowanie pozytywnie wpłynie na estetykę i funkcjonalność przestrzeni, w której mieszczą się najważniejsze zabytki związane z historią i tożsamością stolicy.
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2.
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2. Średnia europejska wynosi 1,6. Żeby zmniejszyć dystans o połowę potrzebujemy w kraju dodatkowych ponad 2 mln mieszkań. Mimo że mamy 12 proc. pustostanów, jak wynika z Narodowego Spisu Powszechnego, w większości są to lokale, które nie pozwalają rozwiązać problemu.
Szybko i wygodnie przez południową i zachodnią granicę Polski [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Szybko i wygodnie przez południową i zachodnią granicę Polski [RAPORT]
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Złotoryja] Renowacji średniowiecznej Baszty Kowalskiej
Złotoryja, Stare Miasto
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowy
Bielsko-Biała, Biała Wschód
Powrót do rekordowego poziomu popytu na warszawskim rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
Powrót do rekordowego poziomu popytu na warszawskim rynku biurowym
W 2022 r. warszawski rynek biurowy odnotował jeden z najwyższych w historii poziomów popytu, który wyniósł ponad 860 tys. mkw., przy strukturze obejmującej przewagę nowych umów najmu i relokacji oraz ekspansji nad renegocjacjami. Jak podaje firma doradcza Savills pomimo, że czynsze nominalne pozostają stabilne i rosną głównie w wyniku indeksacji, to coraz większy udział w całkowitym koszcie najmu mają opłaty eksploatacyjne.
Światowy gigant otworzy w Warszawie nową polsko-ukraińską centralęartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant otworzy w Warszawie nową polsko-ukraińską centralę
HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, podpisał 10-letnią umowę najmu z Grupą Saint-Gobain w Polsce. Światowy lider zrównoważonego i lekkiego budownictwa przeniesie swoją polsko-ukraińską centralę na 28. piętro budynku Varso Tower. Pracownicy firmy wprowadzą się do nowego biura o powierzchni blisko 1 400 mkw. jesienią br.
Międzynarodowy holding TVM stawia na Tychyartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowy holding TVM stawia na Tychy
TVM Transport sp. z o.o., należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej TVM specjalizującej się w transporcie drobnicowym, wynajęła prawie 2500 mkw. w SEGRO Industrial Park Tychy 1. Powierzchnia magazynowa zostanie w całości przeznaczona do obsługi pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. W transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE.
Na Wielkiej Kopie w Sudetach Środkowych ma stanąć 25-metrowa wieża widokowaartykuł
Pokaż artykuł
Na Wielkiej Kopie w Sudetach Środkowych ma stanąć 25-metrowa wieża widokowa
Na Dolnym Śląsku ma powstać kolejna wieża widokowa. Tym razem w Sudetach Środkowych, na szczycie Wielkiej Kopy czwartym po Skalniku, Dziczej Górze i Wołku pod względem wysokości (871 m n.p.m.) i najwyższym we wschodniej części szczycie Rudaw Janowickich.
PKP PLK zwiększają dostępność kolei w Warszawie i aglomeracjiartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK zwiększają dostępność kolei w Warszawie i aglomeracji
Dzięki efektywnemu wykorzystaniu środków Unii Europejskiej i budżetowych, kolej staje się coraz bardziej dostępna. Na zmodernizowanych stacjach i przystankach nie ma już barier architektonicznych, są za to windy i pochylnie. W Warszawie powstaje coraz więcej miejsc, przystosowanych do sprawnej i komfortowej obsługi wszystkich pasażerów kolei.
Ponad 279 mln zł na zabezpieczenie kolejnego odcinka granicy z Białorusiąartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 279 mln zł na zabezpieczenie kolejnego odcinka granicy z Białorusią
Kolejny odcinek wschodniej granicy Polski doczeka się zabezpieczenia. Elektrotim podpisał w środę, 31 stycznia, umowę z Skarbem Państwa – Komendantem Głównym Straży Granicznej na "Budowę zabezpieczenia granicy państwowej z Białorusią na odcinku rzeki Bug w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej". Wartość kontraktu wynosi 279,210 mln zł brutto.
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiejartykuł
Pokaż artykuł
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Od piątku (17 maja) kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe i dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.
Jeden z najbogatszych Polaków i światowy gigant IT zbudują superkomputer w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najbogatszych Polaków i światowy gigant IT zbudują superkomputer w Polsce
Sebastian Kulczyk - jeden z najbogatszych Polaków - zamierza wybudować w Polsce superkomputer, który powstanie w Poznaniu. Inwestycja zostanie zrealizowana w partnerstwie ze światowym gigantem IT, firmą Nvidia. Będzie jednym z najpotężniejszych w Europei Środkowo-Wschodniej.
Rusza budowa kompleksu IT HUB GLIWICE – HUB 1artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kompleksu IT HUB GLIWICE – HUB 1
Kolejna duża inwestycja w Gliwicach. Tym razem na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”, który zostanie rozbudowany o nowe budynki.
Budowa drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin-Lubartów jest już na półmetku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin-Lubartów jest już na półmetku [FILM]
Odcinek drogi ekspresowej S19 Lubartów-Lublin nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Trwa budowa trasy głównej, miejscami ułożona jest już warstwa podbudowy bitumicznej. Prace osiągnęły już półmetek. Kontrakt jest wart 835,7 mln zł.
Biogazownia w Łodzi. Sprawdź, gdzie powstanieartykuł
Pokaż artykuł
Biogazownia w Łodzi. Sprawdź, gdzie powstanie
W czwartek, 21 maja podczas City Climate Summit przedstawiciele Miasta Łodzi, ZWiK Łódź oraz Veolia Energia Polska podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji nowoczesnej biogazowni i biometanowni dla mieszkańców Łodzi, Pabianic, Konstantynowa oraz gmin Ksawerów i Nowosolna.
Odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Lubartów-Lublin nabiera coraz wyraźniejszych kształtów [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Lubartów-Lublin nabiera coraz wyraźniejszych kształtów [FILMY]
Odcinek drogi ekspresowej S19 Lubartów-Lublin nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Trwa budowa trasy głównej, miejscami ułożona jest już warstwa podbudowy bitumicznej. Prace przekroczyły już półmetek. Kontrakt jest wart 835,7 mln zł.
Powstaje odcinek drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin - Lubartów [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin - Lubartów [FILMY]
Odcinek drogi ekspresowej S19 Lubartów-Lublin nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Trwa budowa trasy głównej, miejscami ułożona jest już warstwa podbudowy bitumicznej. Prace przekroczyły już półmetek. Kontrakt jest wart 835,7 mln zł.
REKLAMA